Skip to content

Apie transporto priemonių registraciją

„Regitros“ Komunikacijos skyrius

Apie 1,25 mln. – tiek lengvųjų automobilių šiuo metu važinėja šalies keliais. Tad ir esamiems, ir būsimiems jų savininkams reikia žinoti tam tikrus dalykus apie jų registraciją. Tam praversti gali „Regitros“ atsakymai į 5 dažniausiai užduodamus klausimus apie transporto priemonių registraciją. Į juos atsako Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

1. Per kiek laiko reikia perregistruoti įsigytą transporto priemonę?

D. Jurgutis: Per gyvenimą turbūt pakeičiame ne vieną automobilį, todėl kiekvienam vairuotojui  reikėtų žinoti, iš kokių etapų susideda Lietuvoje registruotos transporto priemonės perleidimas kitam savininkui. Iš esmės jų yra du. Pirmiausia buvęs automobilio savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos turi pranešti „Regitrai“ apie jo pardavimą. Na, o tik tuomet automobilį įsigijęs asmuo per 10 dienų gali jį įregistruoti savo vardu. 

Kaip tai padaryti? Tiek pranešti apie automobilio pardavimą, tiek įregistruoti jį savo vardu galima tiesiog internetu: https://www.eregitra.lt/eketris-web

Papildomai norėčiau atkreipti dėmesį, kad jei to nepadaroma per numatytą terminą, automobilis yra išregistruojamas ir su juo dalyvauti viešajame eisme negalima. 

2. Ar galiu pasikeisti automobilio numerio ženklus?

D. Jurgutis: Įprastai registruojant transporto priemonę, „Regitroje“ numerio ženklai yra išduodami eilės tvarka. Informacinė sistema automatiškai parenka numerio ženklų kombinaciją, kuria bus ženklinamas automobilis. Nors praktika rodo, kad būtent šio tipo numerio ženklų išduodame daugiausia, pastaruoju metu vis dažniau klientai pageidauja pasirinkti jiems patinkančią skaičių ir raidžių kombinaciją, kuri reiškia jiems kažką svarbaus. Tai gali būti kažkokie laimingi skaičiai, įsimintinos datos, vardo ar įmonės santrumpos bei kt.  

Taigi, norintiems išsiskirti kelyje, „Regitra“ suteikia galimybę pasirinkti iš šio tipo numerio ženklų:

1. Numerio ženklai iš sandėlio. Dar praėjusių metų vasarą „Regitra“ atvėrė numerio ženklų sandėlius. Kitaip tariant, automobilio savininkai nuo šiol norimą numerio ženklo derinį gali pasirinkti iš tų, kurie jau yra pagaminti ir saugomi bet kuriame įmonės padalinyje. Jų kaina siekia 35 Eur.

2. Rezervuojami numerio ženklai. Asmuo gali užsisakyti numerio ženklus iš planuojamų gaminti sąrašo. Šis sąrašas yra papildomas kas ketvirtį. Raidžių seka parenkama abėcėlės tvarka, o skaičių – didėjimo. Į šį sąrašą patenka tokios populiarios skaičių kombinacijos kaip 007, 777, 900 ir t.t. Jų kaina – nuo 150 Eur iki 250 Eur.

3. Vardiniai numerio ženklai. Na, o norintys dar labiau išsiskirti kelyje gali rinktis vardinius numerio ženklus. Tai asmens pageidavimu sudaromas numerio ženklo užrašas. Automobiliams jį gali sudaryti nuo 1 iki 6 simbolių, iš kurių bent vienas privalo būti skaičius. Jų kaina – 1500 Eur.

Beje, jei automobilis jau buvo registruotas Lietuvoje, numerio ženklus taip pat galima pasikeisti tiesiog internetu.

3. Ar pakeitus automobilio spalvą, būtina keisti registracijos liudijimą?

D. Jurgutis: Transporto priemonės spalva yra vienas duomenų, kuris yra įvedamas ne tik į mūsų registrą, bet ir atspausdinamas registracijos liudijime. Gali kilti klausimas, kam tai reikalinga? Tai būtina transporto priemonės identifikavimo tikslais. Paprasčiau tariant, prireikus iš pateiktų duomenų turi būti aišku, jog tai yra tikrai tas automobilis, kuris buvo pateiktas registracijos metu. 

Todėl taip, jei perdažėte automobilį kita spalva, Jums reikia užsisakyti naują registracijos liudijimą, kuriame būtų esami ir teisingi duomenys apie transporto priemonę. Tai reikia padaryti per 15 dienų nuo duomenų pasikeitimo. Kad nereikėtų gaišti savo laiko vykstant į padalinį, rekomenduoju tai padaryti tiesiog internetu:  https://www.eregitra.lt/eketris-web

4. Ką daryti pametus registracijos liudijimą?

D. Jurgutis: Pametus transporto priemonės registracijos liudijimą, reikia nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujo dokumento gavimo. Tokiu būdu fiksuojame duomenis, kad anksčiau išduotas dokumentas yra prarastas ir paskelbiame jį negaliojančiu. Tai būtina, siekiant užkirsti kelią galimam neteisėtam jo panaudojimui.

Taigi, kaip ir minėjau, reikės užsisakyti naują registracijos liudijimą. Vykti niekur nereikia, nes tai galima padaryti iš namų: https://www.eregitra.lt/eketris-web. Sistemoje pasirinkite paslaugą – „Praradau arba sugadinau registracijos liudijimą ir noriu gauti naują“ ir tiesiog pateikite reikiamą informaciją. Naują dokumentą galime atsiųsti Jūsų nurodytu adresu. 

Jei vis dėlto įtariate, jog registracijos liudijimas galėjo būti pavogtas, papildomai patariame kreiptis į policiją bei informuoti apie vagystę.

5. Sustabdytas automobilio dalyvavimas eisme dėl negaliojančios techninės apžiūros / draudimo. Ar įvykdžius prievoles reikia kreiptis į „Regitrą“? 

D. Jurgutis: Tokiu atveju kreiptis į „Regitrą“ tikrai nereikia. Atnaujinus techninę apžiūrą ar iš naujo apdraudus automobilį, mes šiuos duomenis gausime iš draudimo bei techninės apžiūrios įmonių. Tad įvykdžius minėtas prievoles, automobilio dalyvavimas viešajame eisme bus atnaujintas automatiškai ir jokiais kitais papildomais dalykais Jums rūpintis nereikės.

Taip pat norėčiau priminti, kad duomenis apie transporto priemonę galite pasitikrinti „Regitros“ viešai prieinamoje paieškos sistemoje: https://www.eregitra.lt/viesa/paiesk/Index.php. Suvedus tokius duomenis, kaip registracijos liudijimo numeris, automobilio numerio ženklai, matysite, ar Jūsų automobilis gali dalyvauti viešajame eisme, ar galioja jo techninė apžiūra, draudimas ir kt. Tai tikrai naudinga, tad kviečiu pasinaudoti. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here