Skip to content

Ateities vizijose – ir sanatorija, ir ekologiška gamykla

Šeštadienį rajono vicemero Manfredo Žymanto kvietimu, Ignalinoje su privačiu vizitu apsilankė Darbo partijos pirmininkas, verslininkas Viktoras Uspaskichas. Vicemeras jį pakvietė, vykdydamas vieną iš savo priešrinkiminių pažadų – pastatyti mineralinio vandens išpilstymo gamyklėlę. Svečias, lydimas rajono mero Justo Rasiko, vicemero ir rajono architekto Juozo Panavo, apsilankė prie mineralinio vandens gręžinio, apžiūrėjo teritoriją, pabuvojo miesto paplūdimyje prie Gavio ežero ir išklausė rajono valdžios norus, siekius ir ketinimus.

V. Uspaskichas, išklausęs informaciją apie siekį Ignalinai tapti kurortu, o tam būtina turėti sanatoriją, kurios statyba dėl lėšų stygiaus sužlugo dar neprasidėjusi, vėliau reziumavo: „Man reikia maksimaliai visos informacijos apie mineralinį vandenį, jo tyrimų rezultatus ir panaudojimo galimybes. Mineralinį vandenį ir sanatoriją turėtų sieti vienas projektas. Mano šiandienos filosofija – užsiimti bizniu be prievartos ir kad jis būtų ekologiškas. Sanatorija ir vanduo, be abejo, mano filosofiją atitinka. Sanatorija turi tarnauti žmonių sveikatai ir pooperacinei reabilitacijai. Jeigu skaičiavimai ir problemos analizė garantuotų, kad sanatorija būtų užpildyta bent 50 proc. ir per metus investicijos atsipirktų bent 5–10 proc. – nežiūrint į galimus trukdžius, aš būčiau pasirengęs rimtai vertinti sanatorijos statybos galimybę. Tam 10–15 milijonų atsirastų.“

V. Uspaskichas taip pat pasiūlė ir kitą galimą perspektyvą – rajone pastatyti ekologiškų vienkartinių indų gamyklą. Tam reikia 5–10 tūkst. hektarų žemės žaliavai auginti. Toje žemėje būtų auginami labai greitai augantys medžiai, kurie nei statyboms, nei kurui netinka. Bet tinka vienkartinių ekologiškų indų gamybai. Tokie indai yra gražūs ir neteršia, kaip plastikas, aplinkos. Jie per neilgą laiką tiesiog patys ištirpsta. Tokia ekologiška gamykla galėtų pritraukti Europos Sąjungos lėšų, tokia jau veikia Estijoje, gamybos technologija sparčiai plinta Ukrainoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių. „Jei rajono valdžia tinkamai atliks namų darbus, suras žemės ir pateiks pasiūlymą, aš pasirengęs investuoti iki 90 proc. reikalingų lėšų“, – sakė svečias.

Išvažiuodamas, V. Uspaskichas MI sakė: „Pas jus labai graži ir unikali gamta. Atominė elektrinė toli, oras ir aplinka švarūs, todėl nuodėmė visa tai neišnaudoti žmonių labui. Prisipažinsiu, aš vis painiojau Ignaliną su Visaginu. Dabar matau, kad galimybes turite dideles, tad apsimoka ir rizikuoti. Dabar viskas jūsų valdžios rankose.“

Ką gi, tarsi ir kažkokia šviesa tunelyje su viltimi, kad ji neužges. Tačiau kol kas čia tik rožiniai norai, ar jie pildysis – laikas parodys. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje