Skip to content

Ko nepamiršti pardavus automobilį

MI informacija

„Regitra“ pastebi, kad praktikoje pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis. Taigi, kaip apsisaugoti nuo tokių situacijų?

„Regitros“ specialistai sako, jog būtinas laiku atliktas pardavimo deklaravimas bei teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai. Pardavus automobilį ar kitą transporto priemonę, apie tai reikia pranešti „Regitrai“ per 15 dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo dienos. 

„Iš tiesų ir automobilio pardavėjas, ir pirkėjas turi tam tikras prievoles. Pardavėjas mums turi pranešti, jog transporto priemonė jam nebepriklauso, o pirkėjas turi įregistruoti ją savo vardu. Deja, pasitaiko situacijų, kai pirkėjas to nepadaro ir buvusiam savininkui paskiriama bauda. Pastarajam dėl to vėliau tenka įrodinėti, kad automobilis jam nebepriklauso“, – teigia „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Būtini teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai

Pirmiausia visada rekomenduojama atlikti deklaravimo procedūrą, o taip pat tam, jog kilus ginčui turėtumėte pagrįstus įrodymus, būtina teisingai sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį. Siūloma naudoti „Regitros“ pavyzdį, kurį galima rasti čia: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos-ir-veikla/transporto-priemones/pirkimo-pardavimo-sutartis

„Visada stengiamės žmonėms priminti, kad labai svarbu sutartyje nurodyti visus reikalingus duomenis, o svarbiausia, jog jie būtų tikri. Visada patikrinkite, ar tikrai teisingai nurodoma informacija apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą ir panašiai. Nepamirškite turėti pinigų perdavimo įrodymą. Jei yra bankinis pavedimas, tuomet paprasčiau, nes turėsite išrašą, tačiau jei atsiskaitoma grynaisiais, visada tai užfiksuokite raštu“, – sako D. Jurgutis. 

Deklaruoti automobilio pardavimą galima ir internetu

Norint deklaruoti transporto priemonės pardavimą, Jums nebūtina vykti į „Regitros“ padalinį. Šį veiksmą galima atlikti tiesiog internetu vos per keletą minučių Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje (eKETRIS): https://www.eregitra.lt/eketris-web/faces/pages/common/Login.xhtml

„Šiauliai plius“ nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje