Skip to content

Didžiasalis šildymo sezoną pasitiks visiškai atsinaujinęs

MI informacija

Artėjantis šildymo sezonas Didžiasalio k. bus kitoks. Per dvejus metus įvykdytas skirstomųjų šilumos tiekimo tinklų atnaujinimas, o šiais metais – pakeistas ir biokuro katilinės katilas, užtikrinantis šilumą gyvenvietei. Taigi gyventojai gali džiaugtis ne tik pastaruoju metu pagražėjusia aplinka, bet ir moderniu šilumos ūkiu. 

UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“, pasibaigus 2016/2017 m. šildymo sezonui, pradėjo pirmąjį šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos etapą pagal UAB „Energijos taupymo centras“ parengtą projektą ŠT1/2016-TP-ŠT. Šiais metais iki šildymo sezono pradžios buvo pabaigti keisti seni kanaliniai šilumos tiekimo tinklai į bekanalius šilumos tinklus ir pramoniniu būdu izoliuotus šilumos tiekimo vamzdžius. Tinklai buvo renovuojami ūkio būdu (darbus atliko įmonė savo jėgomis). Bendras rekonstruotų požeminių šilumos tiekimo tinklų (trasų) ilgis – 1592 m. Papildomai atnaujinta ir dalis antžeminių šilumos tiekimo tinklų pastatuose (virš 200 m). Atliktų darbų vertė – 245 tūkst. Eur (su PVM), projektas finansuotas Ignalinos r. savivaldybės biudžeto lėšomis.

Siekiant didesnio efektyvumo, buvo nuspręsta atnaujinti ir pagrindinį šilumos gaminimo įrenginį – 3,0 MW galingumo vandens šildymo katilą VK-31. Biokuru kūrenamas vandens šildymo katilas tarnavo ilgą laiką, tačiau tolesnė jo eksploatacija tapo rizikinga dėl kompleksinių priežasčių.

Katilas buvo pagamintas 2000 m., o gamintojo nustatytas darbo resursas – 10 metų. Katilo eksploatacijos resursas buvo viršytas beveik dvigubai. Eksploatuojant buvo atliekami kaitinimo būgno remonto, dūmavamzdžių užaklinimo darbai. Bendras užaklintų dūmavamzdžių kiekis siekė iki 10 proc. Tai stipriai mažino katilo efektyvumą ir didino šilumos nuostolius. Per ilgą eksploatavimo laiką katilo šoninės sienos buvo veikiamos korozijos, todėl buvo suplonėjusios ir siekė vidutiniškai 4 mm, o vietomis ir dar mažiau. Dėl šių priežasčių bei siekiant didinti šilumos tiekimo patikimumą buvo būtinas kuo skubesnis biokuro katilo atnaujinimas. Katilo keitimo darbų vertė siekė 110 tūkst. eurų (su PVM).

Katilo pakeitimas buvo didelis iššūkis įmonei, kadangi naudotos savos lėšos, o laikas tarp šildymo sezonų labai ribotas. UAB „Didžiasalio komunalinės komunalinės paslaugos“ džiaugiasi pranešdami, jog katilas sėkmingai pakeistas ir artėjantį šildymo sezoną jau šildys gyventojų būstus bei Didžiasalio k. įsikūrusių organizacijų patalpas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here