Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Vagystės

Birželio 14 d., apie 19 val., 43-ejų vyras pastebėjo, kad Didžiasalyje, Liepų g., pagrobtas jo automobilis „Volvo S80“, stovėjęs namo kieme. Taip pat iš nerakinamo ūkinio pastato pavogta benzininė krūmapjovė „Dolmar MS-335.4T“ ir smūginis kaltuvas „Hitachi H 65SB3“. Padaryta 2400 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 15 d., apie 11.45 val., 31-erių vyras. gyv. Vilniuje, pranešė, kad laikotarpyje nuo 2019-06-09, 19 val., iki 2019-06-15 ryto, iš jam priklausančios negyvenamos sodybos Kazitiškio sen., Biržiniškės k., išdaužus namo lango stiklą, buvo įsibrauta į namą ir iš ten pagrobta vejapjovė „Vejapjovė S511“, benzininis pjūklas „PN5200“, elektros generatorius „Straus ST/GGT-3003“. Padaryta 629 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Birželio 19 d. 54-erių vyras, gyv. N. Daugėliškio sen., Mikalavo k., Versmės g., pareiškė, kad laikotarpyje nuo 2018 m. rugsėjo 15 d. iki 2018 m. spalio 15 d., iš jam priklausančio kombaino „Class Lexion 540“, buvo pavogta magnetola „Pioneer“ su USB jungtimi ir kompaktinio disko grotuvu. Padaryta 300 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Birželio 16 d., apie 9.30 val., Dūkšto sen., Kaniūkų k., D. Šarkos g., namo viduje kilusio žodinio konflikto metu, neblaivus (2.25 prom.) 50-metis sugyventinis smurtavo neblaivios (3,12 prom.) 31-erių sugyventinės atžvilgiu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.

Rastas sprogmuo

Birželio 17 d., apie 7.58 val., Vidiškių sen., Bališkių k., rastas daiktas, panašus į granatą. Įvestas planas SKYDAS. Atvykę Lietuvos kariuomenės J. Vitkaus inžinerijos bataliono SNN grupės išminuotojai nustatė, kad rastas 76 mm artilerijos sviedinys, kuris kėlė pavojų aplinkiniams. Sviedinys sunaikintas Kūjiškės karjere. Tądien 12.10 val. planas SKYDAS buvo baigtas.

Išgelbėtas skendęs senolis

Birželio 17 d., 15.09 val. pranešta, kad Linkmenyse, Žiezdro ežere, skęsta apie 80 metų amžiaus vyras, kuris dar laikėsi už valties. Iki PGP atvykimo patys gyventojai gyvą vyrą ištraukė iš vandens ir perdavė medikams. Iš ežero buvo ištraukta nuskendusi valtis.

Lazinkose sulaikyti trys irakiečiai

Antradienį sieną su Baltarusija saugančių Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnų maršrutas vedė pro Lazinkų kaimą. Jis yra šalia sienos. Vieno iš namų kieme VSAT patruliai pastebėjo tris įtartinus asmenis. Pasieniečiai jų paprašė pateikti asmens tapatybės dokumentus. Šie ištiesė Irako piliečių pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę jų savininkams teisėtai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Pradėjo aiškėti, kad 20-ies ir 46-erių vyrai bei kartu buvęs nepilnametis į Lietuvą pateko neteisėtai. Migrantai turėjo kuprines su asmeniniais daiktais. VSAT pareigūnams jie negalėjo nurodyti konkrečios vietovės, kur nelegaliai kirto valstybės sieną. Pasieniečiai su tarnybiniu šunimi patikrino kelis kilometrus arčiausiai nuo Lazinkų esantį sienos su Baltarusija ruožą,  tačiau valstybės sienos kirtimo pėdsakų nerasta. 

Sulaikyti neteisėti migrantai tą pačią dieną pateikė prašymus dėl laikino prieglobsčio suteikimo Lietuvoje.  Dėl to Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai užpildė reikiamus dokumentus ir pateikė juos Migracijos departamentui sprendimui priimti. Irakiečius VSAT pareigūnai laikinai apgyvendino Švenčionių pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos tokiems asmenims.

Girminiuose įkliuvo du kontrabandininkai

Trečiadienio popietę VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Girminių kaime sustabdė automobilį „Audi A6“ su lietuviškais registracijos numeriais. Mašiną vairavo 27-erių Baltarusijos pilietis, kartu su juo vyko 33-ejų jo tautietis. Abu vyrai Lietuvoje buvo legaliai. Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad šiuo automobiliu gali būti gabenamas kontrabandinis krovinys. „Audi A6“ bagažinėje VSAT pareigūnai aptiko keturias dėžes, kuriose buvo 2000 pakelių cigarečių „Premjer QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Užsieniečiai įvykio aplinkybėms išsiaiškinti ir administraciniam protokolui surašyti buvo pristatyti į Ignalinos pasienio rinktinę. Už neteisėtą akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, baltarusiams pradėtos administracinės teisenos. Už tokį nusižengimą teismas jiems skirs baudas nuo 5 iki 6 tūkst. eurų. Taip pat gali būti konfiskuotas automobilis „Audi A6“. Po apklausų, įteikę šaukimus atvykti į teismą, pasieniečiai baltarusius paleido.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here