Skip to content

Dvi dešimtys milžiniškų boružėlių iškeliavo į jaunųjų talentų namus

Lina RAGINYTĖ

Šiais metais jau 19-ąjį kartą rajono savivaldybės salėje šurmuliavo jaunųjų talentų konkurso nugalėtojai. Antradienį vykusi apdovanojimų šventė – neabejotinai vienas įsimintiniausių ir šilčiausių renginių šį gruodį, kurio metu pasveikinta 20 jaunųjų rajono talentų, labiausiai pasižymėjusių 2017–2018  mokslo metais intelektualinėje, kūrybinėje, meninėje veikloje.

Smagus šurmulys, žibančios akys, ore tvyrantis jaudulys – tokios pirmosios minutės, prieš įžengiant į salę dviems personoms: Protui (Asta Savičiūnaitė) ir Jausmams (Miglė Dubakienė). Kiekvienas stengėsi įrodyti savo svarbą žmogaus gyvenime ir bandė kamantinėti jaunuosius mūsų talentus, kad gautų atsakymą, kuris iš jų svarbiausias. Pasisekė, kad į šventę nesugriuvo ir Laimė, Nelaimė, Pyktis ir visi kiti herojai, nes tokiame šurmulyje greičiausia viskas būtų nugarmėję į kiekvieno mūsų Atminties duobę. 

O kol Protas ir Jausmai ginčijosi, progą įsiterpti rado savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir šio Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Laimutis Ragaišis. „Tikiuosi, kad išaugsite dorais žmonėmis ir savo darbais džiuginsite savo kraštą ir Lietuvą.“, – sakė meras ir visiems linkėjo gražių švenčių ir sėkmingų metų. Mero pavaduotojas L. Ragaišis kalbėjo apie sudėtingą komisijos darbą, nes tikrai sunku išrinkti pačius geriausius, nes kiekvienas turi savų talentų, sugebėjimų, kiekvienas yra savitas ir nuostabus.

„Šiemet konkursui buvo pasiūlyta 47 kandidatai – kūrybingi, gabūs, pasižymėję meno ir mokslo srityse mokinių. Išrenkant laureatus, buvo atsižvelgiama į pasiekimus įvairiuose konkursuose, rajono ir  respublikinėse olimpiadose, aktyvų dalyvavimą mokyklos ir kitoje veikloje. Mokinių laimėjimai išties labai įvairūs. Apdovanoti jaunieji dailininkai, muzikantai,  skaitovai, gabūs matematikai, geografai, literatai, tarmių žinovai. Net 5 talentai išugdyti Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje“, – sakė L. Ragaišis. 

Meras H. Šiaudinis, mero pavaduotojas L. Ragaišis ir savivaldybės administracijos direktorius V. Kreivėnas jauniesiems talentams įteikė išminties simbolius, Jono Grundos sukurtas medžio skulptūrėles – pelėdžiukus – Išminties simbolį, savivaldybės padėkas ir milžiniškus žaislus – ryškiaspalves boružėles.

Apdovanojus 20 talentų, dar buvo įteikti 4 paskatinamieji prizai, kuriuos įsteigė Europos parlamento narys Bronis Ropė, laikraščiai „Mūsų Ignalina“ ir „Nauja vaga“ bei parduotuvė „Liepa“. Šių mokinių pasiekimai yra ryškūs ir jie vos per plauką netapo konkurso „Jaunieji talentai“ nugalėtojais. Visiems linkėta tą pasiekti kitais metais.

Mero gėlių puokšte „pasipuošė“ ir Jaunųjų talentų konkurso sumanytoja, buvusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė. Išties jaudinanti akimirka: ir džiugi, ir skausminga. Džiugu, kad idėja prigijo ir jau tapo tradicija, o skaudu, nes esi tik stebėtojas, o ne „šeimos narys“. „Buvo gaila palikti šį ir kitus projektus, kurie tapo tarsi jos vaikai, tačiau didelis džiaugsmas, kad „tu išeini, o vaikai gyvena toliau“, – sakė D. Ropienė. Konkurso nugalėtojams D. Ropienė linkėjo neišbarstyti savo talentų, svajoti, kurti tikslus ir drąsiai jų siekti.

Muzikiniais kūriniais pradžiugino Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojos Jurgitos Antonovienės parengtos jaunosios solistės Raminta ir Austėja Akinskaitės bei Urtė Labuckaitė.

Baigiantis renginiui, paklausę gimnazisto Mato Kovalevskio, Protas ir Jausmai sutarė, kad ir vienas, ir kitas yra vienodai svarbūs ir reikalingi. 

Kupini gražių įspūdžių ir nešini gausybe dovanų, moksleiviai įsiamžino bendroje nuotraukoje, visiems laikams priminsiančioje šią ypatingą dieną, net jei kartais kas nors viską galvoje sumaišytų ir sumestų į Atminties duobę. Gražių visiems artėjančių švenčių! 

2018 METŲ JAUNŲJŲ TALENTŲ KONKURSO NUGALĖTOJAI

Miglė Kapliukaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Algirdas Pauliukėnas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivis.

 Jurgita Pauliukėnaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Gintarė Jurėnaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Goda Čepulytė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė.

Roberta Paukštytė, N. Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleivė.

Gabrielė Zabulytė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė.

Urtė Labuckaitė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė.

Andrius Gasiukevičius, Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivis.

Mantas Bendorius, Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivis.

Dovydas Vaitkevičius, Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivis.

Adelė Misiūnaitė, Vidiškių gimnazijos moksleivė.

Ostinas Ivanovas, Vidiškių gimnazijos moksleivis.

Miglė Kajėnaitė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos moksleivė.

Livija Žilėnaitė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos moksleivė.

Gytis Bečalis, Ignalinos gimnazijos moksleivis.

Matas Kovalevskis, Ignalinos gimnazijos moksleivis.

Tadas Umbrasas, Ignalinos gimnazijos moksleivis.

Greta Žigaitė, Ignalinos gimnazijos moksleivė.

Karolis Tarutis, Ignalinos gimnazijos moksleivis.

Paskatinamaisiais prizais apdovanoti:

Justina Janutėnaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė. Prizą įsteigė Europos parlamento narys Bronis Ropė.

Medeina Kutraitė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė. Prizą įsteigė laikraščio „Nauja vaga“ redakcija.

Ieva Gasianec, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos moksleivė. Prizą įsteigė laikraščio „ Mūsų Ignalina“ redakcija.

Dainius Čeponis, Vidiškių gimnazijos moksleivis. Prizą įsteigė parduotuvė „Liepa“. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here