Skip to content

Sulaikyta 8900 pakelių cigarečių

MI informacija

Spalio 4 d. naktį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai už 3 km nuo sienos su Baltarusija patikrinti sustabdė automobilį „Volvo V70“. Pasieniečiai turėjo žinių, kad „Volvo V70“ gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

Prie vairo sėdėjo 28-erių Švenčionių r. gyventojas. Kartu vyko ten pat gyvenantis jo vienmetis bei 37-erių Vilniaus gyventojas. Ignalinos pasieniečių turėta informacija pasitvirtino: automobilio bagažinėje ir salone VSAT pareigūnai rado 12 polietilenu apvyniotų dėžių. Jose buvo 5900 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo mokesčio ženklais.

Trijulė pristatyta į Ignalinos pasienio rinktinę. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už neteisėtą disponavimą akzinėmis prekėmis gresia baudos arba laisvės atėmimas iki septynerių metų. Ketvirtadienį popiet tebevyko sulaikytųjų apklausos.

Tą pat ketvirtadienį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai sulaikė vyrą. Ši vieta yra miške už pusšimčio metrų nuo sienos su Baltarusija linijos. 32-ejų sulaikytasis yra Baltarusijoje gyvenantis Lietuvos pilietis. Į Lietuvą jis buvo atvykęs legaliai.

Sulaikymo metu vyras bandė sprukti nuo pasieniečių, bet buvo prisivytas ir sulaikytas. Čia pat VSAT pareigūnai aptiko ryšulius, kuriuose buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Įtariama, kad šis krovinys ką tik buvo permestas į Lietuvą iš Baltarusijos, o sulaikyto Lietuvos piliečio užduotis buvo kuo skubiau rūkalus gabenti toliau nuo sienos.

Ignalinos pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinio nusižengimo bylos teiseną. Už tai Baltarusijoje gyvenančiam Lietuvos piliečiui gresia bauda nuo  4000 iki 6000 eurų. Šią bylą nagrinės teismas. Įteikus šaukimą atvykti į jį  asmuo buvo paleistas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje