Skip to content

Piešinio autorė surasta

Rugsėjo 18 d. MI numeryje paskelbėme vienos 1991 m. septintokės paiešką, kurios piešinys papuošė Lietuvos nacionalinio muziejaus išleisto albumo „Istorinė 1991 m. sausio 13-oji vaikų piešiniuose“ viršelį. Albumą redakcijai perdavė buvusi ignalinietė, ilgametė Etnokultūros centro direktorė, dabar dirbanti Kultūros ministerijoje, Lina Bukauskienė (knygos sudarytoja – jos dukra). Tuomet ir sugalvojome surasti piešinio autorę, 1991 m. Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos 7b klasės mokinę R. Taluntytę.

Ilgai laukti neteko. Jau laikraščio išėjimo dieną paskambino rajono savivaldybėje dirbanti tuometės mokinės mama. Sakė, kad dukra Rasa atvažiuos šeštadienį, tad susitarėme susitikti. Užsukusi į redakciją, Rasa Taluntytė (ištekėjusi, bet pavardės nepakeitė), žinoma, buvo visai nepanaši į septintokę. Ignalinos 1-ąją ji baigė 1996 m. Prisimindama mokyklinius metus, ponia Rasa sakė, kad tuomet Lietuvos mokyklose ir jos klasėje buvo paskelbtas piešinių konkursas, kurio tema „1991 m. sausio 13-oji“. Ji dėkoja savo dailės mokytojai Audronei Čeponienei, kuri tada atrinko jos piešinius siuntimui į Vilnių.

Ponia Rasa po vidurinės baigė aukštesniąją pedagogikos mokyklą, dailės ir darbų specialybę, tad piešimas atitiko tolesnį profesijos pasirinkimą. Susidomėjo papuošalų gamyba, šia veikla individualiai užsiima iki šiol, gamina juvelyrinius dirbinius. Buvo išvykusi į Sakartvelą (Gruziją), kur mokėsi pertvarinės emalės technikos. Tokia yra tik toje šalyje. Dabar įstojusi į Vilniaus kolegiją, studijuoja dizainą.

Ištekėjusi, augina šešerių dukrą ir devynerių sūnų. Sako, abu vaikai taip pat labai mėgsta piešti. Įteikus albumą, ponia Rasa sakė, kad malonu ir keista, jog jos piešinys tokiame solidžiame pavidale ją surado net po 27-erių metų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje