Skip to content

Gaudynės pasienyje: visi bėgliai surasti

MI informacija

Penktadienį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pareigūnai gavo informacijos iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus kolegų apie galimai gabenamą kontrabandinį krovinį. Vietovę tikrinę pasieniečiai netoli kelio Švenčionys–Adutiškis aptiko du juodos spalvos ryšulius, apvyniotus juoda polietileno plėvele.

Pasaloje buvę VSAT pareigūnai stebėjo, kaip prie ryšulių privažiavo „Audi 100“ automobilis. Iš jo išlipę du asmenys ketino pernešti krovinį į automobilį, tačiau netikėtai pasirodę pasieniečiai privertė krovikus sprukti.

Prie vairo sėdėjęs vyras automobiliu staiga šovė iš vietos ir, pavojingai manevruodamas, transporto priemonę nukreipė į bėglius besivijusį vieną iš VSAT pareigūnų. Šis spėjo pasitraukti į šalį, tačiau nebegalėjo persekioti pažeidėjų, kurie pasislėpė tankiais krūmais apaugusioje vietovėje. Įvykio metu pasienietis nenukentėjo.

Automobilis dideliu greičiu nurūko Švenčionių link. Bėglių paieškai specialiosios komandos pasieniečiai pasitelkė kinologus su tarnybiniais šunimis. Kontrabandininkų paliktuose ryšuliuose rasti 3 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusiškomis banderolėmis.

Netrukus VSAT pareigūnai Adutiškyje rado pažeidėjų paliktą automobilį „Audi 100“. Nustatyta, kad jis priklauso gerai žinomam 57-erių gyventojui, nekart turėjusiam nemalonumų su teisėsaugininkais. Mašinos savininką pasieniečiai sulaikė Jakelių kaime. Penktadienį vakare paiešką tęsę pasieniečiai dar vieną bėglį, 39-erių baltarusį, sulaikė beeinantį pakele ties Svirkų kaimu.

Trečiasis pažeidėjas šeštadienį įkliuvo Vilniaus rinktinės pasieniečiams. Vyras bandė išvykti į Baltarusiją per Lavoriškių pasienio kontrolės punktą, tačiau čia dirbę VSAT pareigūnai jau buvo gavę informacijos iš Ignalinos rinktinės kolegų ir užsienietį sulaikė. Nustatyta, kad abu kontrabandininkai baltarusiai šiais metais pasieniečiams įkliūna antrąsyk.

Ignalinos rinktinės pareigūnai dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo automobilio vairuotojui pradėjo administracinę teiseną.  Jam gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų.

Baltarusijos piliečiams už pakartotinai padarytą administracinį nusižengimą gresia baudos nuo 5,2 iki 6 tūkst. eurų. Be to, visiems trims teks atsakyti už teisėtų pareigūno reikalavimų nevykdymą. Trijulė privalės atvykti į jų bylą nagrinėsiantį teismą.

Automobilis ir cigaretės saugomos Ignalinos pasienio rinktinėje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here