Skip to content

Seime surengta ignalinietės tapybos paroda tapo bendro džiugesio švente

Dailininkui jo kūrybos darbų paroda – tai šventė,  atsivėrimas žmonėms, įvertinimas, būties ir kūrybos prasmės ženklas. Ignalinos krašto dailininkės Nijolės Trinkūnienės parodų atidarymai – visada didelė, graži ir šilta šventė. Spalio 10-ąją Nijolė šventė savo 13-ąją parodą „Po Ignalinos dangumi“, kuri pristatyta Seime. Parodą organizavo Seimo narys Gintautas Kindurys.

Seime ta proga svečiavosi kelios dešimtys ignaliniečių, kraštiečių, savivaldybės ir seniūnijų atstovų, menininkės kūrybos gerbėjų, šeimos narių, draugų ir bičiulių. Net 55 paveikslai papuošė Seimo fojė sienas. Parodos atidarymo renginyje koncertavo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos instrumentinis styginių instrumentų ansamblis, mokytojos Jūratė Saulienė ir Virginija Stuglienė.

„Džiaugiuosi N. Trinkūnienės paroda, kuri taip gražiai pristato Ignalinos kraštą. Jos paveikslai labai spalvingi, džiaugsmingi ir suprantami, o pati autorė – šiltas, nuoširdus, ypatingas žmogus. Atrodo, kad ji sukurta tam, kad mums visiems padėtų suprasti, koks puikus yra Dievo sukurtas pasaulis…“, – pristatydamas parodą kalbėjo Seimo narys G. Kindurys. Seimo narys sveikino autorę, įteikė jai padėką ir dovaną, taip pat padėkas skyrė muzikos mokyklos mokytojoms ir ansamblio muzikantėms, apdovanojo padėjusius organizuoti parodą.

Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė, mokytoja ekspertė N. Trinkūnienė gerai žinoma ir mylima savo gimtajame krašte, gerbiama Lietuvos meno pasaulyje, ji kasmet dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose, garsina Ignaliną ne tik tapyba, bet ir tautodaile: margina margučius, velia iš vilnos, kuria karpinius. Tai perduoda ir savo mokiniams, kurie mokytoją džiugina laimėjimais  įvairiuose konkursuose. Menininkė organizuoja mokymus ir suaugusiems, dalyvauja projektuose. Jos asmeninės parodos visada būna ypatingas įvykis. Žmonės vertina didelį nuoširdumą, atvirą ir jautrią širdį, šviesą ir gėrį, kuriuos spinduliuoja paveikslai.

„Ši paroda atkeliavo iš ryčiausio Lietuvos kampelio – nepaprastai gražaus Ignalinos krašto, kur gimiau, augau, o dabar – gyvenu ir kuriu. Tapau daugiausia vasarą, kai daug saulės šviesos ir  laiko. Juk mokytojams atostogos! Tapant ilsisi mano siela…  Kiek daug žiedų vasarą… Nepaprasto grožio Joninių pievos, spalvomis plyštančios alyvos… Anksčiau labai daug tapiau aguonas, lelijas,  o šią vasarą susirgau piliarožėmis… ir nutapiau 21 drobę…“, – džiaugdamasi savo kūrybos švente pasakojo autorė. Ir išties Seimo erdvės pražydo Nijolės gėlėmis, prisipildė spalvų, džiugesio. Yra parodoje ir nuostabių jūros vaizdų, ir senamiesčių dvasios, – tai vasarų plenerų darbai, bet daugiausia nutapyta  gimtojo krašto kraštovaizdžių, su tokia meile meniškai perteiktų, atpažįstamų, daugeliui mielų ir brangių. Ypač senųjų sodybų, kurios žmogui tampa brangiausia dovana… „Sodybėlės“. Daug jų esu  nutapiusi, išjautusi jose gyvenančių žmonių gerumą. Tapiusi ne vieną bažnytėlę, nuostabiuosius  mūsų krašto ežerus. Galvoju, jei Dievas davė tokią dovaną ir apgyvendino mane Ignalinoje, tai reikia ją ir tapyti…“, – kalbėjo dailininkė.

N. Trinkūnienės paveikslai yra tokie išraiškingi, kalbantys, atviri, mieli širdims ir akims, kad ima ir prisikviečia poezijos žodį. Vaizdas pagimdo žodį ir žodis atkartoja vaizdą, dovanodamas jam naują gyvenimą. Taip gimsta graži draugystė ir meniška bičiulystė: „Šią vasarą mano gyvenime nutiko stebuklas. Susidraugavo mano paveikslai su eilėraščiais, kuriuos sukūrė mano draugės Lina Kovalevskienė, Nijolė Menčinskienė ir zarasiškė Giedrė Mičiūnienė. Kiekviena skirtingai, bet labai jautriai. Nijolė, mano pradinių klasių suolo draugė rašo eiles aukštaičių dzūkų tarme. Taip, kaip mes vaikystėje abi utarom…“. Autorės prašymu buvo perskaityti keli eilėraščiai. Specialiai renginiui parengtą jų aplanką gali pavartyti ir parodos lankytojai.

Parodos džiaugsmu ir nuotaikomis dalijosi artimiausi Nijolei žmonės: sūnus Tomas su žmona Eimante, sesuo Laimutė. Linkėjimai perduoti ir nuo sesers vyro Ediko, dukrų Ievutės ir Editos. Apie juos kalbėdama Nijolė nesulaikė ašarų. Ji sakė jaučianti didelę meilę ir palaikymą, pagarbą jos kūrybai.  Parodoje eksponuojamas ir labai gražus sūnaus vestuvėms tapytas paveikslas „Amžinoji meilės šviesa“.

Autorę sveikino ir įspūdinga paroda džiaugėsi rajono savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Juodagalvienė. „Man didelė garbė šiandien čia būti ir kartu su visais ignaliniečiais, parodos svečiais džiaugtis Nijolės kūryba, jos asmenybe, veikla ir mokytojos darbu. Norėčiau padėkoti už Ignalinos krašto garsinimą, jo menišką įamžinimą ir išsaugojimą, auginamą gražią ir talentingą jaunąją kartą…“, – sakė vicemeras.

Į parodą trumpam buvo užsukęs ir kraštietis, signataras Česlovas Juršėnas, dailininkei dėkojęs už nutapytą jo gimtąją sodybą. Nijolę taip pat sveikino Ignalinos kultūros ir sporto centro kolektyvas, Didžiasalio, Palūšės bendruomenių atstovai, jos buvę ir esamos bendradarbės, mokslo ir studijų draugės, bičiulės ir mokinės. Sustojo ilga sveikintojų eilė, kiekvienas autorės buvo šiltai apkabintas, kiekvienu pasidžiaugta.

N. Trinkūnienė šiltai dėkojo visiems į parodą atėjusiems, ją sveikinusiems, palaikiusiems, parodą organizavusiems, ypač Seimo nariui  ir jo padėjėjoms Gražinai Ananikovienei, Onutei Zaleckienei, taip pat muzikos mokyklos ansambliui ir mokytojoms. Buvo išdalintos mielos autorės padėkos dovanėlės. Seimo nariui G. Kinduriui ir eilėraščių autorėms Nijolė dovanojo šią parodą priminsiančius paveiksliukus. Visus susirinkusius ji kvietė paragauti nepaprastai gardžių naminių vaišių – Aldutės Kurkianec keptos duonos ir spausto sūrio. Seimo narys G. Kindurys ignaliniečius ir kitus parodos dalyvius pakvietė į ekskursiją po Seimą. Jie netgi susitiko su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Taigi geros nuotaikos ir įspūdžių užteko visiems.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje