Skip to content

„Virtualus buhalteris“. Kas tai?

MI informacija

Nuo šių metų Valstybinė mokesčių inspekcija elektroninėje erdvėje pradėjo teikti asmeninio buhalterio paslaugas. Daugiau apie šią naujovę – virtualų buhalterį – pasakoja Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento vyr. specialistė Sigutė Bagdonienė.

Kas yra virtualus buhalteris (i.APS)?

Tai VMI sukurta nemokama supaprastintos buhalterinės apskaitos programa, skirta gyventojams, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigiję verslo liudijimą. Programa patikimai padės apskaičiuoti, kiek mokesčių reikia sumokėti, leis stebėti, ar verslas pelningas, fiksuos įgyjamus, parduodamus prekių kiekius, informuos, kada reikia registruotis PVM mokėtoju ir pan. Virtualaus buhalterio naudotojams bus suformuojamos ir preliminarios gyventojų metinės pajamų deklaracijos, kurias jiems beliks tik pateikti.

Kokiam skaičiui gyventojų gali būti aktuali virtualaus buhalterio paslauga? Ar virtualus buhalteris privalomas individualią veiklą vykdantiems asmenims?

Gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą, yra daugiau nei 220 tūkst. Virtualiu buhalteriu gali naudotis visi gyventojai,  kurie veda supaprastintą apskaitą. Virtualus buhalteris nėra privalomas. Tai yra VMI elektroninė nemokama paslauga klientams jų pačių patogumui.

Kokią naudą virtualus buhalteris suteiks individualią veiklą vykdantiems asmenims?

Nemokamas įrankis palengvins individualia veikla užsiimančių gyventojų pajamų apskaitą ir leis sutaupyti popierinių pajamų-išlaidų žurnalų pildymui bei mokesčių apskaičiavimui skiriamą laiką.

Gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildys internete, VMI sistemoje, nebereikės pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog „popieriai“ laikui bėgant pasimes. Be to, i.APS tvarkomų duomenų pagrindu, įvertinus iš kitų šaltinių gautą informaciją, bus apskaičiuotos gyventojo veiklos pajamos bei išlaidos ir šie duomenys bus įkelti į preliminarią deklaraciją 2020 m., ją beliks tik pateikti.

Netrukus programoje gyventojai galės matyti ir apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų mokesčių: PSD ir VSD įmokų sumas. Taigi, nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti, aiškintis, kaip jie apskaičiuojami, atlikti skaičiavimus, juos bus galima ir patogiai susimokėti — mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką.

Kaip gyventojai galės pasiekti virtualų buhalterį? 

Apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS, VMI sistemoje, galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti tą daryti galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Ar gyventojai gali pabandyti, kaip veikia virtualus buhalteris (i.APS)?

Taip. Gyventojai demonstracinės virtualaus buhalterio versijos pagalba gali išbandyti, kaip veikia programa, susipažinti su jos funkcijomis ir galimybėmis – apsispręsti, ar nori naudotis i.APS paslauga, ar ne.

Norinčiuosius susipažinti, kaip veikia virtualus buhalteris, kviečiame atvykti ir į mokesčių inspekciją, kur specialistai pagelbės ir pakonsultuos.

BUHALTERINĖS PASLAUGOS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje