Skip to content

Ignalinos aerodrome – Europos čempionatas

To dar nebuvo, mūsų rajone vyks Europos čempionatas! Ignalinos aerodrome rugpjūčio 7–17 d. rungsis žemyno ultralengvųjų orlaivių pilotai. Laukiama, kad dalyvaus ne mažiau nei 15 Europos šalių atstovai, iš viso apie 100–150 orlaivių. Bus rungtyniaujama vienviečių ir dviviečių ultralengvųjų lėktuvų klasėse, taip pat varžysis ir skraidyklių bei malūnsparnių pilotai. Čempionato atidarymas vyks Ignalinoje, Laisvės aikštėje. Sutartis dėl čempionato rengimo Lietuvoje su Pasaulio aviacijos sporto federacija jau pasirašyta. Laukiamas dalyvių skaičius – 300 žmonių, kuriuos dešimčiai dienų teks apgyvendinti, maitinti, sudaryti normalias varžybų ir gyvenimo sąlygas.

Praėjusią savaitę  rajono savivaldybėje šiuo klausimu lankėsi būsimo čempionato organizatoriai: Lietuvos aeroklubo prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Ignalinos aerodromo įkūrėjas Rimvydas Maciulevičius ir aerodromo direktorius Vytautas Rafanavičius. Jie susitiko su rajono meru Henriku Šiaudiniu ir aptarė pasiruošimo čempionatui klausimus, problemas ir laukiančius iššūkius. Rajone apie būsimą renginį jau pagalvota, jis įtrauktas į savivaldybės tarybos patvirtintą 2019 m. svarbiausių renginių planą.

Pasveikinęs svečius, meras pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su aerodromu. Pasak jo, jau kelinti metai čia vyksta respublikinio lygio varžybos, Europos čempionatas bus mums iššūkis, tačiau esame pajėgūs įveikti ir jį. 

Lietuvos aeroklubo prezidentas M. Sinkevičius teigė, kad Lietuvai ir Ignalinos kraštui surengti šias europinio lygio pilotų varžybas yra didelė garbė, bet kartu ir didelė atsakomybė. Laukia begalė darbų. Organizatoriai tikisi savivaldybės pagalbos. Nebūtinai finansinės, o atliekant įvairius infrastruktūros gerinimo darbus, suteikiant darbams reikalingos technikos, organizuojant savanorius aptarnavimo paslaugoms atlikti. Į aerodromą reikia nutiesti reikiamos galios elektros kabelį, išasfaltuoti bent apie 1,5 km kelio Zablatiškė–Švenčionėliai (iki aerodromo). 

Meras H. Šiaudinis sakė, kad minėtas kelias šiemet pagal planą bus asfaltuojamas, bet darbų pabaiga numatyta tik kitais metais. Todėl gali atsitikti taip, kad kelią, atliekant paruošiamuosius darbus, čempionato dienai gali dar labiau sugadinti, apsunkinti juo važiavimą. Bus bandoma su asfaltavimo darbus atliksiančia firma tartis, kad taip neatsitiktų. Idealus variantas, jei šio kelio asfaltavimas būtų pradėtas ne nuo Švenčionėlių, o nuo Zablatiškės ir iki rugpjūčio ta reikalinga 1,5 km atkarpa būtų išasfaltuota. Meras patikino, kad savivaldybė pagal išgales prisidės prie šio čempionato organizavimo. 

Pasak R. Maciulevičiaus, dalyvių ir svečių aptarnavimui ketinama pasitelkti savanorių, tarp jų ir kariškos vaikų organizacijos „Žaibo kumštis“ narių. Dalį svečių manoma apgyvendinti aplinkinėse kaimo turizmo sodybose, o daugumą – aerodrome įrengtose palapinėse. Palapinėse (didžiulių kupolų formos) veiks ir maitinimo taškai, reikės dar daug tualetų, dušų kabinų, patikimo interneto ryšio. 

Kaip įprasta, labai optimistiškai nusiteikęs R. Maciulevičius kalbėjo, kad būtina organizuoti stiprią ir efektingą būsimo čempionato viešinimą ir reklamą. Garsas apie jį turi sklisti kuo toliau ir kuo plačiau. Tam vien Lietuvos žurnalistų nepakaks, reikia įjungti ir europinę, gal net pasaulinę žiniasklaidą. Jau dabar aišku, kad čempionate tikriausiai dalyvaus „Reuters“ – vienos didžiausių naujienų agentūrų pasaulyje, žurnalistas, kuris yra ir pats pilotas. Agentūros padaliniai yra įrengti 200 miestų, 94 valstybėse. 

Aerodromo įkūrėjas sakė: jei pavyks gerai organizuoti šį čempionatą, gal būt sulauktume Ignalinoje ir pasaulio čempionato. Pats aerodromo pakilimo takas tam yra idealus, viskas priklausys, kaip mes sugebėsime viską organizuoti.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje