Skip to content

Adrenalino ir smagaus laisvalaikio mėgėjams – šaudykla Azoje

Visame pasaulyje labai paplitusi šaudymo pramoga. Žmonės mokosi šaudyti dėl įvairių priežasčių. Šaudyklas jau seniai turi kaimynai anykštėnai ir švenčioniškiai. Vartus atvėrė ir šaudykla Ignalinoje, o tiksliau – šalia esančiame Azos smėlio karjere. Tiesa, jei kituose miestuose šaudyklos orientuotos į turistines pramogas ir jas įrenginėja verslininkai, tai mes už šaudyklą turėtume būti dėkingi medžiotojams, kuriems šaudykla pirmiausia – privalomų treniruočių vieta.  

Apie galimybes šaudykloje pasakojo jos įkūrėjas MB „Spyglius“ vadovas Eglūnas AŠKELĖNAS. 

O prasidėjo viskas nuo tradicinės Medžiotojų ir žvejų šventės Vaišniūnuose. Matyt, galiu drąsiai sakyti, kad ši šventė savotiškai užaugino ir pati E. Aškelėną. Juk šventės vyko jau tada, kai dar šis vyrukas nebuvo net gimęs. O štai šiandien jis vienas aktyviausių jaunosios kartos medžiotojų. Beje, puikios šaulės yra ir Eglūno sesuo, ir žmona.

Taigi, su tėčiu Alfredu Ašklėnu Eglūnas augo „miškuose“, tad stebėtis nereikėtų, jog jis perėmė tėčio žinias, o įgijęs savos patirties, tapo abiem kojomis ant žemės stovinčiu vyru, žinančiu, ką ir kaip reikia daryti.

Minėtų švenčių metu, kuomet nereikėjo išskirtinių sąlygų ir taisyklių, šiame Azos karjere vykdavo 4 val. trunkančios šaudymo varžybos (žvejai tą patį laiką žvejodavo Dringio ežere). Tiesiog kunkuliuodavo itin emocingos ir azartiškos akimirkos. „Kuomet sugriežtėjo Saugos ir kitos taisyklės, nebebuvo galimybės organizuoti čia varžybų. Vienerius metus bandė ignaliniečiai šventės dalį – šaudymo varžybas – organizuoti Švenčionių Hunter šaudykloje, tačiau tai nepasiteisino ir jau pernai šventė visai nebevyko. Žinoma, tai nebuvo vienintelė priežastis nerengti šventės. Be to, Švenčionyse nebuvo šaudymo į skraidančius objektus įrenginių, kas yra svarbu, norintiems siekti aukštesnio lygio.

„Ir tai ne tik mano noras. Greitai atsirado bendraminčių, palaikančių mano idėją. Juolab, kad tobulėjimas, derinamas su pramoga, duoda puikių rezultatų. Pritarė ir palaikė visa mano šaudymą mėgstanti šeima. Tada, kodėl gi ne…“, – sako E. Aškelėnas.

Į šaudyklą gali atvažiuoti ne tik medžiotojai, pareigūnai ir bet kurie kiti asmenys, turintys leidimą ginklams, tiek medžiokliams, tiek skirtiems savigynai. Šaudyti čia gali bet kas, turtintis norą ir laisvo laiko. Galima šaudyti su šeimos nario, draugo ginklu arba ginklą gali suteikti šaudyklos įkūrėjas. Žinoma, viskas griežtai fiksuojama sąsiuvinyje, bet tai jau – ne šaudančiojo rūpestis. Viską sutvarko šaudykloje dirbantys profesionalai.

Šaudykloje įrengti stacionarūs taikiniai, taikinys „bėgantis šernas“ ir skraidančių lėkštučių stendas, turintis penkias skirtingas šaudymo pozicijas.

Taigi gebėti rankoje laikyti ginklą ir saugiai bei sumaniai elgtis – privalu kiekvienam, pasiryžusiam įvaldyti šį gebėjimą. Šaudyklose ne tik pramogauja ir treniruojasi medžiotojai ir sportininkai šauliai, bet ir policijos pareigūnai, pasieniečiai, savanoriai.

Tie, kurie daug šaudo šaudyklose, žino, kad teisingas patarimas gali pakeisti daugelį atkaklių bandymų pataikyti į sudėtingą taikinį ir taip sutaupyti ne tik nervų, bet ir šovinių.

Pramokus šaudyti, kiekvienas šaulys jam siūlomą metodą gali prisitaikyti prie savo poreikių ar naudoti kitus, jam patogius metodus šaudant į vienokius ar kitokius taikinius. Viskas priklauso nuo jūsų tikslų: galima tiesiog taikliai šaudyti ir tuo mėgautis arba galima tobulinti įgytus įgūdžius, kad galėtumėte siekti rezultatų, tarkim, varžybose. Viskas jūsų rankose.

Vienintelis dalykas – susitarti dėl laiko. Šaudykla nuo gegužės reguliariai dirbs šeštadieniais. Tel. 8 600 00188

Ignalinos TV nuotr. 

Daugiau: TIRAS KAUNE

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje