Skip to content

Įžiebus miesto eglę, prasidėjo Kalėdų laukimas

Jonas BALTAKIS

 

Vilniaus senamiesčio teatro aktoriai parodė ugnies spektaklį. Jis be žodžių, tamsoje kalbėjo ugnis, aktorių miklus manipuliavimas įvairiais deglais. Nežiūrint į tai, spektaklis, be abejo, turi  savo turinį, temą, kurią trumpai galima įvardinti kaip kovą tarp tamsos ir šviesos. Pastaroji, žinoma, nugalėjo, tamsos užpultas miestas buvo išgelbėtas. Kadangi labiausiai suinteresuotas žiūrovas buvo vaikai, nežinau, ar jie tą ugnies šou temą „pagavo“. Kalėdų senį šįkart pakeitė vienas iš Trijų karalių, kuris, eidamas ratu, pasisveikino su visais, jam ištiesusiais ranką. Po spektaklio vaikams išdalintas maišas saldainių.

Ignaliniečius su artėjančiomis šventėmis tradiciškai pasveikino rajono meras Henrikas Šiaudinis ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Šis papasakojo ir šiųmetės, išties dailios, eglės istoriją. Eglę dar pernai Alfonsa ir Povilas Povilėnai iš Strigailiškio norėjo padovanoti bažnyčiai. Seniūnas, pamatęs eglę, bažnyčiai tuomet parūpino kitą, o šią paliko šiems metams. Savo valandos 12 m aukščio sidabrinė eglė laukė net keturiasdešimt metų, tiek laiko ji augo A. ir P. Povilėnų sodyboje.

Seniūnas dėkojo visiems, kas suteikė reikiamą techniką, padėjo eglę saugiai nupjauti, atgabenti į aikštę ir čia ją pastatyti. Tai UAB „Meleksas“, SĮ „Kompata“, Miškų urėdija, ūkininkas Egidijus Šiaudinis, verslininkas Valdas Trapikas ir kt. 

Šventėje veikė mugė, kurioje buvo saldumynų ir suvenyrų, karštos arbatos. Vaikai jodinėjo ant ponio, kurį labai išgąsdino prapliupę fejerverkai. Pabėgusį arkliuką teko gaudyti. Fejerverkai buvo taip pat verti šventės statuso, skambūs ir galingi.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here