Skip to content

Pas mus visus melžia

Tarp geriausių šios Vyriausybės darbų, rodo apklausos, minimi įvedami vaiko pinigai. Tiesiog pavydas ima, kad tu ne vaikas, nors vilčių dar yra, kad gali suvaikėti. Tiesa, sakoma, kad suvaikėja, ir gerokai anksčiau, tik valstybės vyrai (laikantis lyčių lygybės principo – ir moterys), bet čia tarp kitko.

Taigi, atrodo, nuo kitų metų už kiekvieną vaikutį bus mokama po 70 eurų į mėnesį, o daugiavaikėse ir vargingose šeimose augantiems – po 100 eurų. „Atrodo“ rašau todėl, kad dar nežinia, iš kur reikės imti pinigų. Bet jeigu valdžia norės, ras. Kitaip tariant, iš vienų atims, kitiems duos, o jeigu duoti reikės saviškiams, bus galima tiesiog žmonėms iš kišenės ištraukti.

Kodėl vaiko pinigų įvedimas naudingas valdžiai? Ogi todėl, jog galima garsiai šaukti, kad duodi žmogui, nutylėdamas, kad prieš tai iš jo paimi. Ir dar nutylėdamas, kad paimi iš tų, kurie dirba, o duodi tiems, kurie yra remtini.

Tuščiai nešnekėję, paimkime konkretų pavyzdį. Žiniasklaida pranešė, kad aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai mylimoji pagimdė dukrą. Matote, koks korektiškumas: šiaip tokios gimdytojos vadinamos meilužėmis arba sugyventinėmis, o kai ministro – mylimoji. Bet esmė nuo to nesikeičia, ministras tebėra nevedęs vyras, o jo sugyventinė – vieniša, todėl veikiausiai vargingai gyvenanti moteris. Todėl vaiko pinigų veikiausiai gaus 100 eurų per mėnesį. Būtų ištekėjusi už ministro – į varguolių kategoriją niekaip netiktų.

Bet tokios „šeimos“ dabar madoje. O ministras, kaip visiškai šiuolaikiškas žmogus, net planuoja eiti vaiko priežiūros atostogų. Nežinau, pagal kokius čia įstatymus. O gal ir tai galima? O jeigu, įsivaizduokite, tu turi ne vieną, o kelias meilužes, ir visos tau gimdo? Manau, už tai pas mus nebaudžiama, žmonų kelių negali turėti, tai jau daugpatystė, o meilužių – kiek tik nori (ar gali). Tai tada irgi kiekvienam vaikui atostogas gautum? O kada dirbtum?

Nenuostabu, kad pas mus gyvenimas susidėjus, ar ir atskirai, tik retkarčiais „aplankyti“ užbėgant, toks paplitęs. Mokesčių vienišiems varguoliams mokėti reikia mažiau, o pašalpų ir šiaip pinigų valdžia apsukruoliams vis daugiau numeta. Iš kur pinigų paimti – ogi iš tų, kurie dar jų turi.

Gal visai laukta buvo, kad pasiūlymas, kaip iš žmogaus daugiau pinigų ištraukti, atėjo iš Aplinkos ministerijos. Ten gudročiai taip sumanė. Dabar jeigu žmogus turi kelis hektarus miško, kasmet gali tam tikrą kiekį medienos nusikirsti. Nori – pats sukūrena, nori – parduoda, bet tada turi valstybei pajamų mokestį sumokėti. Tai buvo pasiūlyta, kad toks mokestis būtų imamas iš visų, nesvarbu, pardavei tu medieną ar ne, ir apskritai, kirtai ar ne… Šiaip jau Aplinkos ministerija turėtų džiaugtis, jeigu miškai mažiau kertami, bet tik ne pas mus…

Rimčiau į kišenes įlįsti sumanė premjeras Saulius Skvernelis. Jis pareiškė, kad nori nenori reikės įvesti taršių mašinų ir nekilnojamojo turto mokesčius. Ir kad žmonėms nereikėtų už taršias mašinas mokėti, valdžia skatins tokių atsikratyti ir įsigyti naujas. Kaip skatins, dar iki galo „neišdiskutuota“, bet esmė žinoma. Sakysim, už porą tūkstančių (tris, penkis, dešimt, skirtumo nėra) įsigijai dyzeliuką. Valdžia tau sumokės tūkstantį, jeigu tu tą du tūkstančius kainavusį dyzeliuką atiduosi į metalo laužą ir nusipirksi naują, na, už 18 tūkstantukų (20, 30, 50, 100 tūkstančių, čia kaip išgali, tavo valia)… Kaip sau norite, bet aš čia kažko nesuprantu: tai skatinimas ar pasityčiojimas?..

Nekilnojamojo turto mokestis – čia jau rimtesnis dalykas. Jis turėtų būti taikomas visiems, bet kartu ne visiems, nes vėlgi būtų išimčių vargingiau gyvenantiems. Čia, turbūt, tiems, kuriems poros šimtų kvadratų būsto išlaikymas brangiai kainuoja, todėl jie labiau vargsta…

Tiek to, aišku tik viena: jeigu sąlygos bus nevienodos, tai išimčių taikytojams ateis geri laikai. Tik nesuprantu, kodėl žmogus turi antrą kartą mokėti už tai, už ką jau valstybei sumokėjo. Jeigu namą jis pirko ar statė – visus mokesčius su PVM ir kitais valstybei jau sumokėjo? Tai gal būtų galima eiti dar toliau ir apmokestinti, sakysim, šaldytuvo turinį. Parsinešei iš parduotuvės duonos ir lašinių, padėjai į šaldytuvą. Išalkęs atidarei dureles, išsitraukei – o čia jau apmokestinimo policija prisistatė, ir skaičiuoja, kiek kąsnių į burną įsidėjai, ir uždeda PVM, ir kitą mėnesį gauni sąskaitą, kiek per praėjusį mėnesį įsiskolinai valstybei. Taip ir valgyti mažiau pradėtum. Čia jau ir sveikatos ministras Aurelijus Veryga, kaip dabar madinga sakyti, rankomis trintų: tauta sveikai gyvena. O ką, kuo plyta, į namo sieną padėta. skiriasi nuo lašinių, į skrandį įdėtų? Apmokestinti! Tiesa, vienas skirtumas yra: plyta valdžiai per galvą skaudžiau galima trinktelėti, negu lašinių paltimi.

Kartą vaikas, saldainius „Paukščių pienas“ pamatęs, paklausė: „Sakyk, tėveli, ar paukščius irgi melžia?“ – „Pas mus visus melžia“, – atsakė tėvas.

1 komentaras

  1. Ale kap ce gaunas? Busilagulvių gazieta vara un prapesionolų valdzios? Acakykit!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje