Skip to content

Su pavasariu prasideda sėja – ką ir už kiek galima sėti jau dabar?

MI informacija

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui, lietuviai tradiciškai ima galvoti apie ankstyvųjų, ilgos vegetacijos daržovių sodinimą. Prekybininkų duomenimis, šių metų sėjai žmonės pradėjo ruoštis dar nesulaukę pavasario, o sėklų ir sodinukų pardavimai į viršų šoktelėjo jau įpusėjus vasariui.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, ruošdamiesi prasidedančiam sodininkystės sezonui, žmonės kasmet nuperka bemaž 3,5 mln. pakelių įvairių augalų sėklų. 

Sėklos yra perkamos ištisus metus, tačiau daugiausia jų yra parduodama prasidedant pavasarinei sėjai. Pavyzdžiui, iš viso pernai sėklų pardavėme per 4,7 mln. pakelių, o per du pirmuosius šių metų mėnesius jau parduota apie 700 tūkst. sėklų pakelių ir sodinukų.  Šiemet matome, kad sėklų ir sodinukų paklausa pradėjo augti jau žiemą, o piką, kaip ir kiekvienais metais, pasieks gegužės mėnesį. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo per sausį ir vasarį sulakė daržovių sėklos bei sodinukai.

Šiais metais žmonės daugiausiai perka agurkų, salotų, morkų bei moliūgų sėklas. Iš prieskoninių augalų sėklų populiariausios yra levandų, rozmarinų, petražolių ir čiobrelių sėklos. O gėlių kategorijoje labiausiai paklausios išlieka saulučių, našlaičių, nasturčių, gvaizdūnių ir leukonijų sėklos.

Praėjusiais metais itin populiarūs buvo svogūnų sėjinukai, o taip pat ir agurkų, krapų, salotų, cukinijų, ridikėlių, špinatų, burokėlių, pupelių bei petražolių sėklos. Visų šių augalų sėklų parduota nuo 30 000 iki 90 000 pakuočių.

Sėklų ir sodinukų kainos praėjusiais metais, palyginti su 2017, mažėjo vidutiniškai 6 proc. Šiais metais sėklų kainos turėtų išlikti panašios kaip ir pernai. Tiesa, kai kurių populiariausių sėklų, kaip krapų, salotų, cukinijų, ridikėlių, špinatų, burokėlių bei agurkų kainos pastaruoju laikotarpiu yra sumažėjusios apie 20 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Todėl sodininkystę ir daržininkystę mėgstantys pirkėjai šiandien gali įsigyti tam tikrų augalų sėklų palankesnėmis kainomis.

Pardavimų duomenys rodo, kad tiek sėklų, tiek įvairių sodo ir dekoratyvinių augalų sodinukų pardavimai kasmet auga. Žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo aplinkai puoselėti ir gražinti. Pirkėjai aktyviai domisi naujomis augalų veislėmis, jų savybėmis ir priežiūra. 

Tai skatina plėsti savo asortimentą ir savo klientams nuolat siūlyti naujoves, praturtinančias ryškiomis spalvomis, maloniais skoniais ir kvapais.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse pirkėjai gali rinktis iš itin plataus – daugiau nei 3000 skirtingų rūšių – gėlių, prieskoninių augalų, daržovių, vejos sėklų, sėjinukų ir svogūnėlių. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here