Skip to content

Prognozuojama karšta ir labai karšta renginių vasara Ignalinoje

Lina RAGINYTĖ

Kiekvieno iš mūsų vasara neį­si­vaiz­duo­jama be atostogų gam­toje. Ignaliną aplankan­tys užsienio svečiai lyg susi­tarę pabrėžia – Ignalinos gamta yra nuostabi, nepakar­to­jama ir ste­bina savo aut­en­tiškumu.  Bet ar mes patys pakanka­mai verti­name gam­tos teiki­a­mus mal­on­u­mus gyven­dami čia, Ignalinoje, ir ar tikrai žinome, kokie atradimai mūsų laukia šį sezoną?

Naujas senosios valtinės veidas

Šios sezono top naujiena – Senosios Palūšės valtinės atgimimas su anksčiau čia dirbusiais valtininkais. Grįžta Palūšės „talismanas“ Kostas Danilevičius, deja, jo porininko Šaro, regis, nebus. Na, juk dalis ignaliniečių užaugo, dalis jau ir paseno prie šių istorinių valtininkų.

Senoji Palūšės valtinė šiais metais minės ir gražią sukaktį – 60-ties metų jubiliejų. Proga švęsti – yra! Kad tik švenčiančiųjų rastųsi!

Palūšės valtinės atidarymas vyks birželio 8 d. Planuojama, kad jo metu sugrįš ir garsioji FIGURIADA, tad ruoštis pradėkime iš anksto. Ir dalyvauti, ir smalsauti – galės kiekvienas.

O desertui – nuo šiol Palūšės valtinėje veiks ir baras, savaitgaliais – speciali muzikinė programa. Palūšė vėl taps vasaros svajonių kurortu!

Karšti ir labai karšti

Bene, karščiausia šios vasaros naujiena – du niekada čia nevykę renginiai. Vienas jų liepos 26–28 d. Tai festivalis „Galapagai“.

Vienas didžiausių ir svarbiausių festivalių – „Galapagai“ – asocijuojasi ne tik su puikiai praleistu vasaros savaitgaliu, bet ir serija šaunių muzikos vakarėlių, vykstančių visus metus.

2019-ais metais „Galapagai“ geriausią savo vibe‘ą leis patirti naujoje vietoje. Visos penkios scenos, daug gerų siurprizų ir dešimtys šaunių pramogų persikelia iš daug metų eksploatuotų Zarasų į atradimo džiaugsmą kviečiančią patirti Palūšę.

Unikalus gamtos kampelis su savo istorine medine bažnyčia ir akmens amžiaus palikimu piliakalniuose, supamas fantastiškų Ignalinos ežerų ir upių, jau senai yra pamėgtas visos Lietuvos ir užsienio turistų.

Palūšės sodybas daugelis renkasi vasaros atostogoms ar bent baidarių žygiui. Šįkart upės į šią nuostabią vietą atvedė ir „Galapagų“ organizatorius: 9-ąjį kartą rengiamas festivalis įvyks būtent Palūšėje.

„Apvažiavome visą Lietuvą, o ypatingai svetingai mus sutiko Ignalinos rajone esanti Palūšė. Svetingumą jautėme ne tik iš ten gyvenančių ir dirbančių žmonių. Pati gamta labai traukė. Atrodo, kad viskas ten natūraliai sukurta festivaliui, tik kurį laiką mes nesutikome vieni kitų. Bet dabar aš tikrai suprantu, kodėl ten tokios populiarios ir intensyvios baidarių trasos, tokie lankomi ežerai ir kodėl vasarą ši vieta yra toks magnetas. Palūšė išties yra unikali ir labai gerai, kad mūsų festivalis įvyks kaip tik ten“, – pasakojo „Galapagų“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Besiruošiantys į festivalį, skubėkite įsigyti bilietus. Iki gegužės 14 d. – tik 33 Eur. Vėliau kaina kils.

Antras neregėtas renginys Ignalinoje – rugpjūčio 7–17 d. Ignalinos aerodrome vyksiantis XV Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas, kuriam jau pritarė Pasaulinė aviacijos federacija.

Ignalina sulauks  daugiau nei šimto sparnuotų metalo paukščių ir apie 300 svečių. Čempionate varžysis dviejų tipų orlaiviai, skraidyklės ir malūnsparniai. 

Pristatydamas čempionatą Lietuvos aeroklubo prezidentas M. Sinkevičius pabrėžė, kad mūsų šaliai ir Ignalinos kraštui yra didelė garbė, jog jis vyks būtent čia. Tačiau tai kartu ir didelė atsakomybė, reikia atlikti daug svarbių pasirengimo, infrastruktūros tvarkymo darbų, kad būtų galima tinkamai pasitikti svečius, sudaryti jiems puikias gyvenimo, treniravimosi sąlygas, pasirūpinti įdomiu laisvalaikiu. Organizatoriai tikisi geranoriško savivaldybės požiūrio ir pagalbos, galbūt ne tiek materialinės, kiek sprendžiant konkrečius žemiškus klausimus. Į pagalbą ketinama pasitelkti žmonės, savanorius, organizacijos „Žaibo kumštis“ narius. Aerodromo teritorijoje bus pritaikytos vietos palapinių statybai, automobilių aikštelėms. Labai svarbu atnaujinti aerodromo elektros pajėgumus, užtikrinti interneto ryšį. Svečius ketinama apgyvendinti vienoje iš kaimo turizmo sodybų.

Be jau minėtų renginių, vyks dar ir daugiau švenčių. Artimiausia šventė – gegužės 18 d. Bitės diena Stripeikių bitininkystės muziejuje.

Mielos dovanėlės

Tiek atvykstantys lankytojai, tiek ignaliniečiai, vykstantys į svečius ir norintys nuvežti lauktuvių iš Ignalinos draugams ar giminėms, Ignalinos turizmo informacijos centre gali įsigyti pačių įvairiausių suvenyrų su Ignalinos krašto atributika. Čia gausu įvairių dirbinių, krepšių, magnetukų, atvirukų, dėkliukų su Nijolės Trinkūnienės paveikslų kopijomis, Jolitos Bužinskienės keramikos dirbinių, Aukštaitijos verslo centre gaminamų marškinėlių ir kitokių mielų mūsų kraštą prezentuojančių dirbinių.

Autorės nuotr.

4 komantarai (-ų)

 1. Gaila kad duotas sutikimas Galapagų festivaliui, girti pacukai nušnerkš aplinką. Kad tik nesibaigtų kaip Rumšiškėse.

  • Amžinas viskuo nepasitenkinimas turbūt nepagydomas.

   1) Reikia džiaugtis, kad Ignalinos rajonas patrauklus festivalių rengimui ir organizatoriai renkasi Ignaliną, o ne kitus rajonus.
   2) Reikia džiaugtis, kad valdžia sutinka įsileisti festivalius ir kitus renginius, o ne ignoruoja organizatorius (kai kurie rajonai net didesnius žygius sėkmingai riboja)
   3) Festivalis kartu reklamuoja ir rajoną, ne visi atvažiuoja tik į festivalį, kiti dieną prieš ar po dar pakeliauja ir aplink. Puiki proga Ignalinai ir vietos pramogų / turizmo verslui parodyt save.
   4) Jei skųsimės, kad kas nors vykta rajone – nevyks nieko. Kai nevyks joks renginys prasidės skundai, kad rajonas merdėja. Galų gale, veiksmas rajone = daugiau pinigų į rajono biudžetą, kuris tikrai nėra labai pilnas.

   Skųstis gali nebent tie, kurie prie pat festivalio gyvena ir nieko girdėt nenori, bet didelė dalis rajono gyventojų net nepastebės, kad kažkas vyko.

   • Labas Rokai, mano komentaru nėra išreiškiamas amžinas viskuo nepasitenkinimas, tiesiog išreiškiamas nepasitenkinimas būtent šiuo renginiu. Papasakosiu plačiau kodėl esu nepatenkintas. Pirmiausia norėčiau paminėti jog šiose apylinkėse kur vyks festivalis gyvenau apie 20 metų ir be galo myliu savo gimtąjį kraštą. Ankščiau Galapagai vykdavo Zaraso ežero saloje, kuri yra pritaikyta ne tik rekreacijai bet ir renginiams yra išplėtota tam tikra infrastruktūra: scenos, sėdimos vietos žiūrovams, plotai prekybininkams ir pan. Būtent renginio pasirinktoje lokacijoje kuri šokinėja nuo Palūšės tarp Meironų tokio dalyko nėra. Suprantu, organizatoriai improvizuos kaip viską įgyvendinti, bet čia yra rimtas festivalis užimantis didelį plotą, ne kaip kokia Ežerų sietuva. Labai laukiu kada organizatoriai paviešins renginio žemėlapį su išdėstymu kur kas bus, tiesiog įdomu kaip išnaudos tą lauką prieš Meironis kurį vadina Meironių lygumomis. Offtopic bet keista kai pas mus Aukštaičių aukštumoje chebra tiesiog nedidelį lauką lyguma vadina. Kitas dalykas, renginys vyks Aukštaitijos Nacionaliniame Parke, ne kokiam regioniniam, bet nacionaliniam. Man nei šilta nei šalta būtų jei pasirinkta vieta būtų kur nors prie Dūkšto, Mielagienų, ar Kazitiškio ten kur vietovės nėra ypatingos. Ir čia gali būti rajono valdžios klaida su dideliu noru įtikti organizatoriams, jau geriau turėti stuburą ir pasakyti ne, mes darysim taip ir taip ir ne kitaip ir jeigu jums netinka salygos eikit velniop mes bent turim savivertę kurią išlaikysim. Suprantu kad visas rajonas yra probleminis, desperatiškai reikia spausti viską iš esamos pasiūlos kad gauti naudos, bet šiuo atveju ant kortos pastatytas mūsų kultūrinis paveldas su nacionaliniu parku ir apskritai unikalus savotiškas kraštas prieš minias žmonių kuriems mažiausiai rūpi ar čia nac. parkas ar bele vieta pagert ir prišiukšlint.

 2. taip… labai gaila Nacionalinio parko teritorijos šiam amoraliam renginiui 🙂


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here