Skip to content

Sveikas, rugsėji, sveika, mokykla!

Lina RAGINYTĖ

„Štai ir išaušo tas labas rytas, kuris apverčia viską aukštyn kojomis! Per vieną naktį viskas pasikeitė neatpažįstamai – visur įsiviešpatavo rudeniui ir mokslui būdingi bei reikalingi požymiai. Taip buvo, yra ir bus. Ne mes pirmi, ne mes paskutiniai. Toks yra gyvenimo ratas. Ir vėl kažkam šis ruduo pirmasis, o kažkam paskutinis mokykloje. Kiek begalvotume, mes – lygiai tokie patys kaip tūkstančiai iki mūsų, ir tūkstančiai po mūsų. Tiesa, skirtumas vis tik yra. Ką tik baigėsi šimtmečio vasara, ir prasideda šimtmečio ruduo, o tai reiškia, kad mes visi esame šimtmečio moksleiviai. Ir šiais metais ateinantys į mokyklą yra šimtmečio pirmokai, o šiųmečiai dvyliktokai – šimtmečio abiturientai. Mes tikrai ypatingi, mes – Lietuvos šimtmečio mokiniai“, – sveikino trijų Ignalinos mokymo įstaigų bendruomenę šventės vedėjai. 

Ankstų rytą nuo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos iki miesto kultūros centro nusidriekė eilės moksleivių, mokytojų, tėvelių ir smalsaujančių ignaliniečių. Saugomi gausios Ignalinos r. PK pareigūnų palydos, o orkestrui grojant ritmingas melodijas, visi nužingsniavo į Laisvės aikštę, kur jau lūkuriavo dar didesnis būrys svečių, rajono valdžios atstovų. 

Šią ypatingą vasarą sostinėje vyko ir įspūdina šimtmečio Dainų ir šokių šventė „Vardan Tos“. Joje dalyvavo didžiulis būrys Ignalinos moksleivių būrys. Tarp jų – Miko Petrausko muzikos mokyklos orkestras, atlydėjęs visus į Laisvės aikštę smagiomis melodijomis ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Dringelė“, kuris visus sveikino šokiu „Jurgeli, meistreli“.  

Su Lietuvos šimtmečio rugsėju Ignalinos moksleiviją ir visą bendruomenę sveikino rajono meras Henrikas  Šiaudinis, LR Seimo narys Gintautas Kindurys ir rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. „Puikių mokslo metų, tolerancijos, kūrybiškai spręsti problemas ir siekti puikių rezultatų. Mokytojams – mokinti, mokiniams – mokytis. Labiausia šį rugsėjį noriu pasveikinti pirmokėlius, kurie visada prisimins, jog mokyklą pradėjo lankyti tada, kai jų valstybė – Lietuva, šventė šimtmetį“, – linkėjo H. Šiaudinis. 

Seimo narys G. Kindurys, sveikindamas su Mokslo ir žinių diena sakė: „Laikas suka savo ratą į priekį ir šiandien, kaip ir kasmet, mokiniai pradeda naujus mokslo metus. Kai kas primą kartą peržengs mokyklos slenkstį, o būsimiems abiturientas kiekvieną kartą teks išgyventi jau kaip paskutinį – paskutinis rugsėjis mokykloje, paskutiniai patyrimai, nuotykiai ir paskutinis pirmas skambutis. Kiekvienas žmogus pereina šį mokyklos etapą, o mokykla, kaip ir šeima, ugdo ir rengia žmogų tolimesniam gyvenimui. Nuoširdžiai linkiu, kad šeimose ir mokyklose rastumėte sutarimą, supratimą ir elgtumėtės maksimaliai atsakingai. Linkiu laiku spręsti ir išspręsti susidariusias problemas. Sveikų, draugiškų ir rezultatyvių metų visiems!“

G. Mackonienė grįžusius po vasaros iškart mintimis nuskraidino į magišką žinių karalystę. „Rugsėjį keičia rugsėjis, keičiasi žmonės, veidai. Tačiau visada išlieka rugsėjo magija, atsispindinti visų jūsų akyse troškimu, smalsumu toliau kaupti žinias. Kiekvieną šįryt rugsėjis pažadino ir pakvietė eiti kartu, pažadėdamas daug atradimų, netikėtumų plačiame pažinimo kelyje, kuris niekada nesibaigia ir kuris visada tik tęsiasi, kad ir kokio amžiaus bebūtum“.

Sugrįžusius iš šimtmečio vasaros visus pasveikino Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos direktorė Elytė Zakarauskienė ir mažieji bendruomenės nariai. Stiprų ir dovanomis kvepiantį žodį tarė ir didžiausios bendruomenės (460 mokeleivių, tarp jų – 44 pirmokai) Česlovo Kudabos progimnazijos direktorė Danutė Jatulė bei jos pirmokai. „Linkiu, kad šie mokslo metai suteiktų išminties, gerumo, pakantumo, kantrybės, gerumo pamokų. Kaip gyvensime, kudabeičiai, šiais metais?!. Mes gyvensime gražiai“.

Tradiciškai dešimt geriausių praėjusių mokslo metų kudabiečių apdovanoti padėkomis ir simboliniais išminties obuoliais už pasiekimus. Tai Urtė Labuckaitė, Gabrielė Zabulytė, Jogailė Maskoliūnaitė, Dovydas Vaitkevičius, Andrius Gasiukevičius, Liveta Kavaliauskaitė, Jurandas Laškovas, Danielius Padbelskis, Matas Kovalevskis, Vesta Cicėnaitė. 

Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė kvietė: „Mieli visų trijų mokyklų moksleiviai, būkime kartu, kurkime visi gerą mokyklą, tokią mokyklą, kuri taptų pavyzdžiu ir tiems, kurie mokysis dar po šimto metų“.

Vasarišką šėlsmu alsuojantį šokį dovanojo ir būsimieji abiturientai (jų šiemet 71). O vėliau nulingavo ir visa aikštė, dovanojusi bendrą šimtmečio šokį Lietuvai „Lietuvėla, tu mana! Šoko visa aikštė…

Visų trijų mokyklų vadovės skambiai, tvirtai ir ryžtingai paskelbė naujų, šimtmečio,  2018–2019 mokslo metų pradžia… Visi smagiai klegėdami pajudėjo į pirmąją pamoką savo klasėse. 

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here