Skip to content

„Adventure“ pristatytas Ignalinos kraštas

Sausio 25–27 d. Vilniaus Litexpo parodų centre vyko turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“ – septintą kartą organizuotas didžiausias tarptautinis renginys Baltijos šalyse. Ignalinos kraštas parodoje pristatytas įspūdingai atrodančiame Ežerų krašto stende (Ignalina, Molėtai, Zarasai, Utena, Anykščiai). Kartu su Ignalinos turizmo informacijos centro darbuotojomis čia dirbo ir Ignalinos krašto muziejaus, Paliesiaus dvaro atstovės. Sekmadienį parodoje koncertavo Ignalinos muzikos mokyklos ansamblis „Nendrelė“ ir Kultūros ir sporto centro pramoginių šokių kolektyvas „Viva“. Bitininkystės muziejus kvietė į edukacines programas. Ignalinietės parodoje pristatė naujus leidinius „Ignalinos turizmo gidas“, „Ignalina. Patirk“ ir interaktyvų žaidimą „Ežerūnas“. 

Sausio 25 d. parodą aplankė rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas. Jie apžiūrėjo Ežerų krašto stendą, bendravo su ignaliniečiais, susitiko su šiame stende pristatomų Zarasų, Molėtų, Utenos, Anykščių rajonų atstovais, merais. Stendą taip pat aplankė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Sausio 27 d. parodoje lankėsi savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis.

Kiekvienais metais parodoje dalyvaujantys miestai stengiasi patraukti lankytojų dėmesį, siūlydami įvairias pramogas, konkursus ir degustacijas. Lankytojų akis džiugino įvairiaspalviai, interaktyvūs, įvairių formų stendai. Delfi portalas buvo paskelbęs gražiausio, įdomiausio stendo rinkimus ir dabar jau galima pasidžiaugti, kad juos laimėjo būtent „Ežerų kraštas“. 

Parodos atidarymo renginyje Ministras Pirmininkas, ekonomikos ir inovacijų ministras bei viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ vadovas pasveikino turizmo paslaugų teikėjus, savivaldybių, turizmo informacijų centrų atstovus. Buvo pasidžiaugta turizmo srities, kaip perspektyvios verslo šakos, pasiekimais. Pažymėta, kad pastaraisiais metais turizmo sektorius labai sparčiai keitėsi, auga turistų srautai, vis daugiau lietuvių aplanko kitas šalis, Lietuva susidomėjo pasaulinio garso viešbučių, restoranų tinklai, o apskritai turizmas sukūrė maždaug 1,5 milijardo pridėtinę vertę.

Kalbėta ir apie lietuvių keliavimą Lietuvoje, atrandant nuostabias lankytinas vietas ir naujas turizmo ir poilsio paslaugas.  Parodos atidaryme buvo įteikti apdovanojimai 2018 m. geriausiems. Sėkmingiausiu turizmo produktu tapo Pakruojo dvaras, traukos vietove – Biržų rajonas, geriausiu Lietuvos ambasadoriumi – fotografas Marius Jovaiša, sėkmingiausiu kelionių organizatoriumi – UAB „Baltic bike travel“, sėkmingiausiu sveikatos turizmo  paslaugų teikėju – „Eglės“ sanatorija Birštone, geriausiu turizmo informacijos centru – VšĮ „Go Vilnius“. Sėkmingiausiu turizmą skatinančiu žiniasklaidos projektu išrinkta socialinė platforma „We love Lithuania“, sėkmingiausia turizmo iniciatyva – „Surink Lietuvą“, o geriausia kaimo turizmo sodyba tapo sodyba „Pas Vytą“, esanti Lazdijų r., Miškinių kaime. „Adventur 2019“ atidarymo šventėje koncertavo multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su grupe.

Ši paroda yra pirmas tokio pobūdžio renginys šiais metais. Bet jau po savaitės Ignalinos kraštas bus pristatytas ir Rygoje vyksiančioje parodoje „Balttour“, o dar vėliau – parodoje Taline „Tourest“.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje