Skip to content

Medkopyje apsilankiusi D. Grybauskaitė vienus gyrė, kitus barė

Agnė ČERNIAUSKAITĖ (lrytas.lt)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, net ir pabaigusi savo kadenciją, rodos, pomėgių nepakeitė. Pirmasis jos viešas pasirodymas po Prezidentūros raktų perdavimo naujajam rūmų vadovui Gitanui Nausėdai įvyko per Žolinę, Medkopio pabaigos šventėje, kuri kasmet rengiama Stripeikių k., Senovinės bitininkystės muziejuje. Juk būtent šiam muziejui prezidentė dar praėjusiais metais padovanojo vieną iš trijų savo turėtų bičių avilių. Tiesa, šventės metu itin šiltai su susirinkusiais žmonėmis ir prekybininkais bendravusi D. Grybauskaitė įgėlė vietiniams valdžios atstovams, kurių teigė pasigedusi renginyje. Anot jos, šie galėtų ir geriau išnaudoti vietinį muziejų turizmui bei ekonomikos kėlimui. 

Bites palygino su lietuviais

Šventės atidarymo metu prezidentė D. Grybauskaitė pirmiausia kreipėsi į susirinkusius žmones ir paaiškino, kuo lietuviai jai yra panašūs į bites. „Čia ypatingas muziejus, todėl, kad jis yra bičių muziejus, o mūsų istorija, mūsų tauta labai suartėjusi ir panaši į bitutę – esame darbštūs, esame bendruomeniški, mokame dirbti ir siekti, išgyventi visus sunkumus. Bitės šiuo metu taip pat išgyvena daug iššūkių – ir globalizaciją, ir gamtos taršą… Kai pernai gavau pasiūlymą, jau žinojau, kad reikės išsikelti ir bičių laikyti nebegalėsiu, padovanojau vieną avilį šitam muziejui. Girdėjau tiktai, kad bitės sudėtingai jame apsigyveno, bet dabar jau jame yra, dirba, neša medutį“, – džiaugėsi prezidentė. 

Po sveikinimo žodžio kadenciją baigusi šalies vadovė su susirinkusiais žmonėmis apžiūrėjo muziejų ir lankė prekybininkus. 

Kliuvo vietiniams politikams 

Prezidentė tikino, kad ją džiugina, jog tiek entuziastingų žmonių susirinko į šventę ir įdėjo darbo į šį muziejų. „Būtent šiandien, tokią gražią dieną, kaip Žolinė, kuri turi tiek daug prasmių, ne tik religinių, bet ir istorinių, tautodailės, ir visokiausių tautosakinių elementų“, – žurnalistams teigė ji. 

Tačiau iš D. Grybauskaitės lūpų kritikos kliuvo vietiniams politikams, kurie esą nesiteikė apsilankyti renginyje. „Džiaugiuosi, kad šie žmonės tiek daug investuoja, ir ypač Ignalinos rajone, kur trūksta tų iniciatyvų, tų renginių, ir labai linkėčiau vietinei valdžiai daugiau investuoti taip pat. Nematau čia vietinės valdžios atstovų visiškai ir tai yra keista, nes tokie muziejai yra labai reti, net ir Europoje“, – stebėjosi prezidentė. 

Anot jos, Senovinės bitininkystės muziejus galėtų būti puikus traukos centras turistams. „Vietinė valdžia nepanaudoja tokio potencialo turizmui, ekoturizmui ir savo regiono, rajono, garsinimui. Tikrai šiek tiek stebina, bet labai tikiuosi, kad po tokios ekspozicijos atidarymo, tokių renginių, vietinė valdžia supras, kad gali būti labai daug naudos visam regionui: ir ekonomikai, ir regiono žmonėms, ir pačiai valdžiai, kai, galiausiai, bus arčiau žmonių ir su žmonėmis“, – pabrėžė D. Grybauskaitė. 

Lrytas.lt nuotr. 

Apie naują Stripeikių ekspoziciją ir praūžusią šventę – kituose MI numeriuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje