Skip to content

Sunki kontrabandininkų duona

MI informacija

Šeštadienį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai stebėjo vieną sodybą Švenčionių rajone. Jos savininkas čia negyvena ir su sodyboje nutikusiais įvykiais, pirminiais duomenimis, nėra susijęs ir apie juos nieko nežinojo.

Į sodybos kiemą įsuko automobilis „Audi 100“. Ignalinos pasieniečiai pažino, kad jį atvairavo 57-erių gyventojas. Šalia sėdėjo dar vienas vyras. Mašina sustojo už ūkinio pastato prie lauko tualeto. Stebimi pasieniečių abu atvykėliai iš „Audi 100“ į tualetą pradėjo krauti polietilenu apvyniotas dėžes.

Jiems bebaigiant darbą pasirodė tolėliau buvę pasieniečiai. Krovikai, pamatė VSAT pareigūnus, jų nurodymams nepakluso. Šoko į „Audi 100“ ir dideliu greičiu spruko iš sodybos. Kadangi vairuotojas buvo žinomas ir apie šį įvykį jau buvo informuotos artimiausios sargybos, specialiųjų priemonių sodyboje pasieniečiai nusprendė nenaudoti.

Ties Ceikiniais „Audi 100“ stabdė kitas VSAT ekipažas, tačiau ir čia vairuotojas nesustojo. Jį pasieniečiai netrukus sulaikė Vosiūnuose.  Sulaikymo metu nei vairuotojas, nei kartu su juo važiavęs 24-erių Baltarusijos pilietis nesipriešino. Užsienietis į Lietuvą buvo atvykęs legaliai ir turėjo visus būtinus dokumentus.

Paaiškėjo, kad abu vyrai svetimos sodybos lauko tualete bandė paslėpti 3500 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo lietuviui ir baltarusiui pradėtos administracinės teisenos. Jiems gresia baudos nuo 4000 iki 6000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti automobilį „Audi 100“.

Maža to, pasieniečiai vairuotojui dar pradėjo administracinę teiseną dėl nepaklusimo VSAT pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui, sustabdyti transporto priemonę. Už tai švenčioniškis dar gaus baudą nuo 850 iki 1200 eurų.

Po apklausų abu vyrus pasieniečiai paleido. „Audi 100“ ir cigaretės saugomi Ignalinos pasienio rinktinėje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here