Skip to content

Pasidžiaugta dideliu būriu plaukti išmokusių mokinių

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Gegužės 23 d. Ignalinos baseine šventiškai užbaigtas nuo 2011 m. vykdomas mokymo plaukti projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Pirmąjį ir antrąjį mokslo metų pusmetį baseine vyko 32 pamokos, plaukti išmoko apie 250 pradinių klasių mokinių iš Ignalinos ir Švenčionių rajonų mokyklų. Dalį pamokų finansavo savivaldybės.

Sėkmingai projektą užbaigusius mokinius ir trenerius sveikino rajono meras Justas Rasikas ir Švenčionių rajono savivaldybės mero patarėjas Erikas Demidovas. Meras Justas Rasikas visiems vaikams ir jų mokytojams dovanojo ledų.

Mokydamiesi plaukti  mokiniai gerina savo fizinę būklę – greitį, lankstumą, pusiausvyrą bei koordinaciją, taip pat įgauna daugiau pasitikėjimo, išmoksta  jausti atsakomybę už savo veiksmus vandenyje. Tai puikus skatinimo sportuoti pavyzdys, o treneriams – geras būdas atrasti talentus ir pakviesti juos į būrelius ir sportines grupes.  „Šis projektas išties puikus. Juo džiaugiasi ir patys vaikai, ir jų mokytojai, ir tėveliai“, – sakė plaukimo treneris ir projekto Ignalinoje vadovas  Eugenijus Rakitinas.   

Treneris E. Rakitinas su džiaugsmu pristatė puikų jaunąjį plaukiką Džiugą Karklelį, kuris buvo pasveikintas už tikrai aukštus pasiekimus ir mažiesiems pademonstravo įvairius plaukimo stilius. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos pirmokas Lietuvos suaugusiųjų čempionate gerino savo asmeninius rekordus, 400 m kompleksiniu plaukimu jis iškovojo ketvirtąją vietą, o perpus trumpesnėje distancijoje liko penktas. Šie aukšto lygio rezultatai lėmė, kad vaikinas pateko į Lietuvos plaukimo rinktinę ir liepos pabaigoje vyks į Azerbaidžano sostinę Baku, kur vyks Europos jaunimo olimpinis festivalis.

Šventės metu buvo įvertinti bene visų projekte dalyvavusių vaikų pasiekimai mokantis plaukti. Visi gavo pažymėjimus. Vyko plaukimai, kuriuose varžėsi įvairių mokyklų atstovai plaukdami po keturis, vėliau projekto metu pastebėti geriausi plaukikai varžėsi atskirai, laimėtojai apdovanoti medaliais. Geriausiai varžybose pasirodė ir pirmą vietą užėmė Ignalinos Česlovo Kudabos I rinktinė, antrieji buvo Švenčionių I rinktinės plaukikai ir trečioji vieta atiteko Ignalinos Česlovo Kudabos II rinktinei.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here