Skip to content

Kaip gauti reabilitacijos paslaugas Ignalinos ligoninėje

Lina RAGINYTĖ

Rajono gyventojai jau kurį laiką „atakuoja“ redakciją, kad būtų išaiškinta, kaip ir kas gali naudotis mūsų ligoninėje teikiamomis ambulatorinės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugomis. Ir kodėl lankantis pas gydytoją reabilitologą ar jau gavus konkrečias reabilitacijos paslaugas, ignalinietis sutinkamas vos vienas kitas, o štai Švenčionių r. gyventojų – „miškas“. Kodėl jiems galima, o mums – ne?

Susitikome su Ignalinos ligoninės vadove Drąsuole Jatuliene ir gydytoja reabilitologe Edita Markevičiene. Ignalinoje veikiantis Ambulatorinės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyrius išties populiarus. Jame nuolat gausu lankytojų, nors, žinoma, nelabai smagu, bet daugiau atvykstančių. Kodėl gi? Apie viską iš eilės. 

Reabilitacija skirstoma į dvi pagrindines rūšis – pirminė ir antrinė (sanatorinė) reabilitacija. Ar reikalingos reabilitacijos dėl vienokio ar kitokio negalavimo, sprendžia šeimos gydytojas arba kitos konkrečios srities specialistas. Su jo siuntimu žmogus kreipiasi į gydytoją reabilitologą ir jam paskiriamas kursas pagal poreikį. Pirminė reabilitacija – 15–20 procedūrų. Tai kineziterapija, masažas ir fizioterapija. Pasak specialistės, derinama, kad visos trys procedūros būtų atliekamos glaustai, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Dar yra druskų kambario procedūros, kurios skiriamos turintiems kvėpavimo ir odos negalavimų. Po procedūrų paciento būklę įvertina gydytojas reabilitologas ir jei, jo manymu, reikalingos papildomos procedūros, jis rašo rekomendacijas paciento šeimos gydytojui ir sprendžiamas tolimesnis klausimas jau dėl antrinės reabilitacijos, vadinamos Ambulatorinė reabilitacija II. Jų yra trys profiliai: nervų sistemos, judamojo atramos aparato ir kvėpavimo sistemos. Trukmė – 14 dienų. 

Gali ar negali žmogus gauti šias paslaugas, sprendžia šeimos gydytojas. O jo sprendimas priklauso nuo poliklinikos ar bet kokio kito pirminės sveikatos priežiūros centro vadovybės nurodymų. Būtent vadovai sprendžia ir padalija reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų kvotas, skirtas Ligonių kasų. Kvotos gydymo įstaigoje priklauso nuo prisirašiusiųjų pacientų skaičiaus. Ir viena iš priežasčių, kodėl Švenčionių r. dažniau naudojasi minėtomis paslaugomis, tas, kad jų rajone 10 tūkst. gyventojų yra daugiau, atitinkamai daugiau ir poliklinikų, t. y. pirminės sveikatos priežiūros įstaigų. Be to, Ignalinos gydymo įstaigos priklauso Panevėžio teritorinėms liginių kasoms, o Švenčionys – Vilniaus. Iš to išplaukia ir kita vadyba, kitas administravimas ir kita tvarka.

Taigi, kaip skirstomos kvotos rajono gyventojų reabilitacijai ir sveikatinimui konkrečioje gydymo įstaigoje: rajono poliklinikoje ir Ignalinos sveikatos centre, ir kodėl kai kurie gyventojai metų metus nesulaukia šių paslaugų, net ir užrašyti į eilę, gali paaiškinti tik įstaigų vadovai. 

Jei galimybės leidžia, o sveikata „reikalauja“, bet kuris žmogus gali kreiptis dėl mokamų reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų. Jei kreipsitės tiesiai į skyrių, be gydytojo siutimo, jums teks pasirašyti specialius dokumentus, kad už pasekmes sveikatai atsakote patys. Jei turėsite šeimos gydytojo siuntimą, „judėsite“ tokia pačia tvarka, kaip ir dėl nemokamų procedūrų. 

Tiek Ignalinos, tiek Švenčionių gyventojai jau pamėgo ir „Dovanų kuponus“ reabilitacijai. Įvairiomis progomis: gimtadienių, sukaktuvių, įstaigos jubiliejų ir pan. Gavę tokį kuponą, žmonės tiesiog užsiregistruoja išsirinkę paslaugas ir atvyksta paskirtu laiku į procedūras. Neretai būna ir taip, kad išnaudoję limitą, jie dar patys sau „dovaną“ įsiteikia – užsisako papildomų procedūrų. Turbūt ne visi žino, bet ligoninėje, buvusio Vaikų skyriaus patalpose, padedant rajono savivaldybei, įrengėme ir mini viešbutuką atvykstantiems iš toliau ar negalintiems kasdien važinėti į procedūras. Kiekvienas gauna įrengtą atskirą kambarį su dušu, tualetu, televizoriumi ir telefonu sujungtą su vietoje budinčiu personalu. Šalia yra nedidelė virtuvėlė, kurioje žmogus gali pasiruošti, pasišildyti maisto. Kambario kaina parai – 7 Eur. Taip pat yra galimybė užsisakyti šiltus pietus. Esame sudarę visas sąlygas naudotis Ambulatorinės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugomis mūsų įstaigoje tiek Ignalinos, rajono, tiek ir atvykstantiems iš Švenčionių ar Vilniaus gyventojams“, – sakė ligoninės direktorė D. Jatulienė. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here