Skip to content

Verslinė žvejyba – tik griežtai laikantis reikalavimų

MI informacija

Rugsėjo 29 d. Utenos valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Šakarvų ežere patikrino, kaip vykdoma specializuota seliavų žvejyba. Žvejybos procesas aplinkosaugininkams iš karto sukėlė įtarimų. Žvejai, ištraukę tinklą ir išrinkę iš jo žuvį, priplaukė prie kranto. Žuvų iškrovimo vietoje žvejybos žurnalo nepildė, kaip to reikalauja taisyklės, o ištrauktą tinklą nunešė ir padėjo į miške stovėjusį automobilį. Grįžę sulipo į valtį ir vėl išplaukė traukti tinklų. Baigę darbą grįžo į krantą ir vėl, nepildydami žvejybos žurnalo žuvų iškrovimo vietoje, tinklus ir laimikį nunešė į automobilį. 

Kai pareigūnas priėjo prie automobilio ir atidarė duris, prie vairo sėdėjęs žvejys verslininkas D. V. čiupo šalia jo gulintį žvejybos žurnalą ir grafoje, kur rašomas laimikio svoris, prieš jau buvusį įrašytą skaičių 9, tiesiog pareigūno akivaizdoje, dar spėjo įrašyti skaičių 2, tuo akimirksniu laimikį padidindamas 20 kg. Pagal išduotą verslinės žvejybos leidimą nustatytas seliavų sugavimo limitas Šakarvų ež. tik 300 kg, todėl suprantama, kodėl buvo stengiamasi nerodyti viso laimikio svorio. 

Pareigūnams pasvėrus sugautas žuvis paaiškėjo, kad visas laimikis svėrė 26 kg. Patikrinus žvejyboje naudojamus statomus tinklus nustatyta, kad jų ilgis 1,5 karto viršija žvejybos leidime nurodytą  maksimalų tinklų ilgį. Už žvejybos žurnalo pildymo reikalavimų pažeidimus ir žvejybą tinklais, kurių ilgis 1,5 karto viršija leistiną, atsakingam už žvejybą pil. D. V. surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 295 str. 2 d., paimti žvejyboje naudoti tinklai ir laimikis. Jam gresia bauda nuo 170 iki 350 eurų ir galimas žvejybos įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje