Skip to content

Benediktas – jaunasis šachmatų vunderkindas

Gediminas ŠATKAUSKAS

Palūšės regatos metu prie scenos vyko beveik trijų valandos trukmės šachmatų simultanas (jau antrasis). Simultanas – vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu metu. 

Regatos simultaną vedė 10-metis Benediktas Šatkauskas (FIDE arena tarptautinis meistras). Buvo sužaista su 15 varžovų. Tik trys sugebėjo laimėti prieš Benediktą. Tai šachmatų meistras Michailas Špakovas, Justinas Rubinovas, ir Bronislovas Gražys. Beje, net ne visi norintys spėjo sužaisti. Tai rodo, kad šachmatų populiarumas rajone auga. 

Benediktas žaisti šachmatais pradėjo dar būdamas darželinukas, nuo 5-erių metų. Taisykles išmokė ir šiuo žaidimu sudomino senelis Bronius Šatkauskas. Benediktas šachmatais žaisti išmoko ne kur kitur, o Palūšėje. Vėliau Vilniuje nuo pirmos klasės lankė šachmatų būrelį mokykloje, o šiuo metu mokosi sporto mokykloje „Tauras“. Benedikto treneris – Rišardas Fichmanas. Tai garsus Lietuvos šachmatininkas, FIDE meistras, FIDE treneriu dirbantis daugiau nei 40 metų. 

Nuo trečios klasės Benediktas dalyvauja įvairiuose šachmatų turnyruose Lietuvoje. O po Žolinių važiuosime į Pasaulio jaunučių šachmatų čempionatą, vyksiantį Minske, Baltarusijoje. Tai didžiulis čempionatas, kuriame dalyvaus net 650 jaunučių (iki 12 m.) iš 38 šalių.

Autoriaus ir J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje