Skip to content

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje

MI informacija

2019 m. vasario 22 d. vykusiame rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyta situacija Mažėnų kaime, kur atlikus centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens tyrimus, nustatytas padidintas arseno (As) kiekis – 19,1 µg/l (leistina riba yra 10 µg/l).  

Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. specialistė-maisto produktų inspektorė Aldona Šiaudinienė informavo, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo ištirti vandens mėginiai iš 46 rajono vandenviečių ir dviejų šachtinių šulinių. Visi tyrimai, išskyrus Mažėnų vandens, buvo geri, padidintas arseno kiekis neužfiksuotas.  

Kaip sakė UAB „Ignalinos vanduo“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Guoga, sužinojus tyrimų rezultatus, tą pačią dieną priimtas sprendimas dėl ūkio subjekto veiklos sustabdymo, vandens vartotojai pasirašytinai supažindinti su tyrimų rezultatais, informuoti dėl saugos bei nuolat aprūpinami geriamuoju vandeniu. Artimiausiu metu planuojama ištirti uždarytų artimiausių (200 m atstumu yra 2) gręžinių vandenį. Jei ištirtų minėtų artimiausių gręžinių vandens rodikliai bus tinkami, atlikus reikiamus darbus vienas iš gręžinių bus naudojamas kaip pagrindinis ir iš jo tiekiamas geriamasis vanduo Mažėnų gyventojams.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Donatas Mačys patikino, kad Mažėnuose vyksta geriamojo vandens įrenginių statyba, rangovai nuolat raginami paskubėti ir tikimasi, kad kovo pradžioje įrenginiai jau pradės veikti. Pradėjus naudoti vandens kokybės gerinimo prietaisus, numatoma papildomai imti vandens mėginius tyrimams.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai vienbalsiai nutarė neskelbti ekstremalios padėties rajone, nes aplinkybės neatitinka Vyriausybės nustatytų ekstremaliųjų įvykių kriterijų. UAB „Ignalinos vanduo“ rekomenduota organizuoti ir vykdyti švietėjišką veiklą Mažėnų kaimo gyventojams, parengti ir kiekvienam vartotojui pateikti informacinius pranešimus, bendradarbiauti su Utenos visuomenės sveikatos centro Ignalinos skyriaus ir Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais. Taip pat rekomenduota informaciją apie rajono vandenviečių geriamojo vandens kokybės tyrimus ir rodiklius skelbti įmonės tinklalapyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here