Skip to content

Garsūs Liepos 6-osios akordai Ignalinoje

Penktadienį Valstybės dienos renginiai, kuriuos vainikavo „Tautiškos giesmės“ giedojimas, vyko daugelyje rajono vietų. Iškilmingais reginiais ši diena pažymėta ir Ignalinoje.

Pagerbti 1918–1920 m. savanoriai

19 val. prie Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Ignalinos kuopos būstinės Ateities g. iškilmingoje rikiuotėje sustingo kuopos savanoriai, grojo pučiamųjų orkestras, išsirikiavo svečiai: rajono meras Henrikas Šiaudinis, europarlamentaras Bronis Ropė, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis, Ignalinos seniūnas Valentinas Rumbutis ir savanorių rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Denisas Starikovičius. Čia atidengta lenta 1918–1920 m. Ignalinos valsčiaus savanoriams. Tuomet ginti Lietuvos išėjo 9 vyrai. Lentą atidengė rajono meras H. Šiaudinis ir savanorių rinktinės vadas plk. lt. D. Starikovičius, lentą pašventino Ignalinos klebonas dekanas kun. Vidas Smagurauskas.

Atidengus lentą, rajono meras sakė: „Švęsdami valstybės šimtmetį ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo, Valstybės dieną, prisimename tuos, kurie užtikrino valstybingumą. Panašios lentos jau atidengtos Tverečiuje, Mielagėnuose ir kitose seniūnijose. Džiugu, kad miesto seniūnija ir savanoriai surado tinkamą vietą įamžinti Ignalinos valsčiaus savanorių atminimą. 1918–1920 m. savanorius turime minėti už jų pasiaukojimą. Mūsų kraštas prieš šimtą metų, išskyrus nedidelę teritoriją prie Linkmenų, iki 1939-ųjų Lietuvos valstybei nepriklausė. O vyrai iš Ignalinos, Tverečiaus, Dūkšto, Mielagėnų valsčių, gyvendami kitoje valstybėje, ėjo ginti Lietuvos. Tai tikras patriotizmas ir atsidavimas…

Šiandien turime atkurtą laisvą valstybę. Kad ją išsaugotume, turime būti vieningi. Tik vienybė gali apsaugoti maža valstybę. Tegul ši lenta naujiems darbams įkvepia mūsų jaunuosius karius savanorius.“

Sveikindamas ignaliniečius, Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. lt. D. Starikovičius taip pat matė sąsajas tarp prieš šimtmetį kovojusių ir šių dienų savanorių: „Simboliška, kad šią Valstybės dieną susirinkome pagerbti Ignalinos krašto nepriklausomybės kovų dalyvių savanorių. Sakoma, kad už valstybės gynimą atsakingi visi piliečiai. Ir išties, drąsūs, neabejingi širdimi ir dvasia piliečiai Lietuvą saugo jau tūkstantį metų. Pirmieji savanoriai pasižymėjo ypatinga drąsa, pasiaukojimu, ryžtu ir stipria vidine motyvacija. Neatsitiktinai pirmieji savanoriai sudarė ir pirmuosius kariuomenės būrius. Šiandienos savanoriai tęsia ir plėtoja ankstesnių kartų savanorių darbus ir tradicijas. Turime tas pačias užduotis, pareigą ir privilegiją ginti savo namus, kraštą tiek teritoriniu principu, tiek visoje Lietuvoje.“

Vadas dviems savanoriams – vyr. leitenantui Dariui Černiackiui ir eilinei Živilei Berlinytei – už pavyzdingą tarnybą įteikė savo padėkos raštus.

Laisvės aikštėje – rekordas

Po šių iškilmingų minučių šventės nuotaikos persikėlė į Laisvės aikštę. Belaukiant 21 val., kai reikės giedoti valstybės himną, aikštėje koncertavo Krašto apsaugos Savanorių pajėgų bigbendas (vad. Ričardas Čiupkovas) ir Kultūros ir sporto centro vokalinis ansamblis „Iš širdies“ (vad. Loreta Kuksėnienė). O aikštėje vis daugėjo žmonių. Jie giedoti „Tautiškos giesmės“ traukė būriais, šeimomis. Išskleista keliolikos metrų ilgio trispalvė, kurią laikė daugiau nei šimtas žmonių, o aplink aikštę rangėsi dar kelios ilgos žmonių voros. Šiemet, atrodo, buvo pasiektas šios dienos gausos rekordas. Kartu su lietuviais stovėjo ir lenkų delegacija iš Serocko (21 žmogus), šiomis dienomis viešėjusi Ignalinoje (minėtas abiejų savivaldybių bendradarbiavimo 20-metis).

Susirinkusius pasveikino meras H. Šiaudinis, europarlamentaras B. Ropė, Seimo narys G. Kindurys, Serocko burmistras Silvestras Sokolnickis. Visiems garbiems svečiams ir meno kolektyvų vadovams užrištos 100-mečio juostos. Lygiai devintą ignaliniečių skambi „Lietuva, Tėvyne mūsų…“ įsiliejo į viso pasaulio lietuvių balsų chorą.

Sugiedojus giesmę, linksmybės tęsėsi. Žiūrovų ausis malonino ir kojas šokiui miklino garsioji Sadūnų liaudie muzikos kapela (vad. Ramūnas Lisinskas) iš Zarasų r.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje