Skip to content

Ignalinietis Paulius Golubickas: „Lietuvai atstovauti yra garbė“

Lina RAGINYTĖ

Mėgstama „protinti“ tėvus, kad norint suteikti vaikui galimybę įgyvendinti savo svajones ir siekius, atskleisti talentus, privalu juos išvežti į „pasaulį“, nes mažuose miesteliuose nėra galimybės atsiskleisti jų talentams. Ar tikrai mažuose miesteliuose negali užaugti talentai? Turbūt ignaliniečiai sutiks, kad kategoriškos nuomonės čia būti negali, o kad talentų išugdo ir Ignalina – faktas! Susipažinkime su Pauliumi Golubicku.

Vos prieš 4 mėnesius buvo rašoma, kad 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui praėjęs pusmetis buvo vienas įsimintiniausių jo karjeroje. Jis tapo ne tik svarbiu Lietuvos čempionų Marijampolės „Sūduvos“ žaidėju, bet ir užsitarnavo kvietimą į Lietuvos futbolo rinktinę, rašoma oficialiame Lietuvos futbolo federacijos portale.

Iš Ignalinos kilęs saugas prieš tai buvo kviečiamas tik į U-17 ir U-19 rinktines, o Lietuvoje retas žaidėjas iš karto peršoka per U-21 rinktinės slenkstį į nacionalinę komandą.  

Vyrų rinktinės trenerio Valdo Urbono skambučio  P. Golubickas sulaukė po to, kai įspūdingai startavo A lygos čempionate. Čia  jis įmušė du įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus per pirmuosius tris turus.

„Labai nustebau, sulaukęs kvietimo į nacionalinę rinktinę, labiau tikėjausi jo sulaukti į U-21 rinktinę, bet labai džiaugiuosi, jog treneris pasitiki manimi ir pasikvietė tokį jauną žaidėją, kaip mane. Man labai didelė garbė atstovauti savo šaliai, kovoti už ją ir atiduoti visą širdį“, – sakė P. Golubickas.

Masinėse Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „Golas“ rungtyniavęs P. Golubickas, dar būdamas jaunas, iš Aukštaitijos persikėlė į Alytų, kur mokėsi futbolo paslapčių „Dainavos“ akademijoje. Vėliau talentas patraukė įvairių Anglijos klubų dėmesį, o tarp jų buvo ir rimtas susidomėjimas iš Londono „Chelsea“ („Čelsi“) komandos. 2017 m. jis galų gale persikėlė į Angliją ir prisijungė prie „Yeovil Town“ komandos. Čia jis rungtyniavo U-18 jaunimo ekipos ir buvo kelis kartus registruotas pagrindinėje sudėtyje, bet taip ir nesulaukė savo progos įrodyti galimybių.

„Čia pasisėmiau nemažai patirties. Ten žaidimo greičiai didesni, daugiau fizinio krūvio ir mane, kaip nedidelio ūgio žaidėją, užgrūdino į gerąją pusę“, – sakė futbolininkas, kuris 2018 m. grįžo į Lietuvą ir pusmetį žaidė Alytaus „Dainavos“ komandoje, su kuria iškovojo Pirmos lygos sidabrą.

Šią žiemą jis dalyvavo „Sūduvos“ klubo peržiūroje ir sugebėjo įtikinti Lietuvos čempionų trenerį Vladimirą Čeburiną.

„Dar praėjusią vasarą nuvykome į peržiūrą „Sūduvoje“, bet tuo metu komanda jau buvo sukomplektuota. Šią žiemą neblogai sekėsi – teko pelnyti įvarčių draugiškose rungtynėse, ir pats jaučiausi gerai. Jaučiuosi, jog atradau save. „Sūduvos“ schemos yra kiek kitokios ir mano pozicija pasikeitė, bet manau, jog tai tik bus naudinga. Aišku, patirties vyrų futbole trūksta, bet ji su laiku ateis. Noriu įmušti kuo daugiau įvarčių ir atlikti rezultatyvių perdavimų, taip prisidėti prie komandos pergalių“, – pasakojo P. Golubickas.

Lietuvos rinktinės naujokas teigia, kad ateityje norėtų žaisti vienoje iš stipriausių Europos futbolo lygų, pavyzdžiui Anglijoje ar Ispanijoje, bet dabar jis nusiteikęs kasdien dirbti sunkiai ir su laiku tikisi pasiekti tai, ko trokšta.

Atvykęs į Marijampolę jaunuolis pamatė, kad futbolas čia bus kitoks: fiziškesnis ir intensyvesnis. Tačiau Paulius iškart išsiskyrė savo sprendimais aikštėje, greičiu ir technika. Tada teko laukti šanso, o jis atėjo, kai traumą patyrė Jovanas Čadjenovičius. P. Golubicką pasikvietė treneris V. Čeburinas ir perspėjo, kad įtrauks jį į startinę sudėtį. „Nesijaudink, nebijok, parodyk, ką gali“, – tokius trenerio žodžius išgirdo P. Golubickas ir labai ramiai priėmė šią misiją. Šansu jaunasis saugas pasinaudojo ir užsirekomendavo treneriui, tačiau iš pradžių negausi Lietuvos futbolo bendruomenė P. Golubicką vertino atsargiai. Vis tik ignalinietis jau nuo pirmųjų A lygos turų įrodė savo vertę. Per 16 sužaistų rungtynių P. Golubickas Lietuvos čempionate jau yra pasižymėjęs 4 įvarčiais ir 4 rezultatyviais perdavimais, o kur dar indėlis žaidimui, neatsispindintis statistikos protokole. Pats žaidėjas pasakojo paskaitantis viską, kas apie jį yra rašoma. „Neskaitau tik komentarų“, – pridūrė 19-metis. 

Įsitvirtino P. Golubickas ne tik aikštėje, bet ir naujame mieste – gyvena jis vienas klubo suteiktame bute. Šalimais yra įsikūrę komandos draugai Andro Švrljuga, Aleksandras Živanovičius bei J. Čadjenovičius. Su jais P. Golubickas dažniausiai ir vyksta į treniruotes, tačiau, jei į stadioną reikia nuvykti anksčiau – tuomet apie 15 min. kulniuoja pėsčiomis. Būtent su kaimynais – komandos draugais – 19-metis saugas ir leidžia daugiausiai laiko. „Yra parkas, kur dažnai lankausi, išeinam kavos atsigert“, – apie laisvalaikį pasakojo P. Golubickas. Dar vienas įvykis, išskirtine žyme pažymėjęs 2019-uosius P. Golubicko metus – kvietimas į vyrų rinktinę. Pats futbolininkas sakė apie būsimą kvietimą sužinojęs dar prieš V. Urbono skambutį, nes apie tai buvo informuotas klubas. „Labai nustebau, kad sulaukiau to kvietimo, bet kartu ir nudžiugau, nes Lietuvai atstovauti yra garbė“, – pasakojo P. Golubickas, kuris nacionalinėje komandoje debiutavo draugiškame mače, o vėliau buvo įtrauktas į startinę sudėtį Europos čempionato atrankos rungtynėse. 

Vis tik net ir rinktinės žaidėjo statusas jauno žaidėjo neatleidžia nuo tradicinių pareigų. Komandiniame sporte įprasta, kad naujokai ar jauni žaidėjai turi papildomų darbų už aikštės ribų. P. Golubickas sako, kad jam tenka panešioti kamuolius ar vandens gertuves. „Bet aš suprantu šitą situaciją“, – šypsojosi P. Golubickas. Debiutais A lygoje ir rinktinėje šie metai jaunam futbolininkui nesibaigė – antradienį, liepos 9 d., jis pirmą kartą karjeroje stojo į kovą Čempionų lygos atrankoje, kur su Marijampolės komanda kovėsi prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ (šios rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0, atsakomosios rungtynės Belgrade po savaitės). „Dar pernai, kai „Sūduva“ žaidė prieš „Crvena Zvezda“, pačiam teko rungtynes stebėti stadione. Tuo metu negalvojau net, kad jau šiais metais žaisiu su tokio lygio komanda. Tas net kiek prajuokino, bet kartu ir smagu“, – pasakojo P. Golubickas. 

Pagal 15 min ir LRT.lt parengė Lina RAGINYTĖ

15 min nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here