Skip to content

168 valandos

Jonas BALTAKIS

Vasara išeidama visgi šiek tiek ir patriukšmaus. Šiluma laikysis, bet nuo vakar ryto per Lietuvą slinkęs ciklonas, naktį pasiekė ir mūsų platumas. Tad šiandien žadama, kad daug kur trumpai palis, gali nugriaudėti ir perkūnija. Paskutinę kalendorinės vasaros dieną taip pat dar gali trumpai palyti. Gal šis lietus grybus miškuose atgaivins, kurie nuo karščio nuleipę. O štai Dzūkijoje plinta nauja grybų invazinių rūšis – raudongalviai baravykūnai. Jie šiek tiek panašūs ir į šilabaravykius, ir į makavykus, ir į raudonikius. Šie grybai pirmiausia prieš tris dešimtmečius įsikūrė Kuršių nerijoje, o dabar ėmė plisti ir Dzūkijoje. Sako, tai geri grybai, vertingi ir skanūs. Be jokio apvirinimo, tik nuplautas tekančiu šiltu vandeniu ir pačirškintas keptuvėje su sūdytais lašiniais, svogūnais bei šviežiomis bulvėmis, raudongalvis baravykūnas skoniu nenusileidžia įprastiems valgomiems grybams. Gal kas jų importuos ir į mūsų miškus?..

Jau kuris laikas sklando kalbos apie Premjero Sauliaus Skvernelio sušlubavusią sveikatą. Šią savaitę Premjeras pripažino, kad susidūrė su nemenku iššūkiu – onkologine liga. „Tenkinant jūsų smalsumą galiu pasakyti, kad dar nuo pareigūno laikų kasmet tikrindavausi sveikatą. Priešpaskutinį patikrinimą turėjau pernai liepą, viskas buvo tvarkoje, kaip visada. Jaučiausi puikiai, tiesiog po prezidento rinkimų nusprendžiau pasitikrinti sveikatą, kurio metu buvo pastebėti limfinės sistemos sutrikimai, kurių anksčiau nebuvo. Deja, tik chirurginės operacijos metu buvo įmanoma nustatyti diagnozę – limfoma (kraujo vėžys), pirmoji stadija, nėra išplitusi, yra taikomas gydymas – imunoterapcija ir chemoterapija“, – sakė Premjeras. Ką gi, linkime jam pasveikti… 

Artėjant Seimo rudens sesijai, kai kurios ministerijos teikia pasiūlymus, ką būtina įsprausti į įstatymų rėmus. Tarp jų – siekis nustatyti savivaldybių atsakomybę už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų neteikimą, netinkamą teikimą, užduočių nevykdymą. Geras pasiūlymas. Gal tuomet baigsis gyventojų skundai dėl atliekų tvarkymo. Štai šią savaitę į redakciją paskambino Ignalinos miesto Smėlio g. gyventojai ir patarė pasidomėti ten stovinčiais atliekų konteineriais. Kai kurie jų neišvalyti, ant dugno likę per gerą sprindį purvo, kuris iš toli dvokia. Ypač karštomis dienomis. Gyventojai klausė – negi „Kompata“neturi jų valyti?..

Meras pasigyrė, kad buvo susitikęs su prekybos tinklo „Lidl“vadovais ir bandė įtikinti juos, kad šio prekybos centro reikia ir Ignalinoje. Anie pasiginčijo, kad 5000 gyventojų miestelyje, kur jau yra net keturi marketai, statyti penktą – jokio biznio. Iš mandagumo pažadėjo atvykti pažiūrėti į vietą. Taip Ignalinoje pasklido gandas, esą statys „Lidl“. Ir išties, žmonės laukia žadėtų gamyklų ir fabrikų, kuriuose uždirbtų pinigų, o ne dar vieno prekybos centro, kuriame be eurų kišenėje nėra ką veikti. Su fabrikais nesigauna, tai valdžia bando bent imituoti, kad dirba, esą ieško ir stengiasi. Lankiausi „Lidl“parduotuvėse Utenoje ir Visagine, jokių ten stebuklų nėra. Kažkas centu kitu pigiau, bet ir tiek…

Atnaujintas rajono savivaldybės internetinės svetainės dizainas. Atrodo padoriai, ypač su mero portretu. Ankstesni vadovai iki tokio lygio nesusireikšmino, o jaunėlis meras, ko gero, užsikrėtė narcisizmo sindromu. Narcisizmas (pagal senovės graikų mitologijos herojų Narcizą, kuris įsimylėjo pamatęs savo atspindį vandenyje) – asmens charakterio savybė, kuriai būdingas savo reikšmės pervertinimas ir didelis noras, kad juo būtų žavimasi.Štai žiūrėkit, koks aš gražus, šaunus ir svarbus…

Pirmadienį – mokslo metų pradžia. Sveikiname mokytojus, mokinius, jų tėvelius su šia gyvenimo švente. Mokytojams ir tėveliams – kantrybės ir vaikų meilės, mokiniams – atkaklaus žinių siekimo, lengvumo ir sveiko azarto, einant neretai duobėtais ir slidžiais mokslo ir žinių vieškeliais. Šįkart didžiausio laikraščio skaitytojų („Mūsų Ignaliną“skaito ne mažiau kaip 85 proc. skaitančios rajono auditorijos) nepasveikins rajono meras. Nemato reikalo…

Redaktorius

4 komantarai (-ų)

  1. Gerbiamas Baltaki, gal aprašykite situaciją, kaip prie jūsų valdžios tie fabrikai sugriuvo. Kaip žiemos sporto centro teritorija išdalinta kam tik reikia. Kaip didžiausia bedarbystė atsirado? O tie 4 marketai ar ne prie jūsų atsirado? Na tikrai gėda skaityti jūsų pilamą purvą.

  2. gerbiamas „Mūsų Ignalinos” Redaktoriau. Jūs visomis progomis ir visais būdais stengiatės ,,pavaryt” ant mero ir dar norite, kad jis jūsų laikraštyje skalbtų sveikinimus ar ką kita.
    Juokinga ta Jūsų ,,kova”. Matėm penktadienio numery langelį ,,čia galėjo būti mero sveikinimas…”… Pasijuokėm – originalus….ką dar sugalvosite.
    O jei būtumėt jam paskambinęs ir paklausęs, priminęs. Paprastai , žmoniškai – gal jaunam kai ką ir priminti reikia.

  3. Jo, praeitos kadencijos veteranai „prisidėjo” prie INTERSUGICAL atėjimo į Ignaliną… Taip, kad redaktorius – BŪDON, bo tavo partiečių tai nuopelnai.

  4. Visiems Rasiko palaižūnams
    Kam valdžios kritika – purvas, skaitykite mero šikinlaižę „vagą”. Ji jau keliais šliaužioja prieš socialdemokratų chuntą savivaldybėje. Teisingai rašo gerbiamas Baltakis, tik iš jo sužinome kas yra kas. Gėda „vagai”, valio MI!!!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here