Skip to content

ESO elektros gedimus tvarkys dar greičiau. Jei užtruks – mokės kompensacijas

MI informacija

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) elektros tinklo gedimus šiemet šalina dvigubai greičiau. Kitas žingsnis – maksimalaus gedimo tvarkymo laiko sutrumpinimas perpus ir kompensacijos klientams, jei darbai vis dėlto užtruktų ilgiau nei žadama.

Per pirmuosius 6 šių metų mėnesius ESO gedimą elektros tinkle pašalino vidutiniškai vos per 1,4 val. nuo gedimo registravimo. Pernai tai vidutiniškai užtrukdavo 3,5 val. Sutrumpinti gedimų šalinimo trukmę padėjo vis didesnės investicijos į gamtos stichijoms atsparesnį požeminį elektros tinklą, glaudesnis bendradarbiavimas su meteorologais, dispečerinio valdymo skaitmenizavimas, geresnis klientų aptarnavimas bei operatyvesnis ir efektyvesnis pačių gedimų tvarkymo darbų organizavimas.

ESO siūlymu, bendrovė ir Energetikos ministerija sutarė, kad maksimalus elektros gedimų tvarkymo laikas sutrumpės perpus – iki 12 valandų. Jei gedimas per šį laikotarpį nebus pašalintas, ESO klientai galės gauti kompensacijas. Tiksli jų mokėjimo tvarka bus paskelbta ją suderinus su Energetikos ministerija.

Iki šiol maksimalus laikas, per kurį ESO privalėjo sutvarkyti tinklo gedimą, siekė 24 val., tačiau jau seniai nebuvo tokių atvejų, kad gedimų tvarkymo laikas užtruktų ilgiau. „Keliame sau ambicingus tikslus, tad ir toliau sieksime, kad klientai patirtų dar mažiau nepatogumų dėl nutrūkusio elektros energijos tiekimo, o vidutinė gedimų šalinimo trukmė būtų kuo trumpesnė“, – sako ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Saulius Vaičekauskas.

Kliento patirties gerinimas ir tinklo infrastruktūros kokybės didinimas yra tarp strateginių „Lietuvos energijos“ įmonių grupės, kuriai priklauso ESO, prioritetų. Gegužę pristatytoje strategijoje LE 2030 numatyta, kad nuosekliai didinant skirstymo paslaugų teikimo kokybę elektros tinklo patikimumo rodikliai (SAIDI, SAIFI) iki 2030 m. mažės dukart.

12 valandų gedimų trukmės šalinimo terminas nebus taikomas susidarius ekstremalioms situacijoms („force majeure“ atvejai), kai be elektros dėl stichinių gamtos reiškinių lieka dešimtys tūkstančių gyventojų, o gedimus greitai šalinti trukdo ne tik didelės darbų apimtys, bet ir tai, kad kai kurias vietoves būna ypač sunku pasiekti.

Kad tokių atvejų būtų vis mažiau, elektros tiekimo patikimumą ESO didina oro linijas keisdama požeminiu kabelių tinklu. Vien per praėjusius metus bendrovė į požeminius kabelius pakeitė apie 2,3 tūkst. kilometrų oro linijų. Toks tinklas tiesiamas ten, kur fiksuojama daugiausiai ekstremalių gamtos reiškinių sukeltų gedimų – pirmiausia miškingose vietovėse.

Vos gavusi informacijos apie būsimą audrą ar gūsingus vėjus, ESO iškart planuoja papildomas darbuotojų pajėgas galimiems gedimams tvarkyti, pasitelkia ir rangovus. Pavyzdžiui, po pernai rugpjūtį praūžusios audros, kai be elektros laikinai liko beveik 60 tūkst. klientų, visą savaitgalį (taip pat ir naktimis) dirbo per 300 žmonių, o gedimai buvo pašalinti per vos 14 valandų.

ESO taip pat tobulina klientų aptarnavimo kanalus, kad pranešti apie gedimą gyventojams būtų patogu ir paprasta. Visą parą veikiantis gedimų registravimo numeris 1852 gyventojams nieko nekainuoja, o juo paskambinus nereikia laukti, kol atsilieps konsultantas, – apie žinomą gedimą bei jo sutvarkymo laiką pranešama automatiškai. Gyventojai aktyviai naudoja dar vieną patogų gedimų registravimo būdą – nemokamai siunčia SMS numeriu 1852. 

Vis daugiau žmonių renkantis ir bendravimą internetu, pernai sukurtas interaktyvus gedimų žemėlapis, kuriame realiu laiku galima matyti elektros tiekimo sutrikimus bei užregistruoti naują gedimą. Apie elektros tiekimo sutrikimus klientai taip pat gali pranešti savitarnos svetainėje www.manogile.lt

„Kauno dienos“ nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here