Skip to content

Atliekų tvarkymo rajone ypatumai

Lina RAGINYTĖ

Ar yra naujienų atliekų tvarkymo „fronte“? Ir taip, ir ne. Ar yra problemų? Buvo, yra ir bus, kol žmonės dirba. Iš naujo kalbėsime apie jau daugeliui žinomus dalykus ir bandysime susidėlioti taškus į vietas, idant iškilę nesusipratimai būtų išspręsti bei užbėgta už akių galimiems.

Pokyčiai tęsiasi 

Kaip žinote, jau bemaž metus, pasikeitus atliekų tvarkymo įstatymui, ir nuo 2017 m. sausio Ignalinos rajono tarybos sprendimu patvirtinus naują atliekų surinkimo tvarką, privalu kiekvienam rajono gyventojui su SĮ „Kompata“ pasirašyti naujas sutartis. Visą šį laiką SĮ „Kompata“ administracija spaudoje kvietė ir ragino gyventojus tai padaryti geranoriškai pagal siūlomą grafiką. Dėl suprantamos priežasties, rajone yra per 16 tūkst. vartotojų, fiziškai pasirašyti sutartis greitai ir operatyviai nėra įmanoma, nes vienas kliento priėmimas ir dokumentų sutvarkymas užtrunka iki 15 min. Taigi, nors ir stengtasi viską „sureguliuoti“, nesusipratimų neišvengta. Ir dėl to atsakomybę prisiima įmonės vadovas Valentinas Petkūnas.

„Nenorime mes pasirodyti nei kokie tobuli, nei aplaidūs ar nei perdėtai kategoriški esame. Žmogus gyvena, dirba – žmogus klysta. Sunku numatyti visus žingsnius į priekį, neįmanoma prognozuoti ir šimtų žmonių veiksmų. Paskutinių savaičių įvykiai ir žmonių pastabos, pasiūlymai ar net nusiskundimai padėjo mums pažvelgti į įmonės veiklą iš šalies ir pamatyti kai kurias klaidas, trūkumus. Ir toliau raginu ir kviečiu žmones, iškilus klausimams, nieko nelaukti ir skubiai susisiekti su mumis. Tik jūsų pastabų ir pasiūlymų dėka mes gausime informacijos ir sužinosime realųjį gyventojų poreikį, – sako V. Petkūnas. 

Norėta, daryta, bet…

Žmonėms, pradėjus keisti sutartis, iškilo problemų. O liūdniausia, kad net ir per klaidą, bet nukentėjo pareigingiausi piliečiai. 

Situacija A.Vietovėje iki naujos tvarkos komunalinės atliekos buvo vežamos vieną kartą per mėnesį. Keli gyventojai sutartis suskubo persirašyti ir net susimokėjo už atliekų išvežimą pagal naują tvarką į priekį (kas už kelis mėnesius, o kas ir už metus). SĮ „Kompata“ nuo kovo interneto svetainėje, kur skelbiama apie atliekų išvežimą, taip pat yra jau pagal naują tvarką. Gyventojai, sekdami nauju grafiku, išstumia konteinerius pagal tai, kaip nurodyta, tarkim, du kartus, tačiau turint neatnaujintą sutartį, iš gyventojo atliekos išvežamos tik vieną kartą. Kodėl? Pagal senąją tvarką ir neatnaujintą sutartį ir priklausė vežti tik vieną kartą, todėl vairuotojas, per klaidą vienam gyventojui, kuriam atliekos išvežamos jau du kartus per mėnesį, tiesiog pravažiavo pro šalį. Nuo šiol vairuotojai turės pakoreguotą gyventojų sąrašą ir atliekas surinkinės būtent pagal jį. O su gyventoju, kuriam du mėnesius nebuvo išvežamos atliekos pagal naują grafiką, nors už tai sumokėta į priekį, bus kalbamasi individuliai. 

Situacija B. Pagal sutartį komunalinės atliekos iš gyventojų surenkamos du kartus per mėnesį. Kai mėnesyje yra 4 savaitės, tada viskas yra gerai, tačiau šiais metais ypač daug mėnesių, kai išpuola po 5 savaites. Tai reiškia, kad viena susidaro nemažas laiko tarpas tarp atliekų surinkimo. Žiemą didelių rūpesčių nėra, o štai vasarą kyla problemų dėl žaibiškai besiveisiančių bakterijų ir kvapo. Šį mėnesį SĮ „Kompata“ išveš papildomai atliekas nemokamai, tačiau nuostolingai teikti paslaugas įmonė taip pat negali. Todėl gyventojams, kuriems iškyla poreikis išvežti atliekas dažniau nei numatyta sutartyje, prašome informuoti įmonės  vadybininkus žemiau pateiktais numeriais  ir užsakyti papildomą paslaugą.

SĮ „Kompata“ pirmiausia visada prašo atliekas dėti į joms skirtus maišelius (nors, mano manymu, iš maišelių visas atliekas išdrabsto ten ko nors vertinga ieškantys piliečiai, tad gyventojai vargu ar gali ką pakeisti).Kitas prašymas – nedėti atliekų tik į kraštinius konteinerius (čia kalbama apie daugiabučių kiemuose stovinčius konteinerius), kaip kad daro gyventojai. Jie pripildo du kraštinius konteinerius ir dar šalia jų. O vidurinieji stovi tušti. Kitas dalykas, išmetus atliekas, privalu konteinerį uždaryti. 

Pagelbės išankstinė registracija 

Kaip jau minėjome, naujų sutarčių pasirašymas – nėra greitas procesas. Dėl šios priežasties paskutinių metu SĮ „Kompata“ susidaro eilės. Pačių gyventojų patogumui, jie kviečiami registruotis iš anksto telefonu (8 386) 52107. Gyventojų patogumui įmonė pakoregavo ir darbo laiką. III – nuo 7 iki 18 val. (be pietų pertraukos), V – nuo 7 iki 14 val., I, II ir IV – nuo 7 iki 16 val.

Iškilus klausimams, galima skambinti ir įmonės vadovui telefonu (8 386) 52095.

 

 

Komunalinių atliekų surinkimo iš individualių konteinerių 2018 m. birželį TVARKARAŠTIS 

 

Seniūnija

S  u  r  i  n  k  i  m  o     d  i  e  n  o  s

Ignalinos miesto

Antradieniais  Vilniaus, Budrių, Ažušilės gatvių kvartalas  5, 12, 19.

Penktadieniais – Geležinkelio, Turistų, Smėlio gatvių  kvartalas – 1, 8, 15.

 

 

Ignalinos 

Pirmadieniais  Poviliškė – 25. Bendoriškė – 11, 25. Panižiškė – 11 .Antradieniais – Girminiai – 5, 12, 19. Trečiadieniais – Strigailiškis  6, 13, 20.Petriškė – 6, 20. Meironys, Ceikinėliai, Gaureliai, Meškėnai, Velionys, Didžiasalis, Žydeliai, Naujasalis – 6, 20. Sabališkė, Leleikos,  Zablatiškė, Rimašiai, Burkolai, Savuliai, Girneliškė, Nastazavas, Medžiuškiai – 6, 20. Palūšė, Vaišniūnai, Gaveikėnai, Trainiškis  13, 27. Penktadieniais  Bėčiūnai, Narsutiškė, Zuikos, Kazokinė, Dindos, – 8, 22. Kūjiškė – 6. Antagavė – 29. Garbūnai, Rukšiškė – 29. Palaukoja – 27. Aza – 5,19.

 

Ceikinių 

Pirmadieniais  Rubelninkai, Kandrotiškė, Dimbeliai, Balciūlėniškė – 11, 25. Ropiškėlė – 11.

Lepšiai, Strakšiškė, Rizgūnai, Nevaišiai, Liepiškė – 11.

Trečiadieniais  Ceikiniai, Čižiškiai,Velykamiškis, Šilaikiškė – 6, 20.

Ketvirtadieniais – Kančioginas, Tarasauka, Gaspariškė, Juodiškė – 14, 28. Šilaikiškė, Salelė – 14.

Didžiasalio 

Ketvirtadieniais – Didžiasalis, Galalaukiai, Navikai, Dysna – 7, 21.  Pivorai, Lazinkos, Kėkštai, Rimaldiškė, Vosiūnai – 7, 21. Bobėnai, Svirkos, Velėkos – 7 .Padysnis – 28.

 

Dūkšto

Antradieniais – Tumelina, Dūkštas, Senas Dūkštas, Pažemiškis, Dvarykščiai, Kaniūkai, Kuzmiškė, Bikėnai, Girutiškė, Ažukarklinė, Didžiasalis, Piliakalnis, Plavėjai, Karnitiškė – 12, 26. Varnos,

Beržininkai, Rojus, Vėderiniai – 12. Moliakalnis – 5, 19.  Gerkonys –5.  Degutėliai, Alejūnai – 19.

Rūdėniškė – 5 . Trečiadieniais  Medeišiai, Čižiūnai – 6, 20.

 

Kazitiškio 

Antradieniais – Kazitiškis, Žeimiai  12, 26. Sabališkė, Bajorai I, Marijanavas, Ažvinčiai, Švedriškė, Margavonė, Meilūnai, Rainiai, Biržiniškė, Žalioji, Ažėnai, Ligūnai, Grybėnai, Garšvinė, Naujasalis, Vardžiukiemis  5, 19. Tartokas, Kuzmiškė, Užusienis, Lauksteniai – 5, 19. Bajorai, Tolimėnai, Jakėnai, Sarapiniškė, Laučiūniškė, Asiūklė, Bajorai II – 5. Apkartai, Čepiejai, Jakštiškė – 5. Aminėniškė, Zūbiškė, Miškiniškė, Malvinavas – 19.

 

Linkmenų 

Trečiadieniais – Šakarva, Bajorai, Peliagrinda, Mačiutiškės, Kiškiai, Peleniai, Grikiapelė, Pupiškė, Tumėniškė, Dvariškiai, Linkmenys, Naujasodis, Liminas, Pusvarsnėliai, Pažiezdris, Antalksnė, Ramusis, Sidariškė, Kaukiškė, Pakiaunys,Ginučiai, Šiškiniai, Krivasalis, Paukojė, Kimbariškė,

Salos, Papiliakalnė, Motiejūnai, – 13, 27.  Drūtūnai, Vaidžiuškės, Cijonai, Stagalėnai,  Maksiūnai, Subiškis, Kiauneliškis, Darželiai – 13. Simoniškis,Stirninė, Padumblys – 13, 27. Pabiržė – 27.

 

Mielagėnų 

Pirmadieniais  Bernotai, Kikežeris, Raketiškė, Mėšonys, Apšiūtos, Urveliai ,Kalninė – 11, 25. Ryžikė, Jurkiškė,Kurmiškė, Paliesius, Mėčionys – 11.Maldanėnai, Jociūnai – 11, 25. 

Ketvirtadieniais – Gilūtos, Mielagėnai, Salomenka, Šilvija, Juodgalviai, Krikonys, Molkūnai, Turčiškė, Leipuškė – 14, 28.  Guntauninkai, Raščiūnai, Svylė – 14. Milašaitis, Kėriškė, Odesina – 28. Buckūnai –28.

 

Naujojo

Daugėliškio 

Pirmadieniais  Paringys, Grigiškė, Mikalavas, Kiniūnai – 11, 25. Vosiuliai – 11.

Trečiadieniais – Senasis Daugėliškis, Pajurgiškė, Češulėnai, Benešiai, Mažėnai, Baušiškė, Padysnis  – 6, 20.  SmėliaiRameikos, Molinė,Mieleškiai- 6. Medinos – 20. Kūtiškės, N.Daugėliškis, Taujūnai, Janionys, Pupiniai, Baikeliai , Radeikiškė, Seniškis, Kazimieravas, Ropiškė – 13, 27. Ožionys, Pamunė, Dikiškė Seniškis 1as,Degutiškė, Kajatai,Markiniškė, Liekiai, Silvestriškė – 13.  Triklotiškė, Kalvasalis, Gervelės Neverėnai, Gudėnai, Janavas – 20.

Ketvirtadieniais – Triburčiai – 7, 21. Šiūlėnai, Izabelinė, SmilginiškėTrapikiškė– 14

Laurinčiukiškė, Kačergiškė – 28 

 

Rimšės 

Trečiadieniais – Pūškos, Prūčiai, Prūtelė, Vilnokai, Rimšė, Rudžiai, Egliniai, Stašionys, Verginiai, Strilungiai, FermaPociūnai – 6, 20. Nagėnai, Vėlūnai, Gaidė, Bieniūnai, Girdžiūnai, Čepukai, Žibakiai, Berniūnai, Beržininkai, Švikščionys, Tryčiūnai, Šiūlėnai, Griškiškė , Kavoliškės, Lisiškė, Stanionys – 6.  Trukonys  27. Meikštai – 6, 20.  AntalgėTripuckai, Pušynas, Gūriai, Pečiūniškės, Magunkos, Kalninė,Vosyliškė,Galilaukiai,Varniškiai,Žygmantiškė – 20. 

Tverečiaus 

Ketvirtadieniais – Erzvėtas, Kliukai – 14, 28. Pošiūnai – 14. Astraviškiai, Dvaryščiai, Dietkauščizna, Žvyriai, Lukošiškė, Būkliškė, Kriaučiškė, Tverečius, Andriejauka, Kukutėliai, Vabališkė – 7, 21. Čepeliškė, Kelpučiai, Laumakė – 7.

 

Vidiškių

Pirmadieniais  Ažušilė  25. Antradieniais  Vidiškės, Rimšėnai, Kaneišiai, Bališkiai, Kukoriškė, Dūdos – 12,26. Lobiniai, Navikai, Antakmenė, Makaniškė – 12, 26. 

Trečiadieniais  Maksimonys – 6, 20.  

Penktadieniais  Prisieginė, Makniūnalaukė, Abugaliai – 1, 15, 29. Jonėnai – 1.

 

Privatūs antrinių žaliavų konteineriai, esantys Strigailiškio kaime ir Ignalinos mieste Vilniaus–Budrių–Ažušilės gatvių kvartale bus aptarnaujami paskutinį mėnesio antradienį– 26 d.

Geležinkelio–Turistų–Smėlio gatvių kvartale paskutinįmėnesiopenktadienį – 29 d.

SĮ „KOMPATA“ telefonų numeriai pasiteirauti:

Komunalinių atliekų administravimo skyrius – 52107, vadovas – 52095

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here