Skip to content

Paskutinis posėdis

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Savivaldybės tarybos posėdyje priimti 23 sprendimai, išklausyta informacija, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms.

Nauji projektai

Taryba  pritarė dviems naujiems projektams – „Fizinio aktyvumo skatinimas Didžiasalyje“ ir „Esamų sporto bazių remontas Ignalinos rajone“. Planuojama Didžiasalyje atnaujinti esančios treniruoklių salės įrangą, nes esama yra susidėvėjusi, nesaugi. Taip pat planuojama užsiėmimams samdyti trenerį. Projektui numatoma iki 33 600 Eur Sporto rėmimo fondo lėšų ir iki 2530 Eur savivaldybės biudžeto lėšų.

Įgyvendinant antrąjį projektą būtų remontuojamos treniruoklių salės, esančios Ignalinos mieste, Vasario 16-osios g. 35, ir Didžiasalio kaime, Salos g. 23. Jos yra smarkiai susidėvėjusios, daug metų nebuvo atnaujinamos. Projektui numatoma iki 77 004 Eur Sporto rėmimo fondo lėšų ir iki 5796 Eur savivaldybės biudžeto lėšų.

Biudžetas

Patikslintas biudžetas, atsižvelgiant į pasikeitusius teisės aktus ir gavus  lėšų iš  Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, taip pat gavus prašymų iš asignavimų valdytojų. Biudžeto pajamos 18,2 tūkst. eurų, iš jų 0,8 tūkst. eurų – lėšos būsto nuomos mokesčio daliai kompensuoti ir 17,4 tūkst. eurų ‒ lėšos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybei išlaikyti. Išlaidų planas padidintas rajono savivaldybės administracijai 18,2 tūkst. eurų, iš jų 18,0 tūkst. eurų – darbo užmokesčiui (0,8 tūkst. eurų ‒ dotacija valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti ir 17,4 tūkst. eurų ‒ kitos specialiosios tikslinės dotacijos lėšos). Išlaidų planas padidintas Ignalinos kultūros ir sporto centrui, Visuomenės sveikatos biurui, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrui.  

Žemės mokestis

Atleisti uždarąją akcinę bendrovę „Ignalinos aerodromas“ nuo 1686,88 Eur valstybinės žemės nuomos mokesčio už 2018 metus. Ignalinos rajono savivaldybė gavo UAB „Ignalinos aerodromas“  raštą, kuriame bendrovė prašo atleisti nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio, nes  susidarė sunki finansinė padėtis. Šiais metais bendrovė planuoja organizuoti Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatą. Norint tinkamai pasiruošti čempionatui, bendrovei reikia sutvarkyti aerodromo aplinką, infrastruktūrą. Lėšų taip pat reikės renginio organizavimui, reklamai.

Sveikata

Pritarta savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitai. Minėta, kad rajone didžiausias mirtingumas yra dėl kraujotakos sistemos ir širdies ligų bei piktybinių navikų. Kasmet rajonas praranda 700 gyventojų (400 miršta, 300 emigruoja). Jei tendencija išliks, po 10 m. rajone liks 8–9 tūkst. gyventojų. Kalbėta apie visuomenės sveikatos biuro vykdomas veiklas, organizuojamus sporto renginius, judėjimo naudą, sveiką mitybą ir visuomenės švietimą.

Kiti klausimai

Patvirtintas Ignalinos rajono savivaldybės kontroliuojamų bendrovių vadovų atrankos aprašas, kuris  nustato bendrą atrankos tvarką, kriterijus ir vykdymo procedūrą.

Atsižvelgiant į asmeninį prašymą, nuo balandžio 8 d. iš pareigų atleista Švietimo pagalbos tarnybos direktorė.

Posėdyje taip pat pritarta Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitai, išklausyta informacija apie savivaldybės antikorupcijhos komisijos 2018 m. veiklą.

Paskirtas žemės sklypas kapinių plėtrai Palūšės kaime, priimti kiti sprendimai.

Ataskaitos

Paskutiniajame posėdyje pateikta 2018 m. savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos veiklos ataskaita. Kadangi jos apimtis yra gana didelė, direktorius Vidas Kreivėnas apžvelgė problemines sritis ir pasidžiaugė teigiamais dalykais. Kalbėta apie sunkiai suvaldytus statybų procesus, sudėtingą viešųjų pirkimų sritį ir bendrovių veiklos trūkumus, taip pat aptarti kai kurie sudėtingai vykę projektų rengimo procesai, rangovų parinkimas.

„Džiugesnė naujiena – atsigavo Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. Taikoma nauji vadybos principai, 3,5 karto padidėjo lankytojų skaičius, baseino lankytojų padaugėjo 1,5 karto. Šiais metais vykusioje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Adentur“ mūsų krašto stendas, parengtas kartu su dar keliomis savivaldybėmis buvo pripažintas geriausiu“, – sakė direktorius.

Posėdyje buvo pateikta savivaldybės mero ataskaita. Kaip sakė meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

Meras Henrikas Šiaudinis naujajai savivaldybės tarybai linkėjo darnaus ir sklandaus darbo ir sakė, kad labai svarbu patiems džiaugtis savo kraštu ir būti jo patriotais. Dėkodamas už bendrą darbą kiekvienam Tarybos nariui įteikė jis po simbolinį suvenyrą, priminsiantį 2015–2019 m. savivaldybės tarybos veiklą.

Tarybos nariai taip pat padėkojo merui, dovanojo jam fotografiją su palinkėjimais ir visų parašais: „Tai gyvenimas, paprastas gyvenimas, su žmonėmis diena iš dienos, metai iš metų, ir  ilgų darbo metų rezultatas – išgražėjusi Ignalina ir jos apylinkės, daugybė sutiktų žmonių ir visam laikui išliksiantys susiklostę ryšiai tarp jų, gausybė išspręstų bendruomenių ir žmonių problemų – lobynas prisiminimams ir ateities planams. Džiaugiamės, kad mūsų visų gyvenimuose paliksite išmoktų pamokų, bei tikimės, kad ir tolimesnė bendrystė bus nuoširdi ir paprasta, prasminga ir teikianti stiprybės. 2015–2019 m. kadencijos savivaldybės tarybos nariai.“

Merui dėkota už prasmingus darbus savo gimtajam kraštui, už nuoširdų ir šiltą bendravimą. „Man Jūs esate garbingumo, sąžiningumo ir padorumo pavyzdys. Bendravimo su oponentais reikėtų pasimokyti iš Jūsų. Tikiuosi, kad ateityje mes nuveiksime daug prasmingų darbų…“, – kalbėjo tarybos narė socialdemokratė Edita Brukštuvienė.

Dėkota ir savivaldybės mero pavaduotojui Laimučiui Ragaišiui, taip pat su tarybos nariais atsakingai dirbusiai ir bendravusiai tarybos sekretorei Ritai Kardelienei. Užbaigdami šią kadenciją tarybos nariai sustojo bendrai nuotraukai.

Nuo redakcijos. 

Visą kadenciją „opozicionieriai“ V. Gimžauskas, V. Dilys vis replikavo savivaldybės administracijai, kad ši esą vis mažai dėmesio skiria verslo paramai. Šiame posėdyje buvo du klausimai dėl realios paramos verslui: Ignalinos aerodromas atleistas nuo žemės mokesčio ir, atsiliepiant į verslininkų prašymą, kreiptasi į Aplinkos ministeriją dėl leidimo Gavio ežere plaukioti motoriniams laivams iki 150 AJ galios. Verslininkai nori organizuoti paslaugą – norintiems rengti išvykas motorlaiviais aplink ežerą. Abu verslo „rėmėjai“ balsuodami susilaikė, kitaip – verslo prašymų neparėmė. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here