Skip to content

Ar daugės žuvų ežeruose

MI informacija

Aplinkos apsaugos inspektoriai, vykdydami žvejybos kontrolę, dažnai susilaukia žvejų mėgėjų priekaištų dėl žuvų mažėjimo rajono ežeruose, motyvuojant, kad verslinės žvejybos metu išgaudomi didžiuliai žuvų kiekiai. Pažymėtina, kad verslinė žvejyba jau kelerius metus yra uždrausta, o pamatyti   tinklais žvejojančius verslininkus galima tik ežeruose, kuriuose vykdoma specializuota seliavų žvejyba, be to, verslininkai turi teisę žvejoti pavasarį migruojančius ungurius. Šių žvejybų kontrolė vykdoma nuolat, tai patvirtina atvejis, kai Šakarvų ežere neseniai buvo nustatyti verslinės seliavų žvejybos pažeidimai. Taigi, žuvų skaičius ežeruose turėtų didėti…

Rajono ežeruose vyksta žuvų įveisimo darbai. Vykdydama Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2018 m. planą, Žuvininkistės tarnyba prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos atliko nemažai žuvų įveisimo darbų. Per šiuos metus buvo įžuvinti lydekų paaugintomis lervutėmis (iš viso 702 tūkst. vnt.) Alksnaičio, Almajo, Ūkojo, Ūsių, Joskučio, Linkmeno, Lūšių, Merkmeno, Pakaso, Asalnų, Baluošo, Dysnų, Dysnykščio, Dringio, Dringykščio, Driūkšių, Erzvėto ežerai. Dysnykščio ežere buvo įveista 200 tūkst. paaugintų sterko jauniklių (plėšriųjų žuvų iki kanibalizmo pasireiškimo).  Šakarvų, Pakaso, Ūkojo, Driūkšių, Erzvėto ežerai praturtėjo paaugintų šamų jaunikliais (iš  viso 12 800 vnt.). Įžuvinama ne tik plėšrių žuvų. Asalnų, Pakaso, Ūsių ežerai įžuvinti dvivasariais linais (18 000 vnt.). 

Buvo atliekami ungurių įveisimo darbai, finansuojami iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo. Pagal projektą „Parama europinių ungurių išteklių valdymo planui Lietuvoje įgyvendinti“ unguriais buvo įžuvinti Alksnaičio, Almajo, Asalnų, Baluošo, Ūkojo, Ūsių, Gavio, Lūšių, Pakaso, Dringio ežerai.

Spalio 10 d. Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai ir Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regionio parkų darbuotojai įžuvino dar 3 rajono ežerus šiųmetėmis lydekomis. Į Palaukinio ežerą buvo išleista 100 vnt., į Erzveto ež. – 1000 vnt., į Šakarvų ež. – 400 vnt. šios rūšies žuvų.

Tai – valstybės lėšomis atliekami žuvų įveisimai. Tokius pat darbus atlieka asmenys, nuomojantys ežerus mėgėjiškai žūklei vykdyti (kaip buvo minėta, verslinė žūklė uždrausta visur, išskyrus privačius vandens telkinius). Jie žuvina išnuomotus ežerus pagal patvirtintus įžuvinimo planus. Belieka tik palinkėti žvejams gerų laimikių, o pastebėjus daromus žvejybos taisyklių pažeidimus, prašome informuoti telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here