Skip to content

Santuokos įžadus atnaujino rajono bažnyčių globėjų šeima

Lina RAGINYTĖ

Niekas nesikeičia: visi keliai (tarsi į Romą) tebeveda į Mielagėnus. Tik išlydim lenkus – atvyksta žemaičiai, išlydim dzūkus – atvyksta norvegai… Ir taip be atokvėpio. Sukaktys, susitikimai, jubiliejai ir kitos progos keičia vienos kitas. O štai praėjusį sekmadienį Mielagėnų katedroje didingai suskambo Mendelsono maršas, lydėdamas link altoriaus sutuoktinius, nusprendusius atnaujinti santuokos įžadus. Trisdešimtojo santuokos jubiliejaus proga amžiną meilę Dievo akivaizdoje žmonai Rasai prisiekė žinomas politikas, buvęs LR Seimo narys ir kultūros ministras, trijų rajono bažnyčių globėjas Šarūnas Birutis.

„Meilė amžina ir nesibaigianti Kai meilė pamos jums, sekite paskui, nors jos keliai rūstūs ir statūs. O kai ji savo sparnais apglėbs jus, nesipriešinkite, nors tarp jos plunksnų paslėptas kardas gali sužeisti. Ir kai ji kalba, tikėkite, nors jos balsas gali išblaškyti jūsų svajas, kaip kad šiaurės vėjas nusiaubia sodą. Meilė jus karūnuoja, bet ji ir nukryžiuoja. Ji jus augina, bet ir apgeni. Ji pakyla iki jūsų viršūnių ir glamonėja švelniausias jūsų šakas, virpančias saulėje, bet ji nusileidžia ir iki jūsų šaknų žemėje ir išjudina jas.

Meilė teturi vieną troškimą – išsipildyti. Bet jeigu ir mylėdamas neatsisakai troškimų, tegu tai būna šitokie troškimai: ištirpt ir bėgančiu upokšniu čiurlenti nakčiai savo dainą, pažinti besaikio švelnumo skausmą. Būt žeidžiamam savo meilės suvokimo ir noriai, džiaugsmingai lieti kraują.

Nubusti auštant, džiugiai plazdant širdžiai, ir dėkoti už dar vieną meilės dieną. Ilsėtis dienovidžio valandą ir medituoti meilės ekstazę. Sugrįžt vakare namo dėkingumo sklidina širdimi. Ir pagaliau užmigti, širdy besimeldžiant už mylimąjį, o lūpomis šnabždant pagyrimo giesmę.

Man ypač malonu šiandien čia matyti porą, kuri išties yra pavyzdžiu visoms mūsų šeimoms. Drįsiu priminti, kad būtent Biručių šeima jau ne vienerius metus yra vieni reikšmingiausių ir solidžiausių bažnyčių rėmėjų. Jų palaikymas ir parama padėjo atgaivinti Paringio bažnyčią, daug investicijų sulaukė ir Mielagėnų bažnyčia bei po gaisro atstatoma Ceikinių bažnyčia. Jie visur suspėjo, visur padėjo. Negaliu nepasidžiaugti ir nepriminti rinkėjams, kad būtent  Š. Biručio dėka jau greitai bus baigtas asfaltas nuo Mielagėnų iki Gilūtų. Pažadėta – padaryta. Nuoširdus ačiū už tai!“, – sakė kunigas Marijonas Savickas. 

Labai gaila, kad mūsų visuomenėje politika užgožia žmogų. Jei politinė jėga mato naudą, spauda iš mužiko bet ką padarys politinės aukštuomenės lyderiu, ir atvirkščiai – jei politinei jėgai reikės, ji, padedant spaudai, iš atsakingo, protingo ir mąstančio bei doro žmogaus be jokių įrodymų padarys prasčiausios reputacijos nevykėliu. MI niekada nesiekė nieko iš nieko „daryti“. Visada stengėmės žmoguje įžvelgti žmogų, atskleisti jo savybes, o kartais net ir pačiam žmogui padėti pažvelgti į save ir savo talentus ar ydas iš šalies. 

Ir ši žinia ne apie politikų šeimą, ne apie intrigas, būtus ir nebūtus įvykius. Ši žinia apie gražią, dorą šeimą, kuri jau paliko mūsų krašto istorijoje gilų spaudą. Apie du žmones, išlikusius ištikimus savoms vertybėms ir po trijų dešimčių bendro gyvenimo metų nusprendusius  jau subrandintu savo džiaugsmu ir laime Dievo akivaizdoje pasidalyti su artimaisiais, pažįstamais, draugais. 

Dievo palaimos linkime mes! 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here