Skip to content

Geriausia pasienio sargyba tarnauja Ignalinos pasienio rinktinėje

MI informacija

Geriausia 2018 m. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sargyba tarnauja Ignalinos pasienio rinktinėje. Tai paaiškėjo po dvi dienas VSAT Pasieniečių mokykloje trukusių profesinio meistriškumo varžybų „Geriausia pasienio sargyba“.

Nuo 2006 m. vykstančių tokių varžybų istorijoje jau penktą kartą ant aukščiausio pakylos laiptelio stojo sieną su Baltarusija saugančios Ignalinos pasienio rinktinės atstovai. Triumfavo komandos vadovas, Adutiškio pasienio užkardos pareigūnas Slava Vilkoitis (pirmas iš kairės), Pūškų užkardos pasieniečiai Giedrė Gavorskytė ir Darius Skutkevičius (antras iš kairės) bei Darius Čeponis iš Pavoverės pasienio užkardos.

Antrą vietą užėmė irgi sieną su Baltarusija saugančios Vilniaus pasienio rinktinės komanda. Treti buvo kelias vyresnių kolegų komandas aplenkę VSAT Pasieniečių mokyklos atstovai, 33 laidos kursantai.

Varžybų dalyviai savo įgūdžius iš viso demonstravo devyniose rungtyse. Pasieniečiai varžėsi šaudymo iš tarnybinio ginklo, fizinio pasirengimo, pirmosios medicinos pagalbos ir civilinės saugos, patikrinimų kertant sieną, tarnybinio transporto vairavimo rungtyse. VSAT pareigūnai taip pat turėjo pademonstruoti sugebėjimus vykdant ginkluotai krašto gynybai keliamas užduotis, tikrinti jų įgūdžiai užtikrinant valstybės sienos bei pasienio teisinius režimus. Pasieniečiai taip pat laikė teorinių žinių testą ir atskiroje rungtyje vertinti komandų vadovai.

Kiekviena ekipa iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių bei svečių teisėmis dalyvavusi Pasieniečių mokykla turėjo po vadovą ir tris narius. Visose komandose privalėjo būti bent po vieną pareigūnę.

Trečiadienį Pasieniečių mokykloje vykusioje „Geriausios pasienio sargybos“ varžybų uždarymo ceremonijoje nugalėtojai apdovanoti prizais, diplomais ir medaliais.

Daugiausiai laurų šiose varžybose jau buvo nuskynę šiemetiniai nugalėtojai – VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pasieniečiai – jie geriausiais buvo pripažinti 2006, 2007, 2008 ir 2012 m. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here