Skip to content

Būtina pasirūpinti namų apsauga

MI informacija

Auksinis ruduo visus lepina geru oru ir spalvomis. Daug darbų dar atrandame ir daržuose, soduose, bet jau visai netrukus viską privalėsime paruošti žiemai ir poilsiui. Bet, ar pasirūpinomesavo namų apsauga?! Verta nepamiršti, kad didžioji dalis vagysčių – suplanuotos. Nusikaltėliai paprastai nusižiūri butus ar sodybas, ypač tas, kurios prižiūrimos ir lankomos tik vasarą arba savaitgalių metu, ir renka informaciją apie žmonių turimą turtą, neseniai įsigytus vertingus daiktus. Pastarąsias vagystes, kuomet negyvenamieji namai ar sodybos apvagiamos prieš pusmetį ar metus, yra sudėtinga išaiškinti ir nustatyti įtariamuosius.

Atsitiktines vagystes dažniau įvykdo asocialūs asmenys, kurie vagia tai, ką bus paprasčiau parduoti – kurą, papuošalus, buitinę techniką, taip pat ieško grynųjų pinigų. Tačiau prieš tai, vagišiai akylai saugo, kada grįžta ir išeina butų ar sodybų šeimininkai.

Siekiant apsaugoti savo turtą verta įsiminti, jog jei gyvenate atokiau ir jūsų namas yra mažai apšviestas, o šalia auga daug medžių, tuomet didėja rizika, jog bute ar sodyboje gali būti įvykdytos nusikalstamos veikos – vagystės, plėšimai. Juk labai dažnai kaimynystėje gyvena vyresnio amžiaus žmonės, kurie gerai pažįsta kaimynus ir daug laiko būna namuose, jie gali užkirsti kelią vagystei, tačiau jeigu nesate susibūrę į saugios kaimynystės grupes, tuomet net ir kaimynai, pastebėję įtartinus nepažįstamus asmenis, automobilius, neįtars saugios kaimynystės grupes ir nepaskambins nei jums, nei praneš informaciją policijai. Todėl būtina burtis į saugios kaimynystės grupes.  Visuomet būtina pasirūpinti ir savo turto apsauga, šviestuvais su judesio davikliais, patikimomis spynomis ir durų sklendėmis, esant galimybei įsirengti apsaugos signalizaciją. Labai svarbi yra ir kaimynų pagalba, todėl glaudžiai bendraukite.

Norint išvengti vagysčių, reikia patiems pasirūpinti savo namais. Patirtis rodo, kad žmonių saugumui užtikrinti labai svarbus nusikaltimų prevencijos priemonių skatinimas, gyventojų švietimas ir savišvieta. Glaudžiai bendraukite ir bendradarbiaukite su kaimynais, burkitės į saugias kaimynystės grupes, o pastebėję daromas nusikalstamas veikas ar administracinius teisės pažeidimus nelikite abejingi ir praneškite policijai skubios pagalbos telefonu 112 arba policijos pasitikėjimo telefonu 8 800 20112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje