Skip to content

Renovacija Ignalinoje artėja prie pabaigos

Ignaliniečiai jau priprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį, Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui. Tačiau žmonėms dažnai kyla klausimų dėl statybos darbų. Tuomet tenka aiškintis su statybos įmonėmis, kurios ne visada atsakingai vykdo pasirašytas rangos darbų sutartis. 

Šiais metais baigiama įgyvendinti energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programa „Ignalinos Enervizija 2“. Daugiabučiai atnaujinami ne tik mieste, bet ir rajone. Šiuo metu jau modernizuoti 99 namai. Ignalinos mieste bus atnaujinti visi daugiabučiai namai – 104, rajone – 21 (Dūkšte – 7; Vidiškėse – 9; Daugėliškyje – 2; Strigailiškyje – 2; Palūšėje – 1). 

Šiuo metu rajone modernizuojami 25 namai, iš jų 7 jau baigti. Tikėtasi, kad visus renovacijos darbus pavyks užbaigti šiais metais. Ir tam buvo visos sąlygos, tačiau dėl kai kurių statybos įmonių kaltės darbai nejuda taip, kaip norėtųsi ir 8 namai greičiausiai nebus baigti. Renovuojamų namų gyventojai taip pat skundžiasi, kad laikas eina, o rezultatų vis nematyti. Būna, kad darbai išvis sustoja. Statybos įmonės teisinasi, kad joms labiausiai trūksta darbo jėgos. „Tuos kelis namus pabaigti per 4 mėnesius tikrai įmanoma. Visur stovi pastoliai, suvežtos medžiagos, tik imk ir dirbk, tačiau nėra darbininkų…“, – situaciją komentuoja savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jo manymu, nors ir mažai tikėtina, statybos įmonės dar gali susitelkti. „Problemos esmė ta, kad dažnai įmonės pervertina savo galimybes, dalyvauja konkursuose ir prisiima per didelius įsipareigojimus, kurių vėliau nesugeba įvykdyti“. Kalbėdamas apie situaciją rajono gyvenvietėse, meras sako, kad lieka nerenovuotų daugiabučių namų ir nors jų gyventojai sutinka, tačiau tie namai neatitinka bankų keliamų reikalavimų, nes juose gyvena daug skolininkų, arba kai kurių butų savininkai yra nežinomi, išvykę, nesutvarkyta jų nuosavybė. Šiaip ar taip renovacijos darbai artėja prie pabaigos ir savivaldybė tikisi, jog didesnių problemų neiškils. 

Apie programą

Ignalinos rajono savivaldybės  inicijuota energinio efektyvumo didinimo programa „Ignalinos enervizija“ išjudino renovacijos procesus visoje šalyje. Ši programa  išsiskiria tuo, jog renovaciją vykdo ne gyventojai, o savivaldybės įmonė, kuriai suteikta visiška iniciatyvos ir organizavimo teisė. Daugiabučių atnaujinimą inicijuoja savivaldybė, o paskolas, reikalingas daugiabučiams namams atnaujinti ima ne patys gyventojai, bet savivaldybės paskirtas programos įgyvendinimo administratorius – UAB Ignalinos butų ūkis. Dėl šios priežasties daugiabučių namų atnaujinimo procesas tapo labiau centralizuotas, gyventojams ir daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams mažėjo įprastai atnaujinimo metu tenkanti administracinė našta, gyventojai tiesiogiai netapo paskolos gavėjais.

V. Martinkaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje