Skip to content

Bendruomenė — prakartėlių konkurso dalyvė

MI informacija

Žiemos metas: kai nespėjus normaliai prašvisti ir vėl stoja tamsa, kai adventas ir tylus Kalėdų laukimas – taip ir norisi susikurti šventišką nuotaiką, skirti laiko vieni kitiems, tiesti naujus draugystės kelius. Tokių minčių vedinos Grybėnų kaimo bendruomenės moterys nusprendė priimti Pačkėnų krašto bendruomenės kvietimą gruodžio 15 d. dalyvauti Prakartėlių parodoje-konkurse ir kalėdinėje mugėje. Pasiruošta atsakingai, su meile ir išmone.

Tai ketvirtąjį kartą vykstantis renginys. Jame kviečiamos dalyvauti šeimos, bendruomenės, mokymo įstaigos ir pavieniai asmenys, o kalėdinėje mugėje tradiciškai prekiaujama naminiais rankų darbo skanėstais, suvenyrais, dovanėlėmis. Šia gražia iniciatyva pačkėniškiai kviečia puoselėti ir tęsti etnines lietuvių kalendorines tradicijas, skatina kūrybinę iniciatyvą. 

Šiais metais konkursui pristatyta 18 vaikų ir 16 suaugusiųjų darbų iš šešių rajonų: Ignalinos, Anykščių, Kauno, Šakių, Panevėžio ir Utenos. Prakartėles vertino žiūrovai ir autoritetinga komisija. Pastaroji daugiausia dėmesio skyrė visumai – išraiškos formai, atlikimo sudėtingumui, meninei išmonei. Kad rinkimai būtų sąžiningi, kiekvienas darbas buvo pažymėtas tik numeriu, neatskleidžiant autoriaus pavardės. Galėjai tik stebėtis, kiek išradingumo parodė konkurso dalyviai: prakartėlės sukonstruotos iš medžio, šiaudų, kartono, pagaliukų nuo ledų, popieriaus, grikių ir kitų medžiagų. O kiek daug meilės ir šilumos įdėta! Nugalėtojams buvo skiriamos 5 prizinės vietos (atskirai vaikams ir suaugusiesiems), taip pat specialūs prizai įsteigti meniškiausiai, originaliausiai prakartėlei, jauniausiam dalyviui ir kt.

Renginio organizatoriai padėkojo visiems konkurso-parodos dalyviams už aktyvų dalyvavimą, atsidavimą kruopštų ir kūrybingą darbą. Susirinkusius sveikino moterų vokalinis ansamblis „Elmė“ iš Anykščių rajono Naujųjų Elmininkų. Šventėje dalyvavęs Utenos Kristaus žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys pasidžiaugė, kad visi sukurti darbai nuostabūs, ypatingi, nešantys žinią dalintis, pažvelgti ir padėti atskleisti kalėdinę paslaptį. O svarbiausia – tai galimybė pabūti kartu, sustoti ir pamąstyti.

Grybėniškiai konkursui pristatė net tris darbus – Valės ir Evaldo Makaveckų, Urtės Cicėnaitės darytas prakartėles ir Gretos Kardelytės piešinį. Džiaugiamės, kad mūsų darbai buvo pastebėti, įvertinti ne tik komisijos, bet ir žiūrovų.

Pati mažiausia, telpanti į delną, išsiskirianti ypatingu kruopštumu ir detalių tikslumu Urtės prakartėlė komisijos pripažinta originaliausia ir buvo apdovanota Pačkėnų krašto bendruomenės prizu.

Makaveckų šeimai už kūrybingai ir žaismingai pavaizduotą kūdikėlio Jėzaus gimimą komisija skyrė penktąją vietą. Ypač smagu, kad ši prakartėlė surinko daugiausia žiūrovų balsų ir pelnė žiūrovų simpatijų prizą. Už dalyvavimą konkurse padėkos raštu ir prizu apdovanota mūsų jaunoji piešėja Greta.

Ir kalėdinėje mugėje mums puikiai sekėsi. Tarsi vėjo nupūsti nuo prekystalio greitai dingo ūkininkės Valdos Lukonienės saldaus pieno sūriai, ištirpo ir Onutės Sergedaitės  naminio, taigi tikro, sviesto indeliai,   vaikai suko ratus ir vėl sugrįždavo Danutės Janušauskienės keptų ,,firminių rožyčių‘‘ ar firminio Grybėnų skanėsto – rudagalvių grybukų. Smaližiai galėjo paragauti mūsų krašto medaus, o kai kurie pradžiugo galį įsigyti rankų darbo įsigyti kojinių.

Po visų nuveiktų darbų kultūros specialistė Loreta Mikalauskienė pakvietė apžiūrėti vienintelį Lietuvoje Raganų muziejų. Ir atsivėrė prieš mūsų akis bauginantis ir paslapčių kupinas raganų pasaulis su savo istorijomis, burtais…

Visos muziejuje įsikūrusios raganos sukurtos pačkėniškės lėlių meistrės Juditos Krutoguz.

O kad šioms raganoms nebūtų liūdna, dėkodami už svetingumą muziejui padovanojome gerąją raganą, sukurtą įdėjus nemažai širdies šilumos dviejų kūrybingų Grybėnų kaimo moterų: Valės Makaveckienės ir Irenos Šalnienės. Tesušildo kiekvieną į Pačkėnų kraštą užsukantį svečią… 

Į namus sugrįžome kupinos įspūdžių, pasisėmusios patirties ir gerų minčių, o svarbiausia – suradusios naujų bičiulių ir bendraminčių.

Už puikią nuotaiką ir svetingumą dėkojame Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkei Danai Žigienei ir kultūros specialistei Loretai Mikalauskienei, už supratimą ir paramą – Kazitiškio seniūnui Drąsučiui Jelinskui.

Sveikiname visus Grybėnų kaimo bendruomenės ir kaimo gyventojus  šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Tegul šviesios mintys, laimė, sėkmė darbuose, jaukūs namai, mylintys žmonės, patikimi draugai, geri žodžiai tampa visų mūsų kasdienybe.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje