Skip to content

Elnę užmušė kirviu

MI informacija

Praėjusį penktadienį Aplinkos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą dėl rajone galimai neteisėtai sumedžiotos suaugusios tauriojo elnio patelės. 

Į įvykio vietą nedelsdami išvyko Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad vienas iš pažeidėjų, važiuodamas automobiliu, pakelėje pastebėjo sužeistą ir vos einančią tauriojo elnio patelę. Po to, pasiėmęs iš namų kirvį ir pasikvietęs draugą, kartu su pažeidimo vykdymo bendrininku asmuo grįžo prie gyvūno ir, kirviu trenkęs elnio patelei per galvą, ją užmušė. Tada abu piliečiai negyvą gyvūną rogėmis nugabeno į sodybą ir ten išdorojo. 

Aplinkosaugininkų rasta elnio patelės skerdiena, dorojimo atliekos, įrankiai (kirvis, peilis, rogės) buvo paimti. Šiurkščiai gyvūną sumedžioję piliečiai iš pradžių savo kaltę neigė, bet vėliau prisipažino ir dėl tokių savo veiksmų gailėjosi. 

Medžioti tauriųjų elnių pateles ir jauniklius galima nuo spalio 1 d. iki sausio 15 d. ir tik teisę turintiems asmenims. Šiuo atveju gyvūnas buvo sumedžiotas draudžiamu būdu ir draudžiamu laiku. Be to, nė vienas iš pažeidėjų neturi teisės medžioti.

Už tokį Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia beveik 3600 eurų. Nutarimą dėl sankcijų skyrimo priims Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmai.

R. Barausko nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here