Skip to content

Nuo liūčių nukentėjusiai Lietuvai – beveik 17 mln. eurų

MI informacija

Lietuvą pasiekė gera žinia: Europos Komisija patenkino Lietuvos žemės ūkio ministerijos prašymą ir iš ES Solidarumo fondo vienai iš pirmųjų mūsų šaliai skyrė maksimaliai galimą paramą – 16,9 mln. EUR. EK iš viso skyrė 34 mln. Eur pirmosioms keturioms valstybėms narėms, kurios 2017 m. patyrė stichines nelaimes ir prašė paramos: Graikijai, Lenkijai, Lietuvai ir Bulgarijai. 

2017 m. ilgalaikiai stiprūs lietūs padarė žalos ne tik žemės ūkio sektoriui, tačiau paveikė ir kitus sektorius: buvo pažeistos melioracijos ir drenažo sistemos, užlietos visuomeninės paskirties patalpos ir teritorijos, rajoniniuose keliuose atsivėrė smegduobės, išplovos ir kt. Vyriausybė, įvertinusi susidariusią situaciją,  2017 m. spalio 4 d. visoje Lietuvos teritorijoje  paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją. Dėl susidariusios kritinės situacijos pernai gruodžio 22 d. Žemės ūkio ministerija pateikė paraišką Europos Komisijai dėl lėšų Lietuvai skyrimo iš ES Solidarumo fondo. Vadovaujantis šio fondo nuostatomis, parama gali būti skiriama išlaidoms, padarytoms  atstatant viešosios infrastruktūros objektus. Artimiausiu metu vyks diskusijos su Europos Komisija dėl lėšų panaudojimo galimybių ir taisyklių.

Primename, kad Europos Komisija yra patvirtinusi įgyvendinimo reglamentą Nr. 2018/108, kuriuo nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. EUR kompensaciją. EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 mln. EUR paramos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje