Skip to content

Policijos generalinis komisaras išbandė galiūnų sportą

MI informacija

Policijos departamento gen. komisaras ignalinietis Linas Pernavas dar gegužę debiutavo kultūrizmo varžybose, o vasaros pabaigoje nusprendė priimti dar vieną trenerio, taip pat ignaliniečio, Andriaus Pauliukevičiaus mestą iššūkį. L. Pernavą treniruojantis kultūristas A. Pauliukevičius pasakojo, kad visai neseniai jiedu išbandė galiūnų sportą. „Kadangi pats esu bandęs galiūnų mėgėjų sportą, vienu metu jam užsiminiau, kad jis kai kurias rungtis irgi galėtų padaryti. Mečiau jam iššūkį ir jis jį priėmė. Kviečiau žinodamas, koks yra jo fizinis pasirengimas ir tikėjau, kad jis gali tai padaryti“, – teigė A. Pauliukevičius.

Jis pasakojo, kad abu su L. Pernavu gyvena tarp Vilniaus ir Ignalinos, todėl jiedu pasirinko Molėtuose įsikūrusią galiūnų bazę, kurioje išbandė rąsto kėlimo ir padangos vertimo rungtis. Savo žiniomis su Linu pasidalijo ir stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas. „Nėra geresnio galiūno visame pasaulyje, todėl labai apsidžiaugėme, kai jis pasisiūlė prisidėti. Taip ir gimė treniruotė trise. Pirmą kartą kažkokių stebuklų nepadarysi, nors Linas viską padarė labai gerai. Tai buvo pabandymas, bet tikrai ne vienkartinis dalykas. Linas užsikabino ir jam šis sportas yra labai įdomus. Rugsėjo 1 d. jis švęs 42-ąjį gimtadienį, tą dieną važiuosime ir vėl treniruosimės“, – džiaugėsi A. Pauliukevičius. 

L. Pernavas ir A. Pauliukevičius susitiko prieš pusantrų metų. Pirmo susitikimo metu Linas išreiškė norą ateityje dalyvauti kultūrizmo varžybose. Po įtemptų treniruočių šiemet jis dalyvavo Lietuvos kultūrizmo čempionate ir tarp naujokų užėmė trečiąją vietą. „Po gero pusmečio darbo kartu aš pamačiau, kad iš jo jau galima lipdyti kultūristą. Tačiau būtina paminėti, kad Linas sportavo nuo pat paauglystės. Didžiąją laiko dalį jis treniruodavosi komandinėse sporto šakose – futbole, krepšinyje, imtynėse. Darbas su štangomis jam buvo kaip pagalbinė disciplina. Dėl traumų komandines sporto šakas jam teko apriboti, nes jos yra rizikingos, o kultūrizme šio dalyko gali išvengti. Per pirmą pusmetį aš įvertinau jo stiprias ir silpnas vietas, silpnąsias per tą laikotarpį aplyginome. Grubiai išsireiškus, po pusmečio jis tapo pusfabrikačiu, iš kurio jau buvo galima lipdyti kultūristą, bet jo sportavimo stažas jau siekė keliolika metų. 

Kalbant apie varžybinį kultūrizmą, nepasiruošusiems žmonėms reiktų mažiausiai penkerių ar dešimt metų ruošimosi“, – teigė A. Pauliukevičius. Pasak jo, Linas sau gali kelti ir didesnių iššūkių. „Šiuo konkrečiu momentu didesnių planų nėra, bet niekada negali žinoti, kas iš to išaugs. Jam gerai sekasi, o galiūnų mėgėjų sportas populiarėja ir atsiranda svorio kategorijos iki 105 ar 90 kg. Jeigu jam gerai seksis, nebus traumų, gali būti, kad jis tą dalyką pabandys ir varžybiniame lygmenyje. Tačiau tam reikalingas šiek tiek ilgesnis įdirbis. Bet kokiu atveju, jis nemes ir kultūrizmo – greičiausiai vėl dalyvaus varžybose sekančiais metais“, – sakė A. Pauliukevičius.

Nuotraukos iš asmeninio albumo

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here