Skip to content

Geriausias pasieniečių šuo tarnauja Ignalinos rinktinėje

Tarnybinio šuns ir žmogaus (pareigūno) draugystė – abipusių pastangų dėka turimas rezultatas. Tik naudą iš šios draugystės turi pirmiausia visuomenė. Vienoje eilėje išsirikiavusius šunis ne kasdien pamatysi, o pamatęs turi retą galimybę suvokti – kad ir kaip stengtumeisi būti visagaliu, yra ir bus stipresnių už tave. Jokiais pinigais nenusipirksi gebėjimo jausti aplinką ir mokėjimo susitapatinti su ja. Bet ir čia žmogus rado išeitį… O gal, sakysite, atsitiktinai pareigūnai, saugantys tiek išorines valstybių sienas, tiek dirbantys viduje pareigas atlieka su tarnybiniais šunimis? Kinologai ir drauge su jais dirbantys šunys – vieni brangiausių visuomenės turtų. Ar etiška juos skirstyti į gerus ir geriausius? Ar kažkurie iš jų prasčiau kasdien ir kasnakt mus saugodami atlieka savo pareigą?.. Jie visi yra ypatingi ir dalį jų mes sutikome birželio 6 d. Ignalinos stadione, baigiamajame tris dienas rajone vykusio tarptautinio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atvirojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato etape. 

Svarbiausiame VSAT kinologijos metų renginyje varžėsi nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose pripažinti Lietuvos pasieniečių šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro. 

Svečių teisėmis čempionate rungėsi Lietuvos viešojo saugumo tarnybos bei policijos kinologai su savo augintiniais, taip pat gausus būrys kolegų iš užsienio – Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos sienos apsaugos žinybų komandos. Pirmąsyk į tokias varžybas atvyko Ukrainos pasieniečiai su savo keturkojais talkininkais.

Kiekvieną komandą sudarė du pareigūnai su tarnybiniais šunimis ir jos vadovas. Keturkojai sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos, žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungtyse.

Tądien ignaliniečiai pirmiausia gavo progą įsijausti į pareigūnų kasdienybę ir drauge su jais pasistiprino kareiviška koše. Ir čia pat stadione stebėjo pasieniečių su šunimis surengtą jų veiklos pristatymą ir pademonstravo parodomąją programą. Aišku, mažieji žiūrovai nepraleido nei vieno sakinio, nei vieno judesio. 

Po parodomosios programos apdovanoti čempionato nugalėtojai bei prizininkai, išdalinta daugybė taurių, prizų, padėkų. Tris dienas Ignalinoje ir jos apylinkėse vykusio XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato rezultatai išties pradžiugino Ignalinos rinktinę, kurios pasieniečiai lygių neturėjo ir asmeninėje, ir komandinėje įskaitose.

Šįkart daugiausia medalių susižėrė tarnybinis pasieniečių šuo, dešimt metų VSAT Ignalinos pasienio rinktinėje tarnaujantis ir sieną su Baltarusija saugantis vokiečių aviganis Brio Brentas. Jo šeimininkas – kinologas Algirdas Zinkevičius.

Antroje vietoje asmeninėje įskaitoje liko Varėnos pasienio rinktinės garbę gynę Sigitas Sužiedėlis ir belgų aviganis Grikis. Beje, antrą vietą šis tandemas užėmė ir praėjusiais metais vykusiose analogiškose varžybose. 2017-aisiais S. Sužiedėlis ir Grikis buvo pirmi.

Trečia vieta atiteko A. Zinkevičiaus komandos kolegei Astai Drabunienei ir jos augintinei vokiečių aviganei Ildai.

Komandinėje įskaitoje triumfavo Ignalinos atstovai A. Zinkevičius, A. Drabunienė bei jų keturkojai partneriai.

Varėnos rinktinės komanda, kurią sudarė S. Sužiedėlis ir Grikis bei Donatas Sadauskas su belgų aviganiu Itu, buvo antra. Trečia vieta atiteko Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologams Viačeslavui Skibai ir Viačeslavui Cirskiui bei jų keturkojams Odriui ir Straikui.

Varžybų dalyvius, nugalėtojus  sveikino ir savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas. Savivaldybės dovanas jis įteikė čempionato nugalėtojai – Ignalinos pasienio rinktinės komandai ir kaimynams – Latvijos sienos apsaugos komandai. Vicemeras pasveikino čempionato nugalėtoją iš Ignalinos rinktinės, kinologą Algirdą Zinkevičių. 

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja 160 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Autorės nuotr.

Dėkojame

Už pagalbą organizuojant čempionatą Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Ignalinos pasienio rinktinė nuoširdžiai dėkoja čempionato rėmėjams: Lietuvos pasienio pareigūnų profesinei sąjungai, Lietuvos kinologų draugijos tarptautinės kategorijos teisėjui Aivarui Pekšiui, MB ,,Grandinės“, Lietuvos kinologų draugijai, Gyvūnų globos klubui „Draugo letena“, UAB ,,KRKA Lietuva“, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos direktorei Danutei Jatulei, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio vadovei Aurelijai Kaupienei, veterinarijos gydytojui Algirdui Breidokui, UAB „Romnesa“ kolektyvui, Vidui Petroniui, Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalionui, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino štabo batalionui, UAB ,,Žalioji banga“, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regiono parko direkcijai, UAB ,,Birvetos tvenkiniai“ direktorei Editai Brukštuvienei, KŪB „Danalta“ vadovui Danieliui Paukštei, MB ,,Dysnai“, AB ,,Imeda“ direktoriui Vytautui Kajėnui, informaciniams rėmėjams: Ignalinos rajono laikraščių „Mūsų Ignalina“ redaktoriui Jonui Baltakiui ir „Nauja vaga“ redaktorei Laimai Miliuvienei.

Be Jūsų mūsų renginys nebūtų įvykęs!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje