Skip to content

Ignalinos SPA centre – regiono neįgaliųjų žaidynės

Lina RAGINYTĖ

Jau tradicija tapo kiekvieną rudenį neįgalius žmones vienijančioms organizacijoms susitikti Aukštaitijos regiono neįgaliųjų žaidynėse. Šiemet, lapkričio 15-ąją, vyko XI susitikimas, skirtas draugiškiems žaidimams, bendravimui ir dalijimuisi džiugiomis akimirkomis. Žaidynes kartu su Neįgaliųjų draugijos skyriumi organizavo Ignalinos kultūros ir sporto centras.  Šiais metais Ignalinoje viešėjo svečiai iš Pasvalio, Visagino, Švenčionių, Zarasų, o Ignalinai atstovavo net dvi komandos – Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos ir Neįgaliųjų draugijos. 

Kaip ir dera žaidynėms, jos prasidėjo oficialiu atidarymu Ignalinos sporto ir pramogų centre. Prigužėjo čia ne tik žaidėjų, bet ir smalsuolių, palaikančiųjų. Vieni iš jų – rajono valdžios atstovai, jau taip pat tapę tradiciniais šios šventės globėjais. Visus pasveikino Neįgaliųjų draugijos Ignalinos skyriaus pirmininkė Regina Slabadienė ir savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Renginyje dalyvavo savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina, sportą kuruojantis vyr. specialistas Artūras Česliokas. H. Šiaudinis džiaugėsi renginiu ir linkėjo gerai praleisti laiką Ignalinoje, kiekvienai komandai įteikdamas dovanų. Komandų vadovai sveikino draugus, organizatoriams dėkojo už renginį ir perdavė atvežtus suvenyrus. Vyriausias žaidynių teisėjas ir Ignalinos neįgaliųjų sporto būrelio vadovas  Vytautas Motiejonis dalyvius supažindino su taisyklėmis, pristatė teisėjų komandą ir paskelbė žaidynių pradžią. 

Žaidynių dalyviai varžėsi net devyniose rungtyse: mėtė krepšinio baudas,  lankus, plaukė baseine, sėdo prie šachmatų, šaškių stalų, rankos taiklumą bandė strėlyčių mėtymo, kopėtėlių varžybose, jėgas – svarmenų laikymo rungtyje ir kt. Apdovanojimų ceremonijoje atskirų rungčių vyrų ir moterų grupėse nugalėtojams buvo įteikti medaliai, kiekviena komanda gavo taures ir padėkas. Žaidynių dalyvius ir geriausiai pasirodžiusius sveikino ir medalius įteikė meras H. Šiaudinis. Jis džiaugėsi žmonių noru būti kartu, išvažiuoti iš namų, aplankyti draugus, džiaugtis vienas kitu. Meras kvietė į Ignaliną atvykti ir kitais metais.

Iš viso išdalinta 60 medalių, kai kurie žaidynių dalyviai jų gavo po du, tris ar net keturis. Tokių šaunuolių buvo visas būrys. Tai ignaliniečiai Lukas Marcinauskas, Rasa Semionova, Irena Juršėnienė, Regina Slabadienė, pasvalietis Marius Aglinskas, Dmitrijus Zavertalenko iš Visagino ir kt.

Ignaliniečiams sėkmė išties šypsojosi, gal ir todėl, kad „namuose ir sienos padeda“. Absoliučiais čempionais (ir vyrai, ir moterys)  jie tapo smiginio rungtyje, beveik visas prizines vietas susirinko plaukime (na, juk turint baseiną mieste ir dar gaunant dovanų abonementinius bilietus, būtų negarbinga užleisti nugalėtojų pozicijas kitiems), baudų mėtyme, moterys – šachmatų žaidime. Šaškėmis geriausiai žaidė švenčioniškiai, pirmą ir antrą vietą plaukime užėmė visaginietės, lankų mėtyme pirmas buvo zarasiškis Jokūbas Gimbickis, svarsčio rungtyje – pasvalietis Marius Aglinskas. Visų prizininkų ir neišvardinsi… Bet ką aš čia apie medalius. Juk svarbiausia – gera nuotaika, bendravimas, įsimintinos akimirkos, atradimai, naujos pažintys. Ir nors azartiškiausia ir triukšmingiausia buvo šalia boulingo takelių, įspūdžių visi parsivežė kur kas daugiau, ir kur kas vertingesnių nei medalių. 

Pasibaigus žaidynėms dar neskubėta skirstytis. Renginio šeimininkė Regina Slabadienė visus kvietė pasivaišinti ir smagiai aptarti dienos įspūdžius. 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here