Skip to content

Laiškas iš Vokietijos į Kiniūnus atskriejo balionu

Nieko gyvenime nenutinka „šiaip sau“. Net pačiu atsitiktiniausiu momentu įvykęs nutikimas ilgainiui išaiškės kaip kažkieno labai protingai sudėlioto plano dalis. Rūpestis tik tas, kad nežinome ir nesužinosime, kas tą planą kuria ir rūpinasi jo įgyvendinimu… Bet ar svarbu žinoti, jei vis tiek pakeisti nieko negalėsi? Užteks jausti dėkingumą už kiekvieną nuostabią, ar net skaudžią, mus auginančią, patirtį. Smalsu, ką gi likimas Ignalinai sugalvojo šįkart, atskraidindamas oro balioną beveik 2000 km. 

Už pasidalijimą žinia apie radinį dėkojame ignaliniečiui Dovydui Šimkūnui, kuris sodyboje Kiniūnų kaime rado keistą „laišką“. „Prieš pat šv. Velykas, balandžio 20 d., Kiniūnų kaime, pievoje už sodybos, radome subliuškusį balioną. Ketinome jį tiesiog išmesti, kai pastebėjome, prie jo pririštą laišką. Labai nustebome, kad laiškas – iš Vokietijos. Jame buvo surašyti palinkėjimai ir pažadas. 

Susisiekę nurodytu adresu sužinojome, kad Pfedelbacho miestelyje gyvenanti jaunavedžių pora kovo 30 d. šventė vestuves. Jų svečiai į orą paleido 150 balionų su palinkėjimais. Pasak vokiečių, atgal sugrįžo 13 laiškų. Tačiau verta paminėti, kad visi jie nusileido Vokietijoje, vienas Lenkijoje, o šis balionas, įveikęs beveik 2000 km, nusileido Ignalinoje“, – pasakoja D. Šimkūnas. 

Su jaunavedžiais Daniela ir Christianu Haussleriais susisiekė ir Ignalinos TV komanda. Sužinojome, kad ši versli pora turi savo vyno gamyklėlę ir yra žinomi Vokietijoje. Jie patys augina obuolių sodą, gamina vyną ir sidrą, patys jį pardavinėja šeimos parduotuvėlėje. Tradicija leisti oro balionus įvairiomis progomis Vokietijoje paplitusi atskiruose regionuose, tačiau aišku viena – ši sena vokiečių tradicija padėjo originaliai išgarsėti ir Ignalinai, nors ir nedideliame, bet turistų mėgiamame, apie 9000 gyventojų turinčiame, Pfedelbacho miestelyje.

Juk negalima praleisti progos pasidžiaugti ir papramogauti. D. Šimkūnas parašė vokiečiams asmeninį laišką ir įdėjo atvirukų su Lietuvos simbolika, o Ignalinos turizmo informacijos centro vadovė Marija Garejeva sukomplektavo įvairiausios prezentacinės medžiagos apie Ignaliną ir Aukštaitijos nacionalinį parką bei parašė kvietimą nemokamoms pramogoms Ignalinoje. Tai – Danielai ir Christianui dovana vestuvių proga iš Ignalinos. 

Tęsdami vokiečių tradiciją, ir mes parašėme linkėjimų nuo Ignalinos, įdėjome juos į balionus ir užkopę į vieną gražiausių, legendomis apipintų Aukštaitijos nacionalinio parko kalvų, paleidome juos į orą. 

Tai gali būti įdomi ir neįtikėtina istorija, kuris netrukus bus pamiršta. Bet tai gali būti ir kažko naujo pradžia. Gal dviejų, gražių miestelių – Ignalinos ir Pfedelbacho – labai graži, ir vargu ar kur nors, kada nors buvusi nepaprasta ir mįslinga draugystės pradžia. Lašelis fantazijos bei truputis pastangų šiuos miestelius pakylėtų aukštai aukštai… 

Ignalinos TV nuotr.

1 komentaras

  1. mes taip pat esam patyrę kažką panašaus. Marijampolės apylinkes pasiekė vaikų leisti balionai Straubinge (Bavarijoj). Parašėm atsakymą. Pasirodo, kad tai toliausiai nuskridęs balionas. Užsimezgė graži asmeninė draugystė su Grill šeima.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje