Skip to content

Būkime kantrūs, pensijos ir šalpos pensijos pasieks kiekvieną

Lina RAGINYTĖ

Redakciją tiesiog užplūdo skambučiai nerimaujančių ir net besipiktinančiųjų, kurie sakė nesulaukiantys pensijų ir negana to, per šalies TV ir spaudoje kasdien girdintys tik bauginimus ir nerimą keliančius pranešimus, transliuojamus įmantriai suraityta „paukščių kalba“ (kanceliarine kalba). Nerimą žmonėms kelia ir tai, kad nesulaukę pensijos, jie niekaip negali susisiekti su Panevėžyje įsikūrusia UAB „Victum“, kurios darbuotojai pensijas nešios mūsų rajone, taip pat Pasvalio, Rokiškio, Plungės, Rietavo ir Visagino savivaldybėse.

SODROS naujienos

Nuo metų pradžios „Sodra“, iki šiol žmonėms mokėjimusi senatvės pensijas, į gyventojų sąskaitas jau pervedė ir pirmąsias šalpos pensijas, kurias iki šiol mokėjo savivaldybės. Šalpos pensijos išmokamos į gyventojų banko sąskaitas, o pasirinkusiems šalpą gauti namuose, jos jau pradedamos pristatyti į namus ir išmokėti Lietuvos pašte.

Socialinės draudimo pensijos žmones pasieks senuoju grafiku, o šalpos pensijos į namus bus pristatomos iki mėnesio 26 dienos. 

Antra naujovė – ir vienas, ir kitas pensijas gyventojams į namus atneša nebe Lietuvos pašto darbuotojai. Ignalinoje šias paslaugas teikia Panevėžio UAB „Victum“, kurios atstovė Ignalinoje yra Jurgita Kajėnienė, kuruojanti 5 pensijos išnešiotojų (agentų) veiklą. 

Taip pat „Sodra“ primena, kad gyventojams, kurie yra pasirinkę pensiją gauti į namus, ji bus pristatoma į namus ir tokiu atveju jų atsiimti Lietuvos pašte nebus galimybės. Bet gyventojai gali pateikti prašymą „Sodrai“ pensiją atsiimti Lietuvos pašte ar pervesti į banko sąskaitą. 

Jeigu gyventojas yra pasirinkęs šalpos pensiją atsiimti Lietuvos pašte, jis ir toliau galės atsiimti bet kuriame šalies pašto skyriuje, bet tokiu atveju į namus šios šalpos pensijos nebus pristatomos.

„Sodra“ perėmė šalpos senatvės, šalpos neįgalumo, šalpos našlaičių, socialinių pensijų, šalpos pensijų, paskirtų iki 2004-04-01, už neįgaliųjų slaugą namuose, transporto išlaidų kompensacijų bei šalpos kompensacijų mokėjimą.

Slaugos ir priežiūros (pagalbos) tikslines kompensacijas bei kitas socialinės paramos išmokas ir toliau mokės savivaldybės.

Padėkime patys sau

UAB „Victum“ atstovė J. Kajėnienė teigia, jog pensijas į namus pristatantys agentai vos 1 diena atsilieka nuo „Sodros“ jiems pateikiamos informacijos ir grafiko. „Gavę informaciją iš „Sodros“ darbuotojai iškart planuoja darbo veiklą ir pagal susidarytą grafiką išnešioja pensijas. Susiduriame su problema, kad dažnai „Sodros“ pateikti duomenys neatitinka realios situacijos, t. y., į namus pensiją gaunantys žmonės yra pakeitę gyvenamąją vietą arba šaltajam sezonui išvykę iš kaimo į Ignaliną ar kitus miestus pas vaikus. Anksčiau pristatydavę pensijas laiškininkai tą informaciją jau buvo susirinkę, o mums tai – naujiena. Štai dėl to dalis žmonių negauna tos pensijos laiku, nes mes jų tiesiog nerandame. Turime aiškintis su kaimynais, kur juos rasti ir pan. Labai norėčiau paprašyti žmonių, laikinai ar nuolat pakeitusių gyvenamąją vietą, informuotų „Sodrą“, o jei nėra galimybės nuvykti ir to padaryti ten, tada ir mūsų, ir savo pačių labui informuokite mane telefonu, kad galėtume suderinti su darbuotojais. Tokiu būdu bus išvengta nesklandumų ir nesusipratimų. 

Žinoma, mes tik pradėjome veiklą šiame krašte. Naujovė tai ir žmonėms. Tad atsiprašau už nesklandumus ir labai prašau visų kantrybės šį ir gal dar kitą mėnesį, kol viskas stosis į vietas. Mūsų darbuotojai, ateidami turi pažymėjimus ir gyventojus namuose lanko nuo 8 iki 17 val“, – sakė J. Kajėnienė.

Gyventojai, turintys klausimų dėl vėluojančių pensijų ar norėdavo informuoti apie pasikeitusią gyvenamąją vietą gali skambinti Jurgitai KAJĖNIENEI tel. 8 687 92076.

Kantrybė vieną pykčio akimirką apsaugo nuo šimto dienų širdgėlos, tad būkime kantrūs ir padėsime patys sau. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here