Skip to content

Afrikos karščių įtaka Lietuvos protams

Mes visada norime pirmauti. Kokį nors Briuselio pasiūlytą draudimą stengiamės įsivesti pirmieji, o kartais ir Briuselio draudimo nelaukiame, patys ką nors naudingo sugalvojame. Briuselis pasiūlo ko nors atsisakyti per dvidešimtį metų, mes – ne, mums ir dešimties užteks. Svarbiausia, kad iš to arčiau lovio esantys naudos turėtų.

Štai ir dabar – vos paaiškėjo, kad pirmaujame Europoje pagal nuskendusiųjų skaičių, iš karto sugalvota, kad ir iš to galima naudos išpešti. Tuoj nuskambėjo visokių federacijų funkcionierių, trenerių ir baseinų valdytojų balsai: mes galime padėti: išmokysim visus plaukti, ir niekas neskęs; tik pinigų duokit.

Anais laikais, apie kuriuos dabar nė vieno gero žodžio negali pasakyti, sakydavo: skęsta ne tie, kurie plaukti nemoka, nes jie neplaukioja. Skęsta tie, kurie gerai plaukia. Kaip tokius žodžius paneigsi? Nors – ne mokėjimas ar nemokėjimas plaukti kaltas, o protelio trūkumas. Atvažiuoja koks pilietis į Palangą, maudytis draudžiama, o jam tas pats, nes ko jis čionai važiavo? 

O jeigu dar turimas smegenėlių minimumas alkoholiu užpiltas – jūra iki kelių. Gelbėtojas pasakojo: prisirijo toks vasarotojas, įsibrido į jūrą iki kelių, pargriuvo, ir atsikelti negali. Bet – duokit pinigų, ir tokius plaukti išmokysim…

Pinigai ir mūsų valdžiai svarbiausias dalykas. Ne žmogui, žinoma. Štai sveikatos ministras Aurelijus Veryga naują iniciatyvą sugalvojo, kaip valstybės išlaidas sumažinti. Nusprendė: jeigu kompensuojamieji vaistai brangs, jie iš kompensuojamųjų sąrašo bus išbraukti, ir valstybė sutaupys. 

Žmogui reikės daugiau mokėti? O kas tas žmogus, kada jis Verygai rūpėjo?

Taigi, šiais laikais, kai viskas spėriai brangsta, Veryga vaistų gamintojams savo produkcija branginti uždraus. Štai kiauliena brangsta – gal Veryga galėtų tai uždrausti? 

Ne, kitų kainų valdžia sumažinti negali. Užtat gali uždrausti mums valgyti tai, tai, kas nesveika, tai yra, skanu. Štai Seimo fizrukas sveikatos pasą sugalvojo. Žiūrėk, į jį bus surašoma, ir tai, kokius negerus produktus parduotuvėje pirkai. Atsisveikink tada ir su mėsyte, ir su sviestuku, aš jau apie rūkytą dešrą nekalbu.

Prisimenu, anais laikais pasakodavo, kad žmonės, rūkytos dešros nusipirkę, ją valgydavo, duris užsirakinę, kad kaimynai nesužinotų. Matyt, sugrįš anie laikai. Nes jeigu sveikatos policija (kaip be tokios apsieisi, atsiras ir tokia, gal net iš ligonių kasų pinigų išlaikoma) užuos, kad ne tą valgai – daktarai tavęs negydys. 

Naudos turės visi: ir daktarai turės ką veikti, tą sveikatos pasą pildydami, ir jį reikės išspausdinti, tvarkyti, kontroliuoti… Klerkams bus darbo, valdžiai – pinigų. 

Valdžia jau pagalvojo, ką reikės daryti tiems, kurių verygiški daktarai negydys, ir nusprendė įteisinti šundaktarius – kitaip tariant, alternatyvią mediciną. Seimo kirkučiai mano, kad jeigu ateiviai iš Sirijaus žmonių neišgelbės, tai jiems tikrai padės šieno nuoviras ar degtinuke užpilta rupūžė. Tiesa, degtinė – nuodai, bet gal tokiam šventam reikalui Veryga leis ją naudoti?

Nesvarbu, kad gydytojai sako, jog jiems kartais tenka gelbėti šundaktarių nugydytus pacientus, o kartais tokiems padėti jau per vėlu būna. Gal tai net gerai. Gydytojams sumažės darbo krūvis, sumažės ir pensininkų bei apskritai sulaukiančių pensijos, atitinkamai padaugės pinigų „Sodroje“, ir juos bus galima skirti geresniems dalykams, negu pensijos. Vaistažolės bus išrinktos iš visų paplenčių ir pelningai parduotos. Į Lietuvą dalintis patirtimi važiuos Sibiro šamanai ir Afrikos raganiai. Suklestės viešbučių ir restoranų verslas…  

Tik kažkodėl alternatyvioji, tai yra, pakeičianti mokslinę, medicina bus nekompensuojama. Keista, žinoma, jeigu jau seimūnai nusprendė, kad šundaktariai lygūs daktarams, tai ir visas sąlygas reikėjo suvienodinti. Nors, iš kitos pusės, pas daktarą eini nemokamai, o čia kiekvieną kartą turėsi susimokėti, be jokių kvitukų ir popieriukų. Vėlgi kažkam nauda.

Įdomu tik, ar kur nors Europoje šundaktariai yra įteisinti, ar mes čia pirmausime? Tai būtų smagu. Afrikos, žinoma, neaplenksime, bet saviškiams kišenes papildysime. 

O kas „ant Lietuvos“ dėsis, jeigu afrikietiški karščiai dar ilgiau išsilaikys?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje