Skip to content

Lietuvos laisvės pavasario šventė Ignalinoje

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė – tai tikras Lietuvos pavasaris, kaskart atnešantis naujas viltis ir atgimimą, primenantis pavasarį prieš 29-erius metus, kai maža valstybė  įteisino savo norą būti laisva ir nepriklausoma. Šia mintimi pradėta Kovo 11-osios šventė Ignalinos kultūros ir sporto centre. O švęsta tikrai linksmai ir  trankiai su Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu ir atlikėju Jurgiu Brūzga. Minėjime buvo pašventinta Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos vėliava.

Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, ignaliniečius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Seimo narys Gintautas Kindurys. Meras kvietė džiaugtis Lietuvos laisve, kurią reikia saugoti, tausoti, kvietė džiaugtis tuo, ką šiandien turime. „Visiems dėkoju už jūsų kasdieninius nuoširdžius darbus, linkiu geros sveikatos, santarvės šeimose ir būti tokiais vieningais kaip 1990-ųjų metų kovo 11-ąją“, – sakė meras. Seimo narys G. Kindurys, linkėdamas džiaugsmo ir pasididžiavimo, kvietė prisiminti visus laisvės kovotojus, tautos šviesuolius, kuriems mes turime būti dėkingi, nes kelias į šią dieną ir šią šventę lietuvių tautai buvo skaudus ir sudėtingas.

Šiandien galima pasidžiaugti jau laisvėje išaugusia karta, jaunais žmonėmis, kurie ir savo darbais bei siekiais išreiškia meilę savo šaliai, yra pasirengę ją saugoti ir ginti. Iškilminga minėjimo akimirka buvo Ignalinos ir Vilniaus rajonuose veikiančios Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos vėliavos pašventinimas. Vėliavą šventino Ignalinos parapijos klebonas Vidas Smagurauskas.

Ši asociacija rūpinasi šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, kariuomenę, ugdyti jaunimo patriotiškumą ir kitas nacionalines vertybes, prisidėti  prie iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimo, pagerbimo. Asociacija bendradarbiauja su savivaldybėmis, Lietuvos kariuomene, krašto apsaugos ministerijos institucijomis, taip pat Lietuvos universitetais, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, Ignalinos aerodromu.

Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos štabo viršininkas Jurandas Rusteika už bendradarbiavimą dėkojo ir padėkas įteikė Ignalinos rajono policijos komisariatui, taip pat už asmeninį indėlį, vystant štabo veiklą – Zarasų rajono policijos komisariato viršininkui Dainiui Šidlauskui ir rajono savivaldybės merui Henrikui Šiaudiniui. J. Rusteika savo kalboje priminė, kad šiandien turime suvokti turį pačią aukščiausią vertybę – laisvę, ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kokį gyvenimą sukursime. Jis priminė JAV prezidento Dž. F. Kenedžio mintį: „Neklausk, ką tavo tėvynė gali duoti tau, paklausk, ką tu gali duoti savo tėvynei“.

Po minėjimo ignaliniečiams dovanotas Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo (vad. kapitonas Ričardas Čiupkovas) ir atlikėjo vyresniojo leitenanto Jurgio Brūzgos koncertas – labai šviesus, nuotaikingas, šventiškai pakylėjantis. Bigbendas yra pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas, savo muzikinę veiklą pradėjęs iškart po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Kolektyvas aktyviai koncertuoja šalies ir užsienio scenose, moka sukurti tikrą šventę. Tą parodė ir Ignalinoje. O švęsti iš visos širdies mes vis dar mokomės.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here