Skip to content

Projektas „Surink Lietuvą“ – Ignaliną populiarina ir… magnetukai

Kartais „balsas“, atskriejęs iš toliau, turi kur kas didesnį poveikį, nei kaimyno „balsas“. Taip nutinka dažnai. Štai ir apsilankyti mūsų Turizmo informacijos centre pastūmėjo klaipėdietė Dovilė B., renkanti magnetukus. Taip taip, būtent magnetukus! 

Liepos 12 d. startavo projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, „Surink Lietuvą“, kurio esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių (tiek yra Lietuvoje savivaldybių) – sujungti jas į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį!

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti, parodyti ar padegustuoti. Kiekvienas magnetas – tai lyg atskira to krašto istorija, kuri sukurta bendradarbiaujant su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Kiekvienas rajonas ištyrinėtas atskirai, ieškant patraukliausio būdo jį pavaizduoti, tokiame mažame plotelyje. 

Turizmo informacijos centre mus išskėstomis rankomis pasitiko direktorė Marija Garejeva ir turizmo specialistė Dovilė Smagurauskaitė.

„Magnetukų rinkimo akcija „Surink Lietuvą“ – Ukmergės turizmo informacijos centro iniciatyva, kuri apjungė visus Lietuvos turizmo informacijos centrus. Akcijos tikslas – Lietuvos 100-mečio proga paskatinti vietinį turizmą. Kiekvieno rajono turizmo informacijos centre galima įsigyti tik to rajono magnetuką, o surinkus visus, gaunasi Lietuvos žemėlapis. Kiekvieno rajono magnetuke stilizuotai pavaizduoti jų įdomūs objektai, žmonės ir pan. Kiekviena apskritis turi savo spalvą, tad galima rinkti ne tik visą Lietuvą, bet ir mažesnius rinkinukus – apskritis.

Akcijos, kuri prasidėjo liepos mėnesį, populiarumas pranoko visus lūkesčius. Pirmas tūkstantis magnetukų išgaravo per kelias savaites, todėl skubiai buvo užsakyti papildomi tiražai.  

Net ir dabar rudenį kiekvieną savaitę sulaukiame apie 100 turistų, kurie būtent dėka šios akcijos keliauja po Lietuvą. Užsukę magnetuko į Ignaliną, jie tuo pačiu pasiteirauja apie lankytinus objektus, pramogas, maitinimo įstaigas ir pan. Bendrą informaciją, žinoma, mes teikiame ir teiksime visada apie visus. Tačiau matome, kad tai – puiki proga paskatinimui daugiau laiko praleisti mūsų rajone, o ne lėkti į kitą, todėl pasiūlėme verslui prisijungti prie šios akcijos ir pasinaudoti galimybe papildomai pristatyti save. Pvz., su kas dešimtu magnetuku galėtume įteikti paskatinamąją verslo dovanėlę (suvenyrą, nuolaidų kuponą, kvietimą kavos puodeliui ar pan.). Šiuo metų tokį pasiūlymą deriname su vienu paslaugų teikėju. Magnetukų rinkimo akcija planuojama, kad tęsis dar bent dvejus metus, todėl tikimės, kad verslas aktyviau prisijungs.

Daugelis turizmo informacijos centrų pasibaigus vasaros sezonui trumpina savo darbo laiką, tad keliautojų patogumui ieškomi atskiri sprendimai, partneriai. Ignalinoje tokios problemos nėra – turizmo informacijos centras ir toliau dirba savaitgaliais, tačiau turistų patogumui bendradarbiaujame su Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centru Palūšėje bei artimiausiu laikų planuojame, kad magnetukus lankytojai galės įsigyti ir apsilankius baseine“, – pasakojo Turizmo centro darbuotojos, kasdien pasitinkančios vis naujus turistų srautus, Marija ir Dovilė. 

Įsijunkite į projektą ir jūs. Užkrečiamas reikalas! Kiekvieno rajono Turizmo centre galite įsigyti to rajono magnetuką už simbolinį 1 Eur. O mūsų Turizmo informacijos centre dar galima įsigyti miniatiūrinių nuostabaus grožio magnetukų, su Ignalinos, Ginučių, Palūšės vaizdais, pagamintų pagal dailininkės Nijolės Trinkūnienės paveikslus. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje