Skip to content

Dvi dienas jaunimą iš proto varė „Galapagų“ festivalis

Liepos 26–27 d. tūkstančiai festivalio „Galapagai“ gerbėjų traukė į naują vietą – Meironų lygumą už Palūšės. „Galapagų“ festivalį užliejo margaspalvė minia: dalyviai nepraleido progos parodyti savo kūno ir išsiskirti. Kelias dienas melomanai ne tik mėgavosi muzika, bet ir demonstravo išmonę, renkantis savo stilių. Jau pirmąją festivalio dieną Palūšę užliejo gerai nusiteikę renginio dalyviai, kurie tikino, kad ruošiantis festivaliui svarbu ne tik nepamiršti palapinės ar miegmaišio, bet ir ryškių drabužių. 

Festivalyje „Galapagai 2019“ penktadienį pasirodė „Flying Saucer Gang“, vyko Free Finga vakarėlis „Suartėjimas“, „Silent Disco“ šokiuose dirbo DJ Mamania, Andyvacho ir daugelis kitų. Tommy Cash prisiminė Baltijos kelią, „8 kambarys“ subūrė jūrą žmonių. „Galapagai 2019“ organizatoriai papasakojo apie festivalio žvaigždžių įgeidžius: reikėjo agurkų ir A. Verygos portreto. 

Šeštadienį festivalis budinosi su „Humoro klubu“, vyko „Kitokie pasikalbėjimai“ (vedėjas – Mantas Katleris), valtinės scenoje pasirodė Radvilas Ra, Alen Chicco ir kiti. Meironių lygumoje didžiosiose scenose koncertavo Vidas Bareikis, Jazzu, Sinickis, „Daddy Was a Milkman“, „Lilas ir Innomine“, o visus „nupūtė“ antrojo vakaro žvaigždė – australas DUB FX, „Solo Ansamblis“, „Happyendless“. Veiks „Neonkės“ ir „Silent Disco“. 

Po balso stygų traumos jau atsigavusi Jazzu „Galapagų“ publikai energingai atliko visus geriausius savo hitus. Su klausytojais ji bendravo jaukiai, betarpiškai, o pamačiusi minioje raudančią gerbėją, ir pati Justė apsiverkė. Gerą formą pademonstravo „Daddy Was Milkman“. Ignui Palūšė priminė laimingas vaikystės dienas, kurių čia nemažai prabėgo. Įspūdingą kibernetinę atmosferą sukūrė „Happyendless“, kurių pasirodymui buvo panaudotas milžiniškas perregimas ekranas, ir jame vyko virtuali kelionė į lygiagrečią visatą. Elektroniniais ūkais aikštę užklojo ir daug komplimentų pelnęs „Solo Ansamblis“, į festivalį atsivežęs plastmasinių manekenų. Pirmą kartą po atviru dangumi įvyko spalvingosios „Neonkės“.

Pagrindinis antrojo vakaro svečias – DUB FX – yra iš tų, kurie internete atsirado beveik netyčia: jei bičiulis nebūtų filmavęs jo, grojančio gatvėje, ir kėlęs tų video į YouTube, kažin kur atlikėjas būtų dabar. Bet jo klipai tapo viral‘ais ir dabar jam jau sunku būtų rasti laisvą valandą ir sugrįžti su loop‘o pedalu į gatvę. „Jei gerai pamenu, jau kokius penkerius metus negrojau gatvėje. Bet nostalgija tam yra. Gatvėje uždirbdavau labai neblogus pinigus, būdavo ir tūkstantis eurų per dieną. Todėl kai kas nors kviesdavo už 200 eurų pagroti kokiame nors priplėkusiam klube, sakydavau: ačiū, man neapsimoka“, – šypsojosi DUB FX. Tai, kaip dirba šis perfekcionistas, lietuviai jau turėjo progų pamatyti – australas mūsų šalyje yra rengęs pasirodymų, ir kiekvieną sykį jie būdavo aukščiausio lygio. Taip pat ir šiųmetis jo koncertas „Galapaguose“ – įsijautusi publika klausė kiekvieno žodžio, masiškai šėlo. DUB FX nuoširdžiai dėkojo už energijos mainus. „Lietuviai, jūs kieti! Padėkokite šiam festivaliui, nes jis yra nekomerciškas, daromas iš širdies, ir tai jaučiasi“, – sakė jis.

Organizatoriai dėkoja visiems festivaliautojams, atlikėjams, darbuotojams ir savanoriams. „Ačiū visiems žmonėms, kurie mumis patikėjo: ir tiems, kas atvyko į festivalį, ir tiems, kurie priėmė mūsų festivalį šioje nuostabios gamtos apsuptyje. Festivalis yra gyvas organizmas, jis pulsuoja, gali keliauti, atsirasti naujoje vietoje. Štai šiemet pirmą kartą „Galapagai“ įvyko Palūšėje. Norėtume ir toliau vystyti festivalio idėją šioje mums namais tapusioje vietoje. Ačiū visiems prisidėjusiems! O festivalio „vaibas“ išliks Palūšės valtinėje, kurioje ir toliau šeštadieniais skambės gyva muzika!“ – kalbėjo organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. 

***

Įėjimas į festivalio teritoriją buvo mokamas, bilietai kainavo nuo 30 eurų. Be bilieto prasmukti nebuvo jokių šansų, nes didžiulė teritorija (ne vienas kilometras tvoros) buvo aklinai aptverta, dar viena aptverta palapinių zona buvo viduje. Vienas įėjimas nuo Lūšių ežero (Palūšės pusės), kitas – nuo kelio Ignalina–Meironys. Už automobilio pastatymą aikštelėje teko mokėti 7–10 eurų. Jokių gėrimų įsinešti į teritoriją neleista (net mineralinio), prekyba su alumi vyko viduje, nori gerti – pirk. 

O kokia tvarka liko po festivalio? Pasak Ignalinos seniūno Jono Politos – visų nuostabai visai nebloga. Šiukšlės buvo surinktos ir supiltos į krūvas, nors darbo liko ir seniūnijai. Mat festivalio organizatoriams talkino didelis būrys savanorių.

Kadangi festivalio dienomis vėjas pūtė rytys, Ignalinoje festivalio garsų nesigirdėjo, o jautresniems meironiškiams (skundėsi ir policijai) naktys, ko gero, buvo bemiegės. Garsas buvo girdimas net Vaišniūnuose ir Ginučiuose. Kad taip bus, žmonės buvo įspėti dar prieš festivalį.

Kitais metais čia vėl šėls, ūš ir triukšmaus festivalis „Galapagai 2020“.

V. Alesiaus ir D. Dambrausko nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje