Skip to content

Sekso prekių naudojimo įpročiai skirtingose kultūrose

MI informacija

2017 metais buvo atliktas tyrimas, kurio idėja – pagal Google paieškos rezultatus nustatyti, kurios pasaulio valstybės gyventojai daugiausiai domisi sekso žaislais. Šio darbo rezultatai atskleidė, jog pirmoje vietoje atsidūrė Danija (danams teko 118 paieškų 1000 interneto naudotojų per metus), po jos sekė Švedija, Grenlandija, JAV ir Jungtinė Karalystė. Tuo tarpu šalimis, kuriose gyventojai yra mažiausiai susidomėję sekso žaislais, tapo Saudo Arabija, Indija bei Bangladešas. Tačiau ar pagalvojote, kodėl taip yra? Kodėl vienose valstybėse sex prekės yra tokios populiarios ir paklausios, o kitose, rodos, žmonės nė nėra apie tokias girdėję? Ar skandinavai, Grenlandijos gyventojai ir amerikiečiai daug labiau mėgsta seksą nei Azijos ar Artimųjų Rytų gyventojai? Šiame straipsnyje kaip tik ir apžvelgsime, kokie yra sekso prekių naudojimo įpročiai skirtingose kultūrose bei kas tai nulemia. 

Sekso žaislai Tolimuosiuose Rytuose

Turbūt nenustebsite išgirdę, jog 70 procentų visų sekso žaislų yra pagaminti ne bet kur kitur, o Kinijoje. Čia gaminami rūbai, pramoninės prekės, mobilūs telefonai ir tie patys žaisliukai, kurie keliauja į miegamąjį. Šioje šalyje tokių erotinių prekių pramonė yra įvertinta net 2 milijardais JAV dolerių. Visgi, kas lėmė tokį didelį pasisekimą? Tiesa tokia, jog nuo to laiko, kai Kinijoje buvo uždrausta importuoti bet kokias erotines prekes, tarp kurių buvo ir prezervatyvai, sekso pramonė čia ėmė augti įspūdingu tempu. Nors pirmoji sekso prekių parduotuvėKinijoje buvo atidaryta tik 1993 metais, per tokį neilgą laiko tarpą ši valstybė padarė itin didelę pažangą. Taip pat išvystyta sekso prekių industrija gali pasigirti ir Japonija. Iš pirmo žvilgsnio japonų kultūra yra gana tradicinė, konservatyvi ir net kiek uždara, tačiau žvilgtelėjus giliau, galima pamatyti ir kitą šios šalies pusę. Pasinaudodami savo lyderių pozicija robotikos ir technologijų srityje, japonai stebina pasaulį moderniais, aukšta kokybe ir įvairiausiomis funkcijomis pasižyminčiais sekso žaislais. Iš čia taip pat kilo žymieji Tenga kiaušinėliai, kuriuos žmonės perka visame pasaulyje.

Sekso prekės Islamo valstybėse 

Visiems žinoma, jog islamo religijoje apstu taisyklių ir draudimų, o vyro ir moters tarpusavio santykiai yra bene griežčiausiai reglamentuota gyvenimo sritis. Čia nesusituokę žmonės negali turėti ne tik lytinių santykių, bet ir fizinio kontakto ar net elementaraus, o juolab karštesnio flirto. Tuo tarpu poros, savo meilę prisiekusios Dievo akivaizdoje, yra apribotos kur kas mažiau – joms negalimas analinis seksas, sueitis per menstruacijas bei masturbacija, kuri draudžiama tiek susituokusiems, tiek antrosios pusės neturintiems. 

Visos šios taisyklės per ilgus metus formavo ir žmonių požiūrį į įvairias erotines prekes. Daugeliui musulmonųsekso prekėsasocijuojasi su pornografija, kuri, jų nuomone, neskatina santuokos ir šeimos. Taip pat jiems nepriimtinos ir erotinių prekių parduotuvių reklamos, kadangi islame vyras negali žiūrėti į kitas nuogas moteris, kurios nėra jo žmonos. Visgi pogrindyje šios taisyklės yra laužomos, tai daug dažniau daro vyrai. Kaip bebūtų, Islamiškame pasaulyje taisyklių tenka laikytis, nes bausmės čia yra labai griežtos, todėl sekso žaislai neužima didelės ar svarbios dalies tų žmonių gyvenime. 

Sekso žaislai Indijoje

Nors indai ir sukūrė garsųjį sekso pozų bei erotikos žinyną „Kamasutra“, erotinės prekės – tai tema, kurią išgirdę indai ima raudonuoti. Indijoje sekso žaislų turėjimas ar net kalbėjimas apie juos prilyginamas paleistuvystei bei nemoraliam elgesiui. Paradoksalu, tiesa? Vieša diskusija apie seksą – griežtas tabu, o visos seksualinę stimuliaciją sukeliančios prekės patenka į neteisėtų daiktų sąrašą, tad juos laikyti ar pardavinėti Indijoje griežtai draudžiama. Manoma, jog visos šios sekso prekėsdaro neigiamą įtaką visuomenės moralumui. Kaip bebūtų, realybė yra šiek tiek kitokia nei numatyta įstatymuose. Pagal įstatymus Indijoje niekas negamina sekso žaislų, tačiau sekso prekės internetu tampa vis populiaresnės. Dėl to daugelis erotinių prekių yra importuojama į Indiją iš užsienio. Tikimasi, jog bėgant laikui sekso prekių rinka šioje šalyje tik augs, o griežti įstatymai bus panaikinti.

Sekso prekės Lietuvoje

Galime tik džiaugtis, jog Lietuva – pakankamai liberali šalis, kurioje seksualinis švietimas ir diskusija šia tema yra vystomi bei sparčiai tobulėja. Nors iki Vakarų Europos, Australijos ir N. Zelandijos ar JAV dar yra tolimas kelias, teisingi žingsniai pradedami dėti ir tuo galima džiaugtis. Daug ką lemia, kad pasikeitus politinei santvarkai ir žlugus žmonių laisvę smukdančiam rėžimui atsivėrė galimybė išreikšti save. Seksas tapo suprantamas kaip malonumas bei poreikis, kurio žmogui reikia ir kurį jis gali paversti tokiu, kokio pats žmogus nori.

Tad, jei ir jūs norite kažko naujo savo seksualiniame gyvenime, sekso prekių parduotuvė Fantazijos.lt – padės jums tai tai padaryti. Sekso prekės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Marijampolėje siūlo didelį erotinių prekių pasirinkimą, atitinkantį kiekvieno norus bei poreikius, o parduotuvėse dirbantys profesionalūs konsultantai suteiks visą reikiamą pagalbą renkantis jums tinkamiausią žaisliuką. Tuo tarpu tiems, kas nori dar daugiau anonimiškumo, galima ir dar viena opcija – sekso prekės internetu. Apsipirkimas, nė neišėjus iš namų, greitas pristatymas ir kokybiškos prekės – garantuotos. Užsukite ir patys tuo įsitikinkite!

1 komentaras

  1. Apie seksa islamo valstybese isviso galima butu parasyti knyga, siaip butu idomu paskaityti.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here